Klagende Verstappen klokt zestiende tijd bij training São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de vrije training voor de Grote Prijs van Brazilië de zestiende tijd gereden op het circuit in São Paulo. De Nederlander klokte een tijd van 1.12,793. Carlos Sainz reed met 1.11,732 de beste tijd in zijn Ferrari en bleef daarmee teamgenoot Charles Leclerc voor.
Verstappen, die de hele training op de harde band reed, was niet blij. Eerst mopperde hij over zijn loszittende stoeltje en even later was hij ook niet te spreken over het gedrag van zijn Red Bull. Dat was voor de Nederlander reden om naar binnen te gaan. Er was regen voorspeld in de Braziliaanse metropool, maar die bleef uit.
De Ferrari's staan er vooralsnog goed voor in Brazilië, voor Red Bull is werk aan de winkel. Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, klokte slechts de achttiende tijd. Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton reden respectievelijk de derde en twaalfde tijd. Beide coureurs eindigden op de medium banden.
De kwalificatie voor de GP van Brazilië is later vrijdag. Zaterdagavond staat een sprintrace op het programma, zondag is de race. Verstappen won in 2019 in Brazilië, Russell was vorig jaar de beste.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
6 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
7 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
11 uur geleden