Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klachten over onderzoek naar dood migranten in 2022 in Melilla

Klachten over onderzoek naar dood migranten in 2022 in Melilla

MELILLA (ANP) - Amnesty International en andere mensenrechtenorganisaties hebben geklaagd over het in hun ogen falende onderzoek naar geweld vorig jaar tussen illegale migranten en grenswachters aan de Marokkaanse grens met de Spaanse enclave Melilla. Spanje zou de zaak niet serieus onderzoeken en onderzoek zelfs tegenwerken.

Op 24 juni 2022 bestormden circa 2000 migranten uit landen beneden de Sahara de grensversperringen van Melilla. Aan de Marokkaanse kant verloren volgens de mensenrechtenorganisaties naar schatting veertig mensen het leven. Er zouden bovendien nog 77 bestormers worden vermist en Spanje zou er toen op onwettige wijze 470 hebben uitgezet.

De organisaties hebben bij de Spaanse justitie een klacht ingediend. Openbaar aanklager Álvaro García Ortiz heeft enkel gereageerd met de verzekering dat er zoals altijd onafhankelijk onderzoek wordt verricht. Maar volgens de chef van Amnesty, Agnes Callamard, zegt zowel Spanje als Marokko dat ze niet verantwoordelijk zijn en saboteren de landen zelfs pogingen te achterhalen wat er precies is gebeurd. Madrid en Rabat stellen dat Marokkaanse en Spaanse grenswachten werden aangevallen door gewapende migranten. Bij het geweld raakten bijna vijftig leden van de Spaanse Guardia Civil en 140 leden van de Marokkaanse grensbewaking gewond.

Meer uit Buitenland

Hegseth schrapt twintig procent banen hoge legerofficieren

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag opdracht gegeven tot een vermindering van twintig procent van het aantal hoge generaals in het leger, zogenoemde viersterrenofficieren, aldus een memo van de minister. Deze maatregel is de laatste in een grote reorganisatie en aanhoudende bezuinigingen binnen het Pentagon onder leiding van president Donald Trump.

1 uur geleden
Bondskanselier Scholz roept Duitse democraten op tot samenhang

BERLIJN (ANP/DPA) - In zijn afscheidsrede heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz de democraten in zijn land tot samenhang opgeroepen. Hij noemde de komende machtswisseling een "uitdrukking van democratische normaliteit".

7 uur geleden
Israël vergeldt raketaanval van Houthi-rebellen Jemen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.

9 uur geleden
Amerikaanse regering betaalt migranten die zelf terugkeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.

10 uur geleden
Pro-Europese premier Roemenië stapt op na succes uiterst rechts

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.

10 uur geleden
Litouwen investeert miljard in grensversterking bij Rusland

VILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.

11 uur geleden
Veel belangstelling voor begin van zaak tegen Diddy

NEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.

12 uur geleden