
Klachten over DigiD op eerste dag van belastingaangiften
DEN HAAG (ANP) - Het lukt mensen woensdagmiddag iets vaker om in te loggen via DigiD om hun belastingaangifte te doen. Het systeem is echter nog steeds regelmatig overbelast.
"Het zou kunnen dat als wij tegelijkertijd inloggen dat het bij jou wel lukt en bij mij niet. Mocht het niet lukken dan adviseren wij om het op een later moment nog een keer te proberen", zegt een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD. Op 2 en 3 maart is het volgens haar sowieso een stuk rustiger, waardoor er makkelijker ingelogd kan worden.
Woensdagochtend kwamen mensen er vaak helemaal niet doorheen. Inmiddels kan er volgens Logius 400.000 keer per uur succesvol ingelogd worden. "We hebben besloten om de capaciteit van het inlogsysteem op dit niveau te laten en niet verder te vergroten. Dan bestaat namelijk het risico dat er helemaal niet meer ingelogd kan worden", aldus de woordvoerster.
Drie keer drukker dan vorig jaar
Het is de eerste dag waarop Nederlanders aangifte kunnen doen voor hun inkomstenbelasting over 2022. Volgens Logius komen er woensdag drie keer zoveel verzoeken binnen om in te loggen vergeleken met 1 maart vorig jaar. Waarom dit zo is, kon de woordvoerster niet zeggen.
's Ochtends kwamen er 90 tot 110 inlogverzoeken per seconde binnen. Volgens Logius is dat een "extreme hoeveelheid" en veel meer dan verwacht. "Dit hebben we niet eerder meegemaakt", zei de woordvoerster.
Veel klachten via sociale media
Op sociale media klaagden mensen dat het inloggen niet lukt. De Belastingdienst bevestigde eerder op Twitter dat er een storing was bij DigiD afgelopen nacht.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese producent van elektrische auto's BYD verkocht vorige maand voor het eerst meer elektrische auto's in Europa dan het Amerikaanse Tesla. Volgens marktonderzoeker Jato Dynamics verkocht BYD in april 7231 volledig elektrische auto's in Europa, 169 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee belandde BYD in de top 10 van elektrische merken op het continent.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met hogere invoerheffingen op kunstmest uit Rusland en Belarus. Door de ingreep stijgen de importtarieven de komende jaren stapsgewijs tot het equivalent van 100 procent in 2028. Het moet ervoor zorgen dat Rusland en Belarus minder kunstmest kunnen verkopen in Europa en daardoor minder inkomsten hebben om de oorlog in Oekraïne mee te financieren, zegt parlementslid Inese Vaidere.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) heeft geen signalen van "hernieuwde interesse" van de Duitse regering in een overname van TenneT Duitsland. Dat zei de VVD-bewindsman in een Kamerdebat. Een verkoop ketste vorig jaar op het laatste moment af, omdat Duitsland de financiering van de miljardendeal niet rond kreeg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij Odido donderdag is opgelost, meldt een woordvoerder. "We hebben het probleem kunnen verhelpen en de activiteit op onze sites is terug. Klanten kunnen dus weer onverminderd gebruikmaken van ons mobiele netwerk."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido heeft last van een storing, meldt een woordvoerder van het telecombedrijf donderdag. Sommige klanten in met name Noord-Brabant en Limburg kunnen daardoor mogelijk niet bellen of internetten via hun mobiel of hebben langzamer internet.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in mei voor het eerst dit jaar afgenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de dienstensector van het eurogebied onverwacht is teruggevallen tot het laagste niveau sinds januari 2024. De industrie liet daarentegen enige stabilisatie zien.
5 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Leden van oliekartel OPEC+ zijn in overleg of zij de olieproductie volgende maand opnieuw fors gaan verhogen. Dat zou de derde maand op rij zijn dat het kartel zijn productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen opnieuw kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.
5 uur geleden