Klachten over DigiD op eerste dag van belastingaangiften
DEN HAAG (ANP) - Het lukt mensen woensdagmiddag iets vaker om in te loggen via DigiD om hun belastingaangifte te doen. Het systeem is echter nog steeds regelmatig overbelast.
"Het zou kunnen dat als wij tegelijkertijd inloggen dat het bij jou wel lukt en bij mij niet. Mocht het niet lukken dan adviseren wij om het op een later moment nog een keer te proberen", zegt een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD. Op 2 en 3 maart is het volgens haar sowieso een stuk rustiger, waardoor er makkelijker ingelogd kan worden.
Woensdagochtend kwamen mensen er vaak helemaal niet doorheen. Inmiddels kan er volgens Logius 400.000 keer per uur succesvol ingelogd worden. "We hebben besloten om de capaciteit van het inlogsysteem op dit niveau te laten en niet verder te vergroten. Dan bestaat namelijk het risico dat er helemaal niet meer ingelogd kan worden", aldus de woordvoerster.
Drie keer drukker dan vorig jaar
Het is de eerste dag waarop Nederlanders aangifte kunnen doen voor hun inkomstenbelasting over 2022. Volgens Logius komen er woensdag drie keer zoveel verzoeken binnen om in te loggen vergeleken met 1 maart vorig jaar. Waarom dit zo is, kon de woordvoerster niet zeggen.
's Ochtends kwamen er 90 tot 110 inlogverzoeken per seconde binnen. Volgens Logius is dat een "extreme hoeveelheid" en veel meer dan verwacht. "Dit hebben we niet eerder meegemaakt", zei de woordvoerster.
Veel klachten via sociale media
Op sociale media klaagden mensen dat het inloggen niet lukt. De Belastingdienst bevestigde eerder op Twitter dat er een storing was bij DigiD afgelopen nacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
1 uur geledenRUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.
3 uur geleden