Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klachten Moderna vaker na tweede prik, bij AstraZeneca na eerste

Klachten Moderna vaker na tweede prik, bij AstraZeneca na eerste

DEN BOSCH (ANP) - Algemene lichamelijke klachten, die normaal zijn bij coronavaccinaties, worden na de tweede vaccinatie met Moderna vaker ervaren dan na de eerste prik. Bij het AstraZeneca-vaccin is dit juist andersom, meldt Bijwerkingencentrum Lareb na onderzoek. Bij Pfizer/BioNTech is er nagenoeg geen verschil.

De klachten zoals hoofdpijn, spierpijn, vermoeidheid, niet lekker voelen, misselijkheid, rillingen en koorts zijn bekende bijwerkingen na vaccinaties. "Ten minste één van deze bijwerkingen wordt vaker ervaren na de tweede Moderna-vaccinatie (79 procent) dan na de eerste (56 procent)", aldus Lareb. Bij het AstraZeneca-vaccin is dit 39 procent na de tweede prik en 86 procent na de eerste inenting. Bij het vaccin van Pfizer/BioNTech worden de klachten in ongeveer een kwart van de gevallen ervaren, zowel na de eerste prik als na de tweede.

Lareb deed onderzoek onder meer dan 18.000 mensen die twee keer zijn geprikt. Het gaat om ruim 10.200 deelnemers met het Pfizer/BioNTech-vaccin, ruim 5500 met het vaccin van AstraZeneca ruim 2400 met het Moderna-vaccin.

Meer uit Binnenland

Haarlemmermeer zet camera's in om protesten rond NAVO-top

HOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".

7 uur geleden
Motorrijder dood door aanrijding met auto in Nieuw-Beijerland

NIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.

9 uur geleden
ANWB verwacht komende dagen drukte bij Wegenwacht door warmte

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

12 uur geleden
Ook lichaam vermiste Paul (83) gevonden in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.

12 uur geleden
Nederlandse militairen kunnen niet weg uit Irak door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israël en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.

12 uur geleden
Vrouw uit Alphen waarschijnlijk niet door misdrijf omgekomen

DEN HAAG (ANP) - De 80-jarige Gerda Klapper uit Alphen aan den Rijn is waarschijnlijk niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt de politie nadat bekend is geworden dat haar lichaam woensdag in Frankrijk is gevonden. Daar wordt nog altijd "met man en macht" gezocht naar haar 83-jarige echtgenoot Paul.

13 uur geleden
Commissie: veel schade aangericht bij afstandsmoeders en kinderen

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen die vroeger hun kind moesten afstaan omdat ze ongehuwd zwanger waren geworden, hebben daar veel schade door geleden. Dat geldt ook voor de kinderen. Moeder en kind, en ook de vader, hadden "niet of nauwelijks een stem, laat staan enige regie", oordeelt een commissie onder leiding van hoogleraar pedagogiek Micha de Winter. "Hierdoor is grote schade aangericht."

13 uur geleden