Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klacht Libanon bij VN-Veiligheidsraad over dood journalist

Klacht Libanon bij VN-Veiligheidsraad over dood journalist

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon dient een formele klacht tegen Israël in bij de VN-Veiligheidsraad over de dood van een journalist van het internationale persbureau Reuters, melden Libanese staatsmedia zaterdag. De Libanese journalist Issam Abdullah kwam vrijdag om tijdens een Israëlische beschieting in het zuiden van het land. Zes andere journalisten raakten gewond.

Het Libanese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt over "het opzettelijk doden door Israël" van de journalist. Naast het dodelijke slachtoffer raakten twee andere journalisten van Reuters gewond, net als twee journalisten van nieuwszender Al Jazeera en twee van het Franse persbureau AFP. Ze zouden in een wagen hebben gezeten die werd geraakt door een Israëlische raket, laat het Libanese leger in een verklaring weten.

Het Israëlische leger liet eerder zaterdag weten "zeer bedroefd" te zijn over de dood van de journalist. "We betreuren de dood van de journalist ten zeerste", zei een woordvoerder van het leger tegen verslaggevers. De Israëlische strijdkrachten erkennen de verantwoordelijkheid niet voor het incident en laten weten het voorval te onderzoeken.

De journalisten waren in de buurt van de grens met Israël aan het werk. De spanningen aan de grens tussen beide landen zijn opgelopen door de oorlog tussen Hamas en Israël. De militanten van Hezbollah, die Hamas steunen, hebben meerdere aanvallen uitgevoerd vanuit Libanon op het noorden van Israël. Deze week werd er bij deze grens regelmatig over en weer geschoten.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

1 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

7 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

8 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

11 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

11 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

11 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

12 uur geleden