Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen wil met Ajax enorme slag slaan bij PSV

Klaassen wil met Ajax enorme slag slaan bij PSV

AMSTERDAM (ANP) - Met een ticket voor de achtste finales van de Europa League op zak staat Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen PSV voor een nieuwe uitdaging. "We kunnen de competitie daar nog niet winnen en ik juich pas als het echt beslist is. Maar we kunnen en willen daar een enorme slag slaan", zegt Davy Klaassen.

Ajax verdedigt een voorsprong van 6 punten op PSV en heeft ook nog eens wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo dan de grootste concurrent voor de landstitel. De koploper uit de hoofdstad komt met een zege in Eindhoven wel heel dichtbij een 35e landstitel. "Daar gaan we ook voor, dat is wel de bedoeling", stelt de 28-jarige middenvelder van Ajax.

In het shirt van de club waar hij als profvoetballer debuteerde, speelt Klaassen weer om de prijzen. Ajax strijdt nog om de landstitel en winst van de KNVB-beker. De club zit na twee gewonnen duels met Lille ook nog in de Europa League. "Ik ben blij dat ik terug ben", zegt Klaassen die de vorige twee seizoenen met Werder Bremen tegen degradatie streed. "Ik ben een stuk vrolijker thuis, nu ik weer veel win. Al kijk ik ook met een warm gevoel terug op mijn periode in Duitsland."

Everton

Klaassen verliet in 2017 Nederland als misschien wel de beste speler van de Eredivisie. Maar dat is niet altijd genoeg om in het buitenland te slagen, zo weten Hakim Ziyech (Chelsea) en Donny van de Beek (Manchester United) inmiddels ook. Klaassen redde het niet bij Everton. Hij was wel belangrijk bij Werder, maar mag zich pas na zijn terugkeer naar Ajax weer speler van het Nederlands elftal noemen.

De 19-voudig international van Oranje speelde donderdag een hoofdrol in het thuisduel met Lille (2-1), met de openingstreffer en een knappe actie vlak voor de 2-1 van David Neres. "We hebben wel eens beter gespeeld, maar het is toch een knappe zege", vindt hij. "Kijk eens wie we allemaal misten. En Lille staat niet voor niets bovenaan in Frankrijk."

Haller

Sébastien Haller is er zondag weer bij tegen PSV. De Franse spits had eerder deze maand met twee doelpunten een groot aandeel in de bekerzege van Ajax op PSV (2-1). Nicolás Tagliafico is mogelijk ook op tijd fit. Ajax moet André Onana en waarschijnlijk ook Noussair Mazraoui wel missen.

"Maar we hebben een brede selectie", weet Klaassen. "Dat zie je bijna iedere wedstrijd weer. Of ik verwacht dat PSV aanvallender gaat spelen dan in de twee eerdere duels tegen ons van dit jaar? Ik zou het niet weten. Het maakt me ook niet uit. Ik weet wel hoe wij spelen. We gaan altijd op zoek naar de zege."

Meer uit Voetbal

Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

5 minuten geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

15 minuten geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

34 minuten geleden
Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

47 minuten geleden
Fletcher vervangt geblesseerde Gilmour bij Schotland voor WK

GLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).

1 uur geleden
Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.

2 uur geleden
Gastland Mexico zet goede serie richting WK voort met oefenzege

PASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.

4 uur geleden