Klaassen wil met Ajax enorme slag slaan bij PSV
AMSTERDAM (ANP) - Met een ticket voor de achtste finales van de Europa League op zak staat Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen PSV voor een nieuwe uitdaging. "We kunnen de competitie daar nog niet winnen en ik juich pas als het echt beslist is. Maar we kunnen en willen daar een enorme slag slaan", zegt Davy Klaassen.
Ajax verdedigt een voorsprong van 6 punten op PSV en heeft ook nog eens wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo dan de grootste concurrent voor de landstitel. De koploper uit de hoofdstad komt met een zege in Eindhoven wel heel dichtbij een 35e landstitel. "Daar gaan we ook voor, dat is wel de bedoeling", stelt de 28-jarige middenvelder van Ajax.
In het shirt van de club waar hij als profvoetballer debuteerde, speelt Klaassen weer om de prijzen. Ajax strijdt nog om de landstitel en winst van de KNVB-beker. De club zit na twee gewonnen duels met Lille ook nog in de Europa League. "Ik ben blij dat ik terug ben", zegt Klaassen die de vorige twee seizoenen met Werder Bremen tegen degradatie streed. "Ik ben een stuk vrolijker thuis, nu ik weer veel win. Al kijk ik ook met een warm gevoel terug op mijn periode in Duitsland."
Everton
Klaassen verliet in 2017 Nederland als misschien wel de beste speler van de Eredivisie. Maar dat is niet altijd genoeg om in het buitenland te slagen, zo weten Hakim Ziyech (Chelsea) en Donny van de Beek (Manchester United) inmiddels ook. Klaassen redde het niet bij Everton. Hij was wel belangrijk bij Werder, maar mag zich pas na zijn terugkeer naar Ajax weer speler van het Nederlands elftal noemen.
De 19-voudig international van Oranje speelde donderdag een hoofdrol in het thuisduel met Lille (2-1), met de openingstreffer en een knappe actie vlak voor de 2-1 van David Neres. "We hebben wel eens beter gespeeld, maar het is toch een knappe zege", vindt hij. "Kijk eens wie we allemaal misten. En Lille staat niet voor niets bovenaan in Frankrijk."
Haller
Sébastien Haller is er zondag weer bij tegen PSV. De Franse spits had eerder deze maand met twee doelpunten een groot aandeel in de bekerzege van Ajax op PSV (2-1). Nicolás Tagliafico is mogelijk ook op tijd fit. Ajax moet André Onana en waarschijnlijk ook Noussair Mazraoui wel missen.
"Maar we hebben een brede selectie", weet Klaassen. "Dat zie je bijna iedere wedstrijd weer. Of ik verwacht dat PSV aanvallender gaat spelen dan in de twee eerdere duels tegen ons van dit jaar? Ik zou het niet weten. Het maakt me ook niet uit. Ik weet wel hoe wij spelen. We gaan altijd op zoek naar de zege."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
6 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
23 uur geleden