Klaassen wil met Ajax enorme slag slaan bij PSV
AMSTERDAM (ANP) - Met een ticket voor de achtste finales van de Europa League op zak staat Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen PSV voor een nieuwe uitdaging. "We kunnen de competitie daar nog niet winnen en ik juich pas als het echt beslist is. Maar we kunnen en willen daar een enorme slag slaan", zegt Davy Klaassen.
Ajax verdedigt een voorsprong van 6 punten op PSV en heeft ook nog eens wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo dan de grootste concurrent voor de landstitel. De koploper uit de hoofdstad komt met een zege in Eindhoven wel heel dichtbij een 35e landstitel. "Daar gaan we ook voor, dat is wel de bedoeling", stelt de 28-jarige middenvelder van Ajax.
In het shirt van de club waar hij als profvoetballer debuteerde, speelt Klaassen weer om de prijzen. Ajax strijdt nog om de landstitel en winst van de KNVB-beker. De club zit na twee gewonnen duels met Lille ook nog in de Europa League. "Ik ben blij dat ik terug ben", zegt Klaassen die de vorige twee seizoenen met Werder Bremen tegen degradatie streed. "Ik ben een stuk vrolijker thuis, nu ik weer veel win. Al kijk ik ook met een warm gevoel terug op mijn periode in Duitsland."
Everton
Klaassen verliet in 2017 Nederland als misschien wel de beste speler van de Eredivisie. Maar dat is niet altijd genoeg om in het buitenland te slagen, zo weten Hakim Ziyech (Chelsea) en Donny van de Beek (Manchester United) inmiddels ook. Klaassen redde het niet bij Everton. Hij was wel belangrijk bij Werder, maar mag zich pas na zijn terugkeer naar Ajax weer speler van het Nederlands elftal noemen.
De 19-voudig international van Oranje speelde donderdag een hoofdrol in het thuisduel met Lille (2-1), met de openingstreffer en een knappe actie vlak voor de 2-1 van David Neres. "We hebben wel eens beter gespeeld, maar het is toch een knappe zege", vindt hij. "Kijk eens wie we allemaal misten. En Lille staat niet voor niets bovenaan in Frankrijk."
Haller
Sébastien Haller is er zondag weer bij tegen PSV. De Franse spits had eerder deze maand met twee doelpunten een groot aandeel in de bekerzege van Ajax op PSV (2-1). Nicolás Tagliafico is mogelijk ook op tijd fit. Ajax moet André Onana en waarschijnlijk ook Noussair Mazraoui wel missen.
"Maar we hebben een brede selectie", weet Klaassen. "Dat zie je bijna iedere wedstrijd weer. Of ik verwacht dat PSV aanvallender gaat spelen dan in de twee eerdere duels tegen ons van dit jaar? Ik zou het niet weten. Het maakt me ook niet uit. Ik weet wel hoe wij spelen. We gaan altijd op zoek naar de zege."
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
6 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geleden