Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen wil met Ajax enorme slag slaan bij PSV

Klaassen wil met Ajax enorme slag slaan bij PSV

AMSTERDAM (ANP) - Met een ticket voor de achtste finales van de Europa League op zak staat Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen PSV voor een nieuwe uitdaging. "We kunnen de competitie daar nog niet winnen en ik juich pas als het echt beslist is. Maar we kunnen en willen daar een enorme slag slaan", zegt Davy Klaassen.

Ajax verdedigt een voorsprong van 6 punten op PSV en heeft ook nog eens wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo dan de grootste concurrent voor de landstitel. De koploper uit de hoofdstad komt met een zege in Eindhoven wel heel dichtbij een 35e landstitel. "Daar gaan we ook voor, dat is wel de bedoeling", stelt de 28-jarige middenvelder van Ajax.

In het shirt van de club waar hij als profvoetballer debuteerde, speelt Klaassen weer om de prijzen. Ajax strijdt nog om de landstitel en winst van de KNVB-beker. De club zit na twee gewonnen duels met Lille ook nog in de Europa League. "Ik ben blij dat ik terug ben", zegt Klaassen die de vorige twee seizoenen met Werder Bremen tegen degradatie streed. "Ik ben een stuk vrolijker thuis, nu ik weer veel win. Al kijk ik ook met een warm gevoel terug op mijn periode in Duitsland."

Everton

Klaassen verliet in 2017 Nederland als misschien wel de beste speler van de Eredivisie. Maar dat is niet altijd genoeg om in het buitenland te slagen, zo weten Hakim Ziyech (Chelsea) en Donny van de Beek (Manchester United) inmiddels ook. Klaassen redde het niet bij Everton. Hij was wel belangrijk bij Werder, maar mag zich pas na zijn terugkeer naar Ajax weer speler van het Nederlands elftal noemen.

De 19-voudig international van Oranje speelde donderdag een hoofdrol in het thuisduel met Lille (2-1), met de openingstreffer en een knappe actie vlak voor de 2-1 van David Neres. "We hebben wel eens beter gespeeld, maar het is toch een knappe zege", vindt hij. "Kijk eens wie we allemaal misten. En Lille staat niet voor niets bovenaan in Frankrijk."

Haller

Sébastien Haller is er zondag weer bij tegen PSV. De Franse spits had eerder deze maand met twee doelpunten een groot aandeel in de bekerzege van Ajax op PSV (2-1). Nicolás Tagliafico is mogelijk ook op tijd fit. Ajax moet André Onana en waarschijnlijk ook Noussair Mazraoui wel missen.

"Maar we hebben een brede selectie", weet Klaassen. "Dat zie je bijna iedere wedstrijd weer. Of ik verwacht dat PSV aanvallender gaat spelen dan in de twee eerdere duels tegen ons van dit jaar? Ik zou het niet weten. Het maakt me ook niet uit. Ik weet wel hoe wij spelen. We gaan altijd op zoek naar de zege."

Meer uit Voetbal

Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

2 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

2 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

3 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

15 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

15 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

18 uur geleden