Klaassen weet nog niet of hij bij Ajax blijft
ROTTERDAM (ANP) - Davy Klaassen weet nog niet of hij bij Ajax blijft. "Ik kan nu wel zeggen dat ik blijf of ga, maar dat kan je nooit zeggen", zei hij na het gelijkspel tegen Excelsior (2-2).
Klaassen had opnieuw geen basisplaats bij de club uit de hoofdstad. De 30-jarige middenvelder redde als invaller nog wel een punt met een mooi doelpunt. "Dat is ook wat ik wil brengen", zei Klaassen. "Maar ik ben hier niet voor mezelf, ik ben er voor de ploeg. Ik ben een teamspeler. Dus ik ben nu erg teleurgesteld."
Klaassen weet niet wat zijn perspectief is onder de nieuwe trainer Maurice Steijn. Tegen Excelsior mocht hij invallen, net als vorige week tegen Heracles Almelo (4-1). Maar Steven Berghuis ontbreekt nog vanwege een schorsing. En de nieuwe Brit Chuba Akpom krijgt binnenkort zijn werkvergunning. Steijn heeft ook al een paar keer gezegd dat hij Klaassen rekent tot de leiders van zijn ploeg, net als aanvoerder Steven Bergwijn en Berghuis.
De transfermarkt sluit op 1 september. Klaassen zegt nog niet te weten wat de toekomst hem gaat brengen. "Maar ik geef altijd alles voor Ajax", zei hij in de catacomben van het stadion van Excelsior. "En dat zal ik altijd blijven doen. Dat is volgens mij nooit anders geweest."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
5 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
20 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
21 uur geleden