Klaassen weet nog niet of hij bij Ajax blijft
ROTTERDAM (ANP) - Davy Klaassen weet nog niet of hij bij Ajax blijft. "Ik kan nu wel zeggen dat ik blijf of ga, maar dat kan je nooit zeggen", zei hij na het gelijkspel tegen Excelsior (2-2).
Klaassen had opnieuw geen basisplaats bij de club uit de hoofdstad. De 30-jarige middenvelder redde als invaller nog wel een punt met een mooi doelpunt. "Dat is ook wat ik wil brengen", zei Klaassen. "Maar ik ben hier niet voor mezelf, ik ben er voor de ploeg. Ik ben een teamspeler. Dus ik ben nu erg teleurgesteld."
Klaassen weet niet wat zijn perspectief is onder de nieuwe trainer Maurice Steijn. Tegen Excelsior mocht hij invallen, net als vorige week tegen Heracles Almelo (4-1). Maar Steven Berghuis ontbreekt nog vanwege een schorsing. En de nieuwe Brit Chuba Akpom krijgt binnenkort zijn werkvergunning. Steijn heeft ook al een paar keer gezegd dat hij Klaassen rekent tot de leiders van zijn ploeg, net als aanvoerder Steven Bergwijn en Berghuis.
De transfermarkt sluit op 1 september. Klaassen zegt nog niet te weten wat de toekomst hem gaat brengen. "Maar ik geef altijd alles voor Ajax", zei hij in de catacomben van het stadion van Excelsior. "En dat zal ik altijd blijven doen. Dat is volgens mij nooit anders geweest."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
3 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
7 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
8 uur geleden