Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen viert rentree bij Ajax met strafschop a la Neeskens

Klaassen viert rentree bij Ajax met strafschop a la Neeskens

AMSTERDAM (ANP) - Met een snoeiharde strafschop die deed denken aan Johan Neeskens keerde Davy Klaassen tijdens het thuisduel met sc Heerenveen (5-1) terug bij Ajax. "Ik geloof dat die bal er wel lekker in zat", lachte de middenvelder. "Ik heb sowieso wel genoten. Al miste ik het publiek. Het is niet anders, maar dat is wel jammer."

Klaassen verzilverde zijn penalty voor de tribune die de laatste jaren vooral tijdens wedstrijden in de Champions League veranderde in een kolkende massa. Het valt lastig te meten hoeveel punten Ajax dankzij zijn fans heeft gewonnen. Maar menig Europese tegenstander gaf na afloop van een ontmoeting in de Johan Cruijff ArenA toe geïmponeerd te zijn door de sfeer die de aanwezige supporters creëerden.

"Zeker woensdag tegen Liverpool hadden we de steun van onze supporters goed kunnen gebruiken", erkende Klaassen. "In mijn ogen spelen we tegen een van de beste clubteams van dit moment. Het zal ook veel beter moeten dan tegen Heerenveen. We gaven toch een paar kansjes weg. Op het middenveld stond het soms niet goed als we de bal niet hadden. Met alle respect voor Heerenveen, maar tegen Liverpool is dat wel dodelijk."

Veel veranderd

Klaassen merkte de afgelopen weken dat er bij Ajax veel is veranderd sinds hij drie jaar geleden naar Everton vertrok. "Ik was met 23 jaar toen een ervaren speler", zei hij. "Nu spelen er hier best veel oudere jongens. Dat heeft de laatste jaren zijn vruchten afgeworpen. Gelukkig heeft Ajax nu ook geld om jongens als Kudus en Antony naar Amsterdam te halen. Ik geniet iedere training van hen. En ook tegen Heerenveen zag je weer hoe goed ze zijn. Als je dat niet ziet, dan ben je wel blind."

De 27-jarige Klaassen was tegen Heerenveen de meest verdedigende middenvelder van Ajax. "Zo heb ik bij Werder Bremen ook vaak gespeeld", zei hij. "In Duitsland waren we niet vaak de bovenliggende partij. Dan heeft aanvallen weinig zin. Maar ik kan bij Ajax ook nog achter de spits spelen. Dat blijft zeker een optie. Het is waar de trainer me nodig heeft."

Met 5-1 winnen was zeker wel even geleden voor Klaassen, na twee jaar degradatievoetbal met Werder Bremen? "Dat zou je wel denken", lachte Klaassen. "Maar afgelopen zomer wonnen we ook nog een keer met 5-1 van Paderborn. Maar ik ben blij dat ik terug ben. Ajax is mijn club en ik kan hier voor prijzen spelen."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

8 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

10 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

10 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

11 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

12 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

16 uur geleden