Klaassen viert rentree bij Ajax met strafschop a la Neeskens
AMSTERDAM (ANP) - Met een snoeiharde strafschop die deed denken aan Johan Neeskens keerde Davy Klaassen tijdens het thuisduel met sc Heerenveen (5-1) terug bij Ajax. "Ik geloof dat die bal er wel lekker in zat", lachte de middenvelder. "Ik heb sowieso wel genoten. Al miste ik het publiek. Het is niet anders, maar dat is wel jammer."
Klaassen verzilverde zijn penalty voor de tribune die de laatste jaren vooral tijdens wedstrijden in de Champions League veranderde in een kolkende massa. Het valt lastig te meten hoeveel punten Ajax dankzij zijn fans heeft gewonnen. Maar menig Europese tegenstander gaf na afloop van een ontmoeting in de Johan Cruijff ArenA toe geïmponeerd te zijn door de sfeer die de aanwezige supporters creëerden.
"Zeker woensdag tegen Liverpool hadden we de steun van onze supporters goed kunnen gebruiken", erkende Klaassen. "In mijn ogen spelen we tegen een van de beste clubteams van dit moment. Het zal ook veel beter moeten dan tegen Heerenveen. We gaven toch een paar kansjes weg. Op het middenveld stond het soms niet goed als we de bal niet hadden. Met alle respect voor Heerenveen, maar tegen Liverpool is dat wel dodelijk."
Veel veranderd
Klaassen merkte de afgelopen weken dat er bij Ajax veel is veranderd sinds hij drie jaar geleden naar Everton vertrok. "Ik was met 23 jaar toen een ervaren speler", zei hij. "Nu spelen er hier best veel oudere jongens. Dat heeft de laatste jaren zijn vruchten afgeworpen. Gelukkig heeft Ajax nu ook geld om jongens als Kudus en Antony naar Amsterdam te halen. Ik geniet iedere training van hen. En ook tegen Heerenveen zag je weer hoe goed ze zijn. Als je dat niet ziet, dan ben je wel blind."
De 27-jarige Klaassen was tegen Heerenveen de meest verdedigende middenvelder van Ajax. "Zo heb ik bij Werder Bremen ook vaak gespeeld", zei hij. "In Duitsland waren we niet vaak de bovenliggende partij. Dan heeft aanvallen weinig zin. Maar ik kan bij Ajax ook nog achter de spits spelen. Dat blijft zeker een optie. Het is waar de trainer me nodig heeft."
Met 5-1 winnen was zeker wel even geleden voor Klaassen, na twee jaar degradatievoetbal met Werder Bremen? "Dat zou je wel denken", lachte Klaassen. "Maar afgelopen zomer wonnen we ook nog een keer met 5-1 van Paderborn. Maar ik ben blij dat ik terug ben. Ajax is mijn club en ik kan hier voor prijzen spelen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
7 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
16 uur geleden