Klaassen viert rentree bij Ajax met strafschop a la Neeskens
AMSTERDAM (ANP) - Met een snoeiharde strafschop die deed denken aan Johan Neeskens keerde Davy Klaassen tijdens het thuisduel met sc Heerenveen (5-1) terug bij Ajax. "Ik geloof dat die bal er wel lekker in zat", lachte de middenvelder. "Ik heb sowieso wel genoten. Al miste ik het publiek. Het is niet anders, maar dat is wel jammer."
Klaassen verzilverde zijn penalty voor de tribune die de laatste jaren vooral tijdens wedstrijden in de Champions League veranderde in een kolkende massa. Het valt lastig te meten hoeveel punten Ajax dankzij zijn fans heeft gewonnen. Maar menig Europese tegenstander gaf na afloop van een ontmoeting in de Johan Cruijff ArenA toe geïmponeerd te zijn door de sfeer die de aanwezige supporters creëerden.
"Zeker woensdag tegen Liverpool hadden we de steun van onze supporters goed kunnen gebruiken", erkende Klaassen. "In mijn ogen spelen we tegen een van de beste clubteams van dit moment. Het zal ook veel beter moeten dan tegen Heerenveen. We gaven toch een paar kansjes weg. Op het middenveld stond het soms niet goed als we de bal niet hadden. Met alle respect voor Heerenveen, maar tegen Liverpool is dat wel dodelijk."
Veel veranderd
Klaassen merkte de afgelopen weken dat er bij Ajax veel is veranderd sinds hij drie jaar geleden naar Everton vertrok. "Ik was met 23 jaar toen een ervaren speler", zei hij. "Nu spelen er hier best veel oudere jongens. Dat heeft de laatste jaren zijn vruchten afgeworpen. Gelukkig heeft Ajax nu ook geld om jongens als Kudus en Antony naar Amsterdam te halen. Ik geniet iedere training van hen. En ook tegen Heerenveen zag je weer hoe goed ze zijn. Als je dat niet ziet, dan ben je wel blind."
De 27-jarige Klaassen was tegen Heerenveen de meest verdedigende middenvelder van Ajax. "Zo heb ik bij Werder Bremen ook vaak gespeeld", zei hij. "In Duitsland waren we niet vaak de bovenliggende partij. Dan heeft aanvallen weinig zin. Maar ik kan bij Ajax ook nog achter de spits spelen. Dat blijft zeker een optie. Het is waar de trainer me nodig heeft."
Met 5-1 winnen was zeker wel even geleden voor Klaassen, na twee jaar degradatievoetbal met Werder Bremen? "Dat zou je wel denken", lachte Klaassen. "Maar afgelopen zomer wonnen we ook nog een keer met 5-1 van Paderborn. Maar ik ben blij dat ik terug ben. Ajax is mijn club en ik kan hier voor prijzen spelen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
22 uur geleden