Klaassen viert rentree bij Ajax met strafschop a la Neeskens
AMSTERDAM (ANP) - Met een snoeiharde strafschop die deed denken aan Johan Neeskens keerde Davy Klaassen tijdens het thuisduel met sc Heerenveen (5-1) terug bij Ajax. "Ik geloof dat die bal er wel lekker in zat", lachte de middenvelder. "Ik heb sowieso wel genoten. Al miste ik het publiek. Het is niet anders, maar dat is wel jammer."
Klaassen verzilverde zijn penalty voor de tribune die de laatste jaren vooral tijdens wedstrijden in de Champions League veranderde in een kolkende massa. Het valt lastig te meten hoeveel punten Ajax dankzij zijn fans heeft gewonnen. Maar menig Europese tegenstander gaf na afloop van een ontmoeting in de Johan Cruijff ArenA toe geïmponeerd te zijn door de sfeer die de aanwezige supporters creëerden.
"Zeker woensdag tegen Liverpool hadden we de steun van onze supporters goed kunnen gebruiken", erkende Klaassen. "In mijn ogen spelen we tegen een van de beste clubteams van dit moment. Het zal ook veel beter moeten dan tegen Heerenveen. We gaven toch een paar kansjes weg. Op het middenveld stond het soms niet goed als we de bal niet hadden. Met alle respect voor Heerenveen, maar tegen Liverpool is dat wel dodelijk."
Veel veranderd
Klaassen merkte de afgelopen weken dat er bij Ajax veel is veranderd sinds hij drie jaar geleden naar Everton vertrok. "Ik was met 23 jaar toen een ervaren speler", zei hij. "Nu spelen er hier best veel oudere jongens. Dat heeft de laatste jaren zijn vruchten afgeworpen. Gelukkig heeft Ajax nu ook geld om jongens als Kudus en Antony naar Amsterdam te halen. Ik geniet iedere training van hen. En ook tegen Heerenveen zag je weer hoe goed ze zijn. Als je dat niet ziet, dan ben je wel blind."
De 27-jarige Klaassen was tegen Heerenveen de meest verdedigende middenvelder van Ajax. "Zo heb ik bij Werder Bremen ook vaak gespeeld", zei hij. "In Duitsland waren we niet vaak de bovenliggende partij. Dan heeft aanvallen weinig zin. Maar ik kan bij Ajax ook nog achter de spits spelen. Dat blijft zeker een optie. Het is waar de trainer me nodig heeft."
Met 5-1 winnen was zeker wel even geleden voor Klaassen, na twee jaar degradatievoetbal met Werder Bremen? "Dat zou je wel denken", lachte Klaassen. "Maar afgelopen zomer wonnen we ook nog een keer met 5-1 van Paderborn. Maar ik ben blij dat ik terug ben. Ajax is mijn club en ik kan hier voor prijzen spelen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geleden