Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'

Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'

BREMEN (ANP) - Trainer Florian Kohfeldt heeft er vertrouwen in dat Davy Klaassen en de andere spelers van Werder Bremen maandagavond het verblijf in de Bundesliga met een jaar gaan verlengen. De groene brigade van Kohfeldt speelt dan de return tegen 1. FC Heidenheim in de play-off om promotie/degradatie. Na de 0-0 van donderdag in Bremen belooft het een spannende ontknoping te worden.

"Dit wordt de laatste finale van het seizoen", zei de trainer van Werder Bremen, dat in de Bundesliga ternauwernood wist te ontsnappen aan rechtstreekse degradatie uit de hoogste Duitse voetbalklasse. De viervoudig landskampioen won in de laatste speelronde met 6-1 van 1. FC Köln en verruilde de zeventiende plek daardoor voor de zestiende.

In de thuiswedstrijd tegen Heidenheim, de nummer 3 van de tweede Bundesliga, kon Werder echter het verschil niet maken. Dus komt nu alles aan op het tweede duel in de Voith-Arena, waar Heidenheim op 6 oktober vorig jaar voor het laatst verloor. Aangezien 'uitdoelpunten' dubbel tellen, weet Werder dat het bij een gelijkspel met goals (bijvoorbeeld 1-1) komend seizoen opnieuw op het hoogste niveau mag voetballen.

Zenuwen

"Het gaat nu uiteindelijk niet om de tactische aanpak, maar om welke ploeg de zenuwen het beste in bedwang kan houden", zei Kohfeldt, vlak voordat hij met zijn spelers het vliegtuig in stapte richting Zuid-Duitsland. "Ik denk niet dat wij aan zenuwen ten onder zullen gaan. We hebben veel ervaren spelers in de selectie die weten hoe ze met druk moeten omgaan."

Bremen mist aanvoerder Niklas Moisander, die geschorst is nadat hij donderdag met twee keer geel van het veld was gestuurd. "We zijn in de afgelopen weken een paar keer gevallen, maar ook steeds weer opgestaan", zegt technisch directeur Frank Baumann. "Daar gaat het om. We weten wat er op het spel staat. Die druk kunnen we omzetten in iets positiefs."

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

8 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

12 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

12 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

13 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

15 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

16 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

17 uur geleden