Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'
BREMEN (ANP) - Trainer Florian Kohfeldt heeft er vertrouwen in dat Davy Klaassen en de andere spelers van Werder Bremen maandagavond het verblijf in de Bundesliga met een jaar gaan verlengen. De groene brigade van Kohfeldt speelt dan de return tegen 1. FC Heidenheim in de play-off om promotie/degradatie. Na de 0-0 van donderdag in Bremen belooft het een spannende ontknoping te worden.
"Dit wordt de laatste finale van het seizoen", zei de trainer van Werder Bremen, dat in de Bundesliga ternauwernood wist te ontsnappen aan rechtstreekse degradatie uit de hoogste Duitse voetbalklasse. De viervoudig landskampioen won in de laatste speelronde met 6-1 van 1. FC Köln en verruilde de zeventiende plek daardoor voor de zestiende.
In de thuiswedstrijd tegen Heidenheim, de nummer 3 van de tweede Bundesliga, kon Werder echter het verschil niet maken. Dus komt nu alles aan op het tweede duel in de Voith-Arena, waar Heidenheim op 6 oktober vorig jaar voor het laatst verloor. Aangezien 'uitdoelpunten' dubbel tellen, weet Werder dat het bij een gelijkspel met goals (bijvoorbeeld 1-1) komend seizoen opnieuw op het hoogste niveau mag voetballen.
Zenuwen
"Het gaat nu uiteindelijk niet om de tactische aanpak, maar om welke ploeg de zenuwen het beste in bedwang kan houden", zei Kohfeldt, vlak voordat hij met zijn spelers het vliegtuig in stapte richting Zuid-Duitsland. "Ik denk niet dat wij aan zenuwen ten onder zullen gaan. We hebben veel ervaren spelers in de selectie die weten hoe ze met druk moeten omgaan."
Bremen mist aanvoerder Niklas Moisander, die geschorst is nadat hij donderdag met twee keer geel van het veld was gestuurd. "We zijn in de afgelopen weken een paar keer gevallen, maar ook steeds weer opgestaan", zegt technisch directeur Frank Baumann. "Daar gaat het om. We weten wat er op het spel staat. Die druk kunnen we omzetten in iets positiefs."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
12 uur geleden