Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'

Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'

BREMEN (ANP) - Trainer Florian Kohfeldt heeft er vertrouwen in dat Davy Klaassen en de andere spelers van Werder Bremen maandagavond het verblijf in de Bundesliga met een jaar gaan verlengen. De groene brigade van Kohfeldt speelt dan de return tegen 1. FC Heidenheim in de play-off om promotie/degradatie. Na de 0-0 van donderdag in Bremen belooft het een spannende ontknoping te worden.

"Dit wordt de laatste finale van het seizoen", zei de trainer van Werder Bremen, dat in de Bundesliga ternauwernood wist te ontsnappen aan rechtstreekse degradatie uit de hoogste Duitse voetbalklasse. De viervoudig landskampioen won in de laatste speelronde met 6-1 van 1. FC Köln en verruilde de zeventiende plek daardoor voor de zestiende.

In de thuiswedstrijd tegen Heidenheim, de nummer 3 van de tweede Bundesliga, kon Werder echter het verschil niet maken. Dus komt nu alles aan op het tweede duel in de Voith-Arena, waar Heidenheim op 6 oktober vorig jaar voor het laatst verloor. Aangezien 'uitdoelpunten' dubbel tellen, weet Werder dat het bij een gelijkspel met goals (bijvoorbeeld 1-1) komend seizoen opnieuw op het hoogste niveau mag voetballen.

Zenuwen

"Het gaat nu uiteindelijk niet om de tactische aanpak, maar om welke ploeg de zenuwen het beste in bedwang kan houden", zei Kohfeldt, vlak voordat hij met zijn spelers het vliegtuig in stapte richting Zuid-Duitsland. "Ik denk niet dat wij aan zenuwen ten onder zullen gaan. We hebben veel ervaren spelers in de selectie die weten hoe ze met druk moeten omgaan."

Bremen mist aanvoerder Niklas Moisander, die geschorst is nadat hij donderdag met twee keer geel van het veld was gestuurd. "We zijn in de afgelopen weken een paar keer gevallen, maar ook steeds weer opgestaan", zegt technisch directeur Frank Baumann. "Daar gaat het om. We weten wat er op het spel staat. Die druk kunnen we omzetten in iets positiefs."

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

4 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

5 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

5 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

6 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

8 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

8 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

9 uur geleden