Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'

Klaassen staat met Werder Bremen voor 'laatste finale'

BREMEN (ANP) - Trainer Florian Kohfeldt heeft er vertrouwen in dat Davy Klaassen en de andere spelers van Werder Bremen maandagavond het verblijf in de Bundesliga met een jaar gaan verlengen. De groene brigade van Kohfeldt speelt dan de return tegen 1. FC Heidenheim in de play-off om promotie/degradatie. Na de 0-0 van donderdag in Bremen belooft het een spannende ontknoping te worden.

"Dit wordt de laatste finale van het seizoen", zei de trainer van Werder Bremen, dat in de Bundesliga ternauwernood wist te ontsnappen aan rechtstreekse degradatie uit de hoogste Duitse voetbalklasse. De viervoudig landskampioen won in de laatste speelronde met 6-1 van 1. FC Köln en verruilde de zeventiende plek daardoor voor de zestiende.

In de thuiswedstrijd tegen Heidenheim, de nummer 3 van de tweede Bundesliga, kon Werder echter het verschil niet maken. Dus komt nu alles aan op het tweede duel in de Voith-Arena, waar Heidenheim op 6 oktober vorig jaar voor het laatst verloor. Aangezien 'uitdoelpunten' dubbel tellen, weet Werder dat het bij een gelijkspel met goals (bijvoorbeeld 1-1) komend seizoen opnieuw op het hoogste niveau mag voetballen.

Zenuwen

"Het gaat nu uiteindelijk niet om de tactische aanpak, maar om welke ploeg de zenuwen het beste in bedwang kan houden", zei Kohfeldt, vlak voordat hij met zijn spelers het vliegtuig in stapte richting Zuid-Duitsland. "Ik denk niet dat wij aan zenuwen ten onder zullen gaan. We hebben veel ervaren spelers in de selectie die weten hoe ze met druk moeten omgaan."

Bremen mist aanvoerder Niklas Moisander, die geschorst is nadat hij donderdag met twee keer geel van het veld was gestuurd. "We zijn in de afgelopen weken een paar keer gevallen, maar ook steeds weer opgestaan", zegt technisch directeur Frank Baumann. "Daar gaat het om. We weten wat er op het spel staat. Die druk kunnen we omzetten in iets positiefs."

Meer uit Voetbal

Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

3 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

4 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

12 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

13 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

13 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

13 uur geleden