Klaassen: periode na rust was te slordig van Ajax
HEERENVEEN (ANP) - Davy Klaassen was zaterdag in de fase dat Ajax het in de tweede helft tegen sc Heerenveen (0-2) moeilijk kreeg, niet in paniek. "Ik vrees nooit voor puntenverlies, maar had wel het gevoel: het moet even wat beter", aldus de middenvelder, die na zijn reserverol tegen FC Utrecht terugkeerde in het basisteam.
Ajax was voor rust beter, maar creëerde niet veel kansen. Alleen Sébastien Haller scoorde. Heerenveen liet de eerste periode van de tweede helft flink wat kansen liggen. "Zij kwamen heel fel uit de kleedkamer", zag Klaassen. "Wij hadden daar een beetje moeite mee en waren een paar keer slordig."
Ajax miste tegen Heerenveen de spelers uit Zuid-Amerika en Midden-Amerika vanwege late interlandverplichtingen. Klaassen: "Deze overwinning laat zien dat onze selectie breed en goed is."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
11 minuten geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
37 minuten geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
5 uur geleden