Klaassen: periode na rust was te slordig van Ajax
HEERENVEEN (ANP) - Davy Klaassen was zaterdag in de fase dat Ajax het in de tweede helft tegen sc Heerenveen (0-2) moeilijk kreeg, niet in paniek. "Ik vrees nooit voor puntenverlies, maar had wel het gevoel: het moet even wat beter", aldus de middenvelder, die na zijn reserverol tegen FC Utrecht terugkeerde in het basisteam.
Ajax was voor rust beter, maar creëerde niet veel kansen. Alleen Sébastien Haller scoorde. Heerenveen liet de eerste periode van de tweede helft flink wat kansen liggen. "Zij kwamen heel fel uit de kleedkamer", zag Klaassen. "Wij hadden daar een beetje moeite mee en waren een paar keer slordig."
Ajax miste tegen Heerenveen de spelers uit Zuid-Amerika en Midden-Amerika vanwege late interlandverplichtingen. Klaassen: "Deze overwinning laat zien dat onze selectie breed en goed is."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
4 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
22 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden