Klaassen na debuut in 2014 verheugd dat hij eindelijk op EK staat
ZEIST (ANP) - Davy Klaassen kan niet wachten tot het EK begint. De 28-jarige middenvelder maakte in maart 2014 zijn debuut voor het Nederlands elftal en staat nu eindelijk op een eindtoernooi. "Spannend is het niet, ik vind het vooral leuk", aldus Klaassen. "Het is toch wat anders dan een normale interland."
Klaassen kan zich de toernooien waar Oranje in het verleden aan meedeed nog aardig herinneren. "Als je als klein jongetje naar het Nederlands elftal kijkt, bekijk je die toernooien net als elke andere Nederlander. Dan hoop je dat Nederland zo ver mogelijk gaat komen. Dat is nu eigenlijk niet anders. Alleen ben ik er nu onderdeel van en heb ik er iets meer invloed op. Ik vind het hartstikke mooi om hier bij te horen."
Een basisplaats lijkt er voor de Ajacied (voorlopig) niet in te zitten. In het 5-3-2-systeem van bondscoach Frank de Boer bestaat het middenveld normaal gesproken uit Marten de Roon, Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum. Klaassen: "Ik denk dat iedereen het toernooi ingaat om te willen spelen. Ik denk dat er niemand bij is die denkt: ik ga even lekker een vakantie pakken hier. Uiteindelijk moet je het zelf laten zien en bepaalt de trainer wie hij opstelt. Het enige dat ik zelf in de hand heb, is om zo goed mogelijk te trainen. Laten we eerst de opstelling maar eens afwachten."
Toernooi
Het EK begint vrijdag met de wedstrijd tussen Italië en Turkije. "Vanavond gaan we met z'n allen kijken en dan begint het toch wel echt", aldus Klaassen, die zelf 15 jaar was toen Nederland voor het laatst een wedstrijd op een EK (in 2008) won. "Dat was een mooi toernooi, jammer dat ze er in kwartfinale tegen Rusland uitgingen."
Mede-international Frenkie de Jong was op dat moment zelfs pas 11 jaar. "Ik kan me die wedstrijden nog wel herinneren. Ik was toen op vakantie met mijn ouders. De poulewedstrijden hebben we vanuit daar gekeken. Vooral de duels met Italië en Frankrijk staan me nog goed bij", aldus de middenvelder over de overwinningen van 3-0 en 4-1.
Het toernooi lijkt langzaam te gaan leven in Nederland. De spelers van Oranje krijgen dat ook mee. "In Zeist hebben we ook gewoon verbinding met de telefoon. Je krijgt het wel mee", zei De Jong. "Het toernooigevoel is helemaal prima. We hebben er heel veel zin in en kunnen niet wachten tot zondag. We kijken er eigenlijk al naar uit sinds de kwalificatie begon."
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
11 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
13 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
15 uur geleden