Klaassen na debuut in 2014 verheugd dat hij eindelijk op EK staat
ZEIST (ANP) - Davy Klaassen kan niet wachten tot het EK begint. De 28-jarige middenvelder maakte in maart 2014 zijn debuut voor het Nederlands elftal en staat nu eindelijk op een eindtoernooi. "Spannend is het niet, ik vind het vooral leuk", aldus Klaassen. "Het is toch wat anders dan een normale interland."
Klaassen kan zich de toernooien waar Oranje in het verleden aan meedeed nog aardig herinneren. "Als je als klein jongetje naar het Nederlands elftal kijkt, bekijk je die toernooien net als elke andere Nederlander. Dan hoop je dat Nederland zo ver mogelijk gaat komen. Dat is nu eigenlijk niet anders. Alleen ben ik er nu onderdeel van en heb ik er iets meer invloed op. Ik vind het hartstikke mooi om hier bij te horen."
Een basisplaats lijkt er voor de Ajacied (voorlopig) niet in te zitten. In het 5-3-2-systeem van bondscoach Frank de Boer bestaat het middenveld normaal gesproken uit Marten de Roon, Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum. Klaassen: "Ik denk dat iedereen het toernooi ingaat om te willen spelen. Ik denk dat er niemand bij is die denkt: ik ga even lekker een vakantie pakken hier. Uiteindelijk moet je het zelf laten zien en bepaalt de trainer wie hij opstelt. Het enige dat ik zelf in de hand heb, is om zo goed mogelijk te trainen. Laten we eerst de opstelling maar eens afwachten."
Toernooi
Het EK begint vrijdag met de wedstrijd tussen Italië en Turkije. "Vanavond gaan we met z'n allen kijken en dan begint het toch wel echt", aldus Klaassen, die zelf 15 jaar was toen Nederland voor het laatst een wedstrijd op een EK (in 2008) won. "Dat was een mooi toernooi, jammer dat ze er in kwartfinale tegen Rusland uitgingen."
Mede-international Frenkie de Jong was op dat moment zelfs pas 11 jaar. "Ik kan me die wedstrijden nog wel herinneren. Ik was toen op vakantie met mijn ouders. De poulewedstrijden hebben we vanuit daar gekeken. Vooral de duels met Italië en Frankrijk staan me nog goed bij", aldus de middenvelder over de overwinningen van 3-0 en 4-1.
Het toernooi lijkt langzaam te gaan leven in Nederland. De spelers van Oranje krijgen dat ook mee. "In Zeist hebben we ook gewoon verbinding met de telefoon. Je krijgt het wel mee", zei De Jong. "Het toernooigevoel is helemaal prima. We hebben er heel veel zin in en kunnen niet wachten tot zondag. We kijken er eigenlijk al naar uit sinds de kwalificatie begon."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
33 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
16 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 dag geleden