Klaassen na debuut in 2014 verheugd dat hij eindelijk op EK staat
ZEIST (ANP) - Davy Klaassen kan niet wachten tot het EK begint. De 28-jarige middenvelder maakte in maart 2014 zijn debuut voor het Nederlands elftal en staat nu eindelijk op een eindtoernooi. "Spannend is het niet, ik vind het vooral leuk", aldus Klaassen. "Het is toch wat anders dan een normale interland."
Klaassen kan zich de toernooien waar Oranje in het verleden aan meedeed nog aardig herinneren. "Als je als klein jongetje naar het Nederlands elftal kijkt, bekijk je die toernooien net als elke andere Nederlander. Dan hoop je dat Nederland zo ver mogelijk gaat komen. Dat is nu eigenlijk niet anders. Alleen ben ik er nu onderdeel van en heb ik er iets meer invloed op. Ik vind het hartstikke mooi om hier bij te horen."
Een basisplaats lijkt er voor de Ajacied (voorlopig) niet in te zitten. In het 5-3-2-systeem van bondscoach Frank de Boer bestaat het middenveld normaal gesproken uit Marten de Roon, Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum. Klaassen: "Ik denk dat iedereen het toernooi ingaat om te willen spelen. Ik denk dat er niemand bij is die denkt: ik ga even lekker een vakantie pakken hier. Uiteindelijk moet je het zelf laten zien en bepaalt de trainer wie hij opstelt. Het enige dat ik zelf in de hand heb, is om zo goed mogelijk te trainen. Laten we eerst de opstelling maar eens afwachten."
Toernooi
Het EK begint vrijdag met de wedstrijd tussen Italië en Turkije. "Vanavond gaan we met z'n allen kijken en dan begint het toch wel echt", aldus Klaassen, die zelf 15 jaar was toen Nederland voor het laatst een wedstrijd op een EK (in 2008) won. "Dat was een mooi toernooi, jammer dat ze er in kwartfinale tegen Rusland uitgingen."
Mede-international Frenkie de Jong was op dat moment zelfs pas 11 jaar. "Ik kan me die wedstrijden nog wel herinneren. Ik was toen op vakantie met mijn ouders. De poulewedstrijden hebben we vanuit daar gekeken. Vooral de duels met Italië en Frankrijk staan me nog goed bij", aldus de middenvelder over de overwinningen van 3-0 en 4-1.
Het toernooi lijkt langzaam te gaan leven in Nederland. De spelers van Oranje krijgen dat ook mee. "In Zeist hebben we ook gewoon verbinding met de telefoon. Je krijgt het wel mee", zei De Jong. "Het toernooigevoel is helemaal prima. We hebben er heel veel zin in en kunnen niet wachten tot zondag. We kijken er eigenlijk al naar uit sinds de kwalificatie begon."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
10 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
20 uur geleden