Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen na debuut in 2014 verheugd dat hij eindelijk op EK staat

Klaassen na debuut in 2014 verheugd dat hij eindelijk op EK staat

ZEIST (ANP) - Davy Klaassen kan niet wachten tot het EK begint. De 28-jarige middenvelder maakte in maart 2014 zijn debuut voor het Nederlands elftal en staat nu eindelijk op een eindtoernooi. "Spannend is het niet, ik vind het vooral leuk", aldus Klaassen. "Het is toch wat anders dan een normale interland."

Klaassen kan zich de toernooien waar Oranje in het verleden aan meedeed nog aardig herinneren. "Als je als klein jongetje naar het Nederlands elftal kijkt, bekijk je die toernooien net als elke andere Nederlander. Dan hoop je dat Nederland zo ver mogelijk gaat komen. Dat is nu eigenlijk niet anders. Alleen ben ik er nu onderdeel van en heb ik er iets meer invloed op. Ik vind het hartstikke mooi om hier bij te horen."

Een basisplaats lijkt er voor de Ajacied (voorlopig) niet in te zitten. In het 5-3-2-systeem van bondscoach Frank de Boer bestaat het middenveld normaal gesproken uit Marten de Roon, Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum. Klaassen: "Ik denk dat iedereen het toernooi ingaat om te willen spelen. Ik denk dat er niemand bij is die denkt: ik ga even lekker een vakantie pakken hier. Uiteindelijk moet je het zelf laten zien en bepaalt de trainer wie hij opstelt. Het enige dat ik zelf in de hand heb, is om zo goed mogelijk te trainen. Laten we eerst de opstelling maar eens afwachten."

Toernooi

Het EK begint vrijdag met de wedstrijd tussen Italië en Turkije. "Vanavond gaan we met z'n allen kijken en dan begint het toch wel echt", aldus Klaassen, die zelf 15 jaar was toen Nederland voor het laatst een wedstrijd op een EK (in 2008) won. "Dat was een mooi toernooi, jammer dat ze er in kwartfinale tegen Rusland uitgingen."

Mede-international Frenkie de Jong was op dat moment zelfs pas 11 jaar. "Ik kan me die wedstrijden nog wel herinneren. Ik was toen op vakantie met mijn ouders. De poulewedstrijden hebben we vanuit daar gekeken. Vooral de duels met Italië en Frankrijk staan me nog goed bij", aldus de middenvelder over de overwinningen van 3-0 en 4-1.

Het toernooi lijkt langzaam te gaan leven in Nederland. De spelers van Oranje krijgen dat ook mee. "In Zeist hebben we ook gewoon verbinding met de telefoon. Je krijgt het wel mee", zei De Jong. "Het toernooigevoel is helemaal prima. We hebben er heel veel zin in en kunnen niet wachten tot zondag. We kijken er eigenlijk al naar uit sinds de kwalificatie begon."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

13 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

13 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

14 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

14 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

14 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

18 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

22 uur geleden