Klaassen maakt status als 'Mister 1-0' bij Oranje opnieuw waar
RIGA (ANP) - Davy Klaassen maakte zijn status als 'Mister 1-0' vrijdag opnieuw waar. De middenvelder van Ajax hielp Oranje met zijn treffer in de 18e minuut in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland aan een belangrijke zege: 0-1. Vorige maand opende Klaassen in de ontmoeting met Turkije (6-1) ook al de score en bij Ajax is hij eveneens vaak verantwoordelijk voor het eerste doelpunt in een wedstrijd.
"Lekker hè, dat ik 'm weer maak. Ik krijg de vraag vaker, maar ik heb er geen verklaring voor", zei de 28-jarige middenvelder, die begrijpt dat sommige mensen op wat meer treffers van Oranje hadden gerekend. "Je wilt natuurlijk met 4-0 of 5-0 winnen hier. Maar ik ben uiteindelijk al blij dat ik heb kunnen scoren en dat we hebben gewonnen. Daar gaat het uiteindelijk om. Dit zijn geen leuke potjes, nee. We hadden sneller een tweede en derde treffer moeten maken, dan was het klaar geweest. Letland bleef zelfs tot de 90e minuut achter de eigen middenlijn staan. Als we de bal wat beter hadden rondgespeeld, hadden we dat kunnen doen totdat de scheidsrechter affloot."
Oranje verloor de bal in de slotfase echter toch nog een keertje, waardoor Letland een corner kreeg en bijna voor de gelijkmaker zorgde. Doelman Justin Bijlow voorkwam dat. Klaassen: "Zo'n balletje kan altijd verkeerd vallen, gelukkig gebeurde dat net niet."
Onderschatting
Aanvoerder Virgil van Dijk vond niet dat van onderschatting sprake was bij het Nederlands elftal. "We wisten dat het een zware avond zou kunnen worden. Dat is ook gebleken. Er waren een paar momentjes dat de organisatie bij ons niet goed stond op het moment dat wij de bal verloren." Dat dat gebeurde, had bondscoach Louis van Gaal niet helemaal voorzien. Hij was vorige maand na de WK-kwalificatieduels met Montenegro (4-0) en Turkije (6-1) juist heel tevreden over de zogenoemde 'restverdediging'.
"We hadden het makkelijker voor onszelf kunnen maken", oordeelde Van Dijk. "Helaas is dat niet gebeurd. Maar we hebben wel gedaan wat we moesten doen: de nul houden en winnen."
Van Dijk stond met balverlies net voor de middenlijn aan de basis van de eerste grote kans die de Letten kregen, kort na de treffer van Klaassen. "Dat mag niet gebeuren. Hopelijk gebeurt het ook niet meer. We waren soms slordig, maar het waren ook niet meer dan drie momenten. Er kunnen heel veel dingen beter. Maar als die 2-0 en 3-0 vallen, krijg je een hele andere avond. Hopelijk komen die doelpunten maandag tegen Gibraltar. Dat wordt misschien een zelfde type wedstrijd, maar we spelen thuis en de omstandigheden zijn in De Kuip wat beter dan vanavond."
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
13 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
14 uur geleden