Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen maakt status als 'Mister 1-0' bij Oranje opnieuw waar

Klaassen maakt status als 'Mister 1-0' bij Oranje opnieuw waar

RIGA (ANP) - Davy Klaassen maakte zijn status als 'Mister 1-0' vrijdag opnieuw waar. De middenvelder van Ajax hielp Oranje met zijn treffer in de 18e minuut in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland aan een belangrijke zege: 0-1. Vorige maand opende Klaassen in de ontmoeting met Turkije (6-1) ook al de score en bij Ajax is hij eveneens vaak verantwoordelijk voor het eerste doelpunt in een wedstrijd.

"Lekker hè, dat ik 'm weer maak. Ik krijg de vraag vaker, maar ik heb er geen verklaring voor", zei de 28-jarige middenvelder, die begrijpt dat sommige mensen op wat meer treffers van Oranje hadden gerekend. "Je wilt natuurlijk met 4-0 of 5-0 winnen hier. Maar ik ben uiteindelijk al blij dat ik heb kunnen scoren en dat we hebben gewonnen. Daar gaat het uiteindelijk om. Dit zijn geen leuke potjes, nee. We hadden sneller een tweede en derde treffer moeten maken, dan was het klaar geweest. Letland bleef zelfs tot de 90e minuut achter de eigen middenlijn staan. Als we de bal wat beter hadden rondgespeeld, hadden we dat kunnen doen totdat de scheidsrechter affloot."

Oranje verloor de bal in de slotfase echter toch nog een keertje, waardoor Letland een corner kreeg en bijna voor de gelijkmaker zorgde. Doelman Justin Bijlow voorkwam dat. Klaassen: "Zo'n balletje kan altijd verkeerd vallen, gelukkig gebeurde dat net niet."

Onderschatting

Aanvoerder Virgil van Dijk vond niet dat van onderschatting sprake was bij het Nederlands elftal. "We wisten dat het een zware avond zou kunnen worden. Dat is ook gebleken. Er waren een paar momentjes dat de organisatie bij ons niet goed stond op het moment dat wij de bal verloren." Dat dat gebeurde, had bondscoach Louis van Gaal niet helemaal voorzien. Hij was vorige maand na de WK-kwalificatieduels met Montenegro (4-0) en Turkije (6-1) juist heel tevreden over de zogenoemde 'restverdediging'.

"We hadden het makkelijker voor onszelf kunnen maken", oordeelde Van Dijk. "Helaas is dat niet gebeurd. Maar we hebben wel gedaan wat we moesten doen: de nul houden en winnen."

Van Dijk stond met balverlies net voor de middenlijn aan de basis van de eerste grote kans die de Letten kregen, kort na de treffer van Klaassen. "Dat mag niet gebeuren. Hopelijk gebeurt het ook niet meer. We waren soms slordig, maar het waren ook niet meer dan drie momenten. Er kunnen heel veel dingen beter. Maar als die 2-0 en 3-0 vallen, krijg je een hele andere avond. Hopelijk komen die doelpunten maandag tegen Gibraltar. Dat wordt misschien een zelfde type wedstrijd, maar we spelen thuis en de omstandigheden zijn in De Kuip wat beter dan vanavond."

Meer uit Voetbal

Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

40 minuten geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

2 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

3 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

4 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

5 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

16 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

19 uur geleden