Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen in voorselectie van 38 spelers bij Oranje

Klaassen in voorselectie van 38 spelers bij Oranje

ZEIST (ANP) - Davy Klaassen behoort tot de voorselectie van het Nederlands elftal voor de komende drie interlands. Dwight Lodeweges, nog steeds de interim-bondscoach na het vertrek van Ronald Koeman, heeft 38 spelers opgenomen in de voorlopige selectie. De 27-jarige Klaassen speelde zestien interlands, maar zijn laatste optreden in de nationale ploeg dateert al van bijna drie jaar geleden.

In vergelijking met de vorige voorselectie, die uit 32 spelers bestond, zijn naast de middenvelder van Werder Bremen ook Steven Berghuis (Feyenoord), Timothy Fosu-Mensah (Manchester United), Donyell Malen, Pablo Rosario (beiden PSV) en Javairô Dilrosun (Hertha BSC) nieuw. Zij debuteerden de afgelopen jaren allemaal al in Oranje.

Het Nederlands elftal speelt op woensdag 7 oktober (aftrap 20.45 uur) een oefeninterland in Amsterdam tegen Mexico. Vier dagen later, op zondag 11 oktober, hervat de nationale ploeg de Nations League met een uitwedstrijd in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina. Op 14 oktober speelt Oranje in en tegen Italië. Die wedstrijd zou in eerste instantie in Milaan worden gespeeld, maar wordt in overleg tussen alle betrokken partijen verplaatst naar een kleiner stadion. Het onderkomen van Atalanta in Bergamo is de beoogde locatie. Oranje begon de Nations League deze maand met een zege op Polen (1-0), gevolgd door een nederlaag tegen Italië (0-1).

Nieuwe bondscoach

De KNVB hoopt voor de volgende interlandperiode een nieuwe bondscoach te hebben aangesteld. Frank de Boer is de voornaamste kandidaat. De 50-jarige De Boer zit momenteel zonder werk na zijn ontslag bij Atlanta United. De 112-voudig international zei vorige week dat hij het een hele eer zou vinden om bondscoach van Oranje te worden. "Naast minister-president is dat misschien wel de belangrijkste functie van Nederland."

De KNVB maakte de voorselectie eerder bekend dan normaal. De voetbalbond doet dit om alle betrokkenen wat meer tijd te geven bij de planning en het organiseren van de reizen. De definitieve selectie voor de volgende interlands wordt op vrijdag 2 oktober bekend.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

1 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

1 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

2 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

2 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

6 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

10 uur geleden