Klaassen in voorselectie van 38 spelers bij Oranje
ZEIST (ANP) - Davy Klaassen behoort tot de voorselectie van het Nederlands elftal voor de komende drie interlands. Dwight Lodeweges, nog steeds de interim-bondscoach na het vertrek van Ronald Koeman, heeft 38 spelers opgenomen in de voorlopige selectie. De 27-jarige Klaassen speelde zestien interlands, maar zijn laatste optreden in de nationale ploeg dateert al van bijna drie jaar geleden.
In vergelijking met de vorige voorselectie, die uit 32 spelers bestond, zijn naast de middenvelder van Werder Bremen ook Steven Berghuis (Feyenoord), Timothy Fosu-Mensah (Manchester United), Donyell Malen, Pablo Rosario (beiden PSV) en Javairô Dilrosun (Hertha BSC) nieuw. Zij debuteerden de afgelopen jaren allemaal al in Oranje.
Het Nederlands elftal speelt op woensdag 7 oktober (aftrap 20.45 uur) een oefeninterland in Amsterdam tegen Mexico. Vier dagen later, op zondag 11 oktober, hervat de nationale ploeg de Nations League met een uitwedstrijd in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina. Op 14 oktober speelt Oranje in en tegen Italië. Die wedstrijd zou in eerste instantie in Milaan worden gespeeld, maar wordt in overleg tussen alle betrokken partijen verplaatst naar een kleiner stadion. Het onderkomen van Atalanta in Bergamo is de beoogde locatie. Oranje begon de Nations League deze maand met een zege op Polen (1-0), gevolgd door een nederlaag tegen Italië (0-1).
Nieuwe bondscoach
De KNVB hoopt voor de volgende interlandperiode een nieuwe bondscoach te hebben aangesteld. Frank de Boer is de voornaamste kandidaat. De 50-jarige De Boer zit momenteel zonder werk na zijn ontslag bij Atlanta United. De 112-voudig international zei vorige week dat hij het een hele eer zou vinden om bondscoach van Oranje te worden. "Naast minister-president is dat misschien wel de belangrijkste functie van Nederland."
De KNVB maakte de voorselectie eerder bekend dan normaal. De voetbalbond doet dit om alle betrokkenen wat meer tijd te geven bij de planning en het organiseren van de reizen. De definitieve selectie voor de volgende interlands wordt op vrijdag 2 oktober bekend.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
15 uur geleden