Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers
AMSTERDAM (ANP) - Met een intikker een een prachtige boogbal bracht Davy Klaassen koploper Ajax tijdens het thuisduel met PEC Zwolle (3-0) dichterbij de 36e landstitel. "Het gaat nu maar om een ding en dat is de kampioensschaal", zei de middenvelder nadat hij was verkozen tot beste speler van de wedstrijd. "Daar moet alles voor wijken."
Het was al even geleden dat Klaassen na 80 minuten voetballen op het scorebord kon kijken en een voorsprong van 3-0 zag. Ajax vierde tegen PSV de veertiende zege van de laatste vijftien duels in de Eredivisie. Maar wat ging het moeizaam de laatste weken. De koploper besliste de zeven competitiewedstrijden voor het duel met PEC pas in de slotfase. In zes van die duels was het verschil uiteindelijk maar één doelpunt.
"Natuurlijk willen wij ook alle wedstrijden met 5-0 winnen", zei Klaassen. "Maar zo werkt het natuurlijk niet. Dat doet geen club in Europa. We zijn altijd kritisch op ons zelf en hebben de laatste weken ook gezien dat het beter moet. Maar we wonnen wel steeds. Het was dan ook niet zo dat we in een wak zaten."
'Lekker gevoel'
De 29-jarige Klaassen kreeg afgelopen week door dat Ajax tegen PEC Zwolle met twee spitsen ging voetballen. "Ik dacht even, wat gaan we nu weer doen", lachte hij. "Maar ik denk dat dit tegen PEC Zwolle goed heeft uitgepakt. We kregen zoveel ruimte. Ik had vanaf de openingsfase het gevoel dat het wel goed zou komen."
Toch leidde Ajax halverwege pas met 1-0. Dusan Tadic scoorde in zijn 124e wedstrijd op rij voor zijn club in de Eredivisie. "Hij is een voorbeeld voor ons allemaal", zei Klaassen. "Wij zien iedere dag wat hij er voor doet en hoe hij eruit ziet. Dat is keihard werken. Dat betaalt zich uit."
Na rust belandde Klaassen met zijn twee doelpunten in de schijnwerpers. De middenvelder stond eerst op de goede plek nadat Jurriën Timber op de paal had geschoten. Vervolgens verraste hij de niet al te lange doelman Kostas Lamprou met een mooie boogbal. "Ik had 'm daarvoor al een paar keer afgegeven, maar die jongens schoten steeds tegen de keeper. Ik dacht, dan doe ik het zelf maar. Een beetje binnenkant wreef en lepelen, zeg maar. Ik raakte 'm perfect. Na die 3-0 was het duel gespeeld. Dit geeft een lekker gevoel voor onze laatste drie wedstrijden."
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
51 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
2 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
3 uur geleden