Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

AMSTERDAM (ANP) - Met een intikker een een prachtige boogbal bracht Davy Klaassen koploper Ajax tijdens het thuisduel met PEC Zwolle (3-0) dichterbij de 36e landstitel. "Het gaat nu maar om een ding en dat is de kampioensschaal", zei de middenvelder nadat hij was verkozen tot beste speler van de wedstrijd. "Daar moet alles voor wijken."

Het was al even geleden dat Klaassen na 80 minuten voetballen op het scorebord kon kijken en een voorsprong van 3-0 zag. Ajax vierde tegen PSV de veertiende zege van de laatste vijftien duels in de Eredivisie. Maar wat ging het moeizaam de laatste weken. De koploper besliste de zeven competitiewedstrijden voor het duel met PEC pas in de slotfase. In zes van die duels was het verschil uiteindelijk maar één doelpunt.

"Natuurlijk willen wij ook alle wedstrijden met 5-0 winnen", zei Klaassen. "Maar zo werkt het natuurlijk niet. Dat doet geen club in Europa. We zijn altijd kritisch op ons zelf en hebben de laatste weken ook gezien dat het beter moet. Maar we wonnen wel steeds. Het was dan ook niet zo dat we in een wak zaten."

'Lekker gevoel'

De 29-jarige Klaassen kreeg afgelopen week door dat Ajax tegen PEC Zwolle met twee spitsen ging voetballen. "Ik dacht even, wat gaan we nu weer doen", lachte hij. "Maar ik denk dat dit tegen PEC Zwolle goed heeft uitgepakt. We kregen zoveel ruimte. Ik had vanaf de openingsfase het gevoel dat het wel goed zou komen."

Toch leidde Ajax halverwege pas met 1-0. Dusan Tadic scoorde in zijn 124e wedstrijd op rij voor zijn club in de Eredivisie. "Hij is een voorbeeld voor ons allemaal", zei Klaassen. "Wij zien iedere dag wat hij er voor doet en hoe hij eruit ziet. Dat is keihard werken. Dat betaalt zich uit."

Na rust belandde Klaassen met zijn twee doelpunten in de schijnwerpers. De middenvelder stond eerst op de goede plek nadat Jurriën Timber op de paal had geschoten. Vervolgens verraste hij de niet al te lange doelman Kostas Lamprou met een mooie boogbal. "Ik had 'm daarvoor al een paar keer afgegeven, maar die jongens schoten steeds tegen de keeper. Ik dacht, dan doe ik het zelf maar. Een beetje binnenkant wreef en lepelen, zeg maar. Ik raakte 'm perfect. Na die 3-0 was het duel gespeeld. Dit geeft een lekker gevoel voor onze laatste drie wedstrijden."

Meer uit Voetbal

Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

7 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

7 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

9 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

11 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

11 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

13 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

13 uur geleden