Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

AMSTERDAM (ANP) - Met een intikker een een prachtige boogbal bracht Davy Klaassen koploper Ajax tijdens het thuisduel met PEC Zwolle (3-0) dichterbij de 36e landstitel. "Het gaat nu maar om een ding en dat is de kampioensschaal", zei de middenvelder nadat hij was verkozen tot beste speler van de wedstrijd. "Daar moet alles voor wijken."

Het was al even geleden dat Klaassen na 80 minuten voetballen op het scorebord kon kijken en een voorsprong van 3-0 zag. Ajax vierde tegen PSV de veertiende zege van de laatste vijftien duels in de Eredivisie. Maar wat ging het moeizaam de laatste weken. De koploper besliste de zeven competitiewedstrijden voor het duel met PEC pas in de slotfase. In zes van die duels was het verschil uiteindelijk maar één doelpunt.

"Natuurlijk willen wij ook alle wedstrijden met 5-0 winnen", zei Klaassen. "Maar zo werkt het natuurlijk niet. Dat doet geen club in Europa. We zijn altijd kritisch op ons zelf en hebben de laatste weken ook gezien dat het beter moet. Maar we wonnen wel steeds. Het was dan ook niet zo dat we in een wak zaten."

'Lekker gevoel'

De 29-jarige Klaassen kreeg afgelopen week door dat Ajax tegen PEC Zwolle met twee spitsen ging voetballen. "Ik dacht even, wat gaan we nu weer doen", lachte hij. "Maar ik denk dat dit tegen PEC Zwolle goed heeft uitgepakt. We kregen zoveel ruimte. Ik had vanaf de openingsfase het gevoel dat het wel goed zou komen."

Toch leidde Ajax halverwege pas met 1-0. Dusan Tadic scoorde in zijn 124e wedstrijd op rij voor zijn club in de Eredivisie. "Hij is een voorbeeld voor ons allemaal", zei Klaassen. "Wij zien iedere dag wat hij er voor doet en hoe hij eruit ziet. Dat is keihard werken. Dat betaalt zich uit."

Na rust belandde Klaassen met zijn twee doelpunten in de schijnwerpers. De middenvelder stond eerst op de goede plek nadat Jurriën Timber op de paal had geschoten. Vervolgens verraste hij de niet al te lange doelman Kostas Lamprou met een mooie boogbal. "Ik had 'm daarvoor al een paar keer afgegeven, maar die jongens schoten steeds tegen de keeper. Ik dacht, dan doe ik het zelf maar. Een beetje binnenkant wreef en lepelen, zeg maar. Ik raakte 'm perfect. Na die 3-0 was het duel gespeeld. Dit geeft een lekker gevoel voor onze laatste drie wedstrijden."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

6 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

7 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

7 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

7 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

10 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

10 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

10 uur geleden