Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

AMSTERDAM (ANP) - Met een intikker een een prachtige boogbal bracht Davy Klaassen koploper Ajax tijdens het thuisduel met PEC Zwolle (3-0) dichterbij de 36e landstitel. "Het gaat nu maar om een ding en dat is de kampioensschaal", zei de middenvelder nadat hij was verkozen tot beste speler van de wedstrijd. "Daar moet alles voor wijken."

Het was al even geleden dat Klaassen na 80 minuten voetballen op het scorebord kon kijken en een voorsprong van 3-0 zag. Ajax vierde tegen PSV de veertiende zege van de laatste vijftien duels in de Eredivisie. Maar wat ging het moeizaam de laatste weken. De koploper besliste de zeven competitiewedstrijden voor het duel met PEC pas in de slotfase. In zes van die duels was het verschil uiteindelijk maar één doelpunt.

"Natuurlijk willen wij ook alle wedstrijden met 5-0 winnen", zei Klaassen. "Maar zo werkt het natuurlijk niet. Dat doet geen club in Europa. We zijn altijd kritisch op ons zelf en hebben de laatste weken ook gezien dat het beter moet. Maar we wonnen wel steeds. Het was dan ook niet zo dat we in een wak zaten."

'Lekker gevoel'

De 29-jarige Klaassen kreeg afgelopen week door dat Ajax tegen PEC Zwolle met twee spitsen ging voetballen. "Ik dacht even, wat gaan we nu weer doen", lachte hij. "Maar ik denk dat dit tegen PEC Zwolle goed heeft uitgepakt. We kregen zoveel ruimte. Ik had vanaf de openingsfase het gevoel dat het wel goed zou komen."

Toch leidde Ajax halverwege pas met 1-0. Dusan Tadic scoorde in zijn 124e wedstrijd op rij voor zijn club in de Eredivisie. "Hij is een voorbeeld voor ons allemaal", zei Klaassen. "Wij zien iedere dag wat hij er voor doet en hoe hij eruit ziet. Dat is keihard werken. Dat betaalt zich uit."

Na rust belandde Klaassen met zijn twee doelpunten in de schijnwerpers. De middenvelder stond eerst op de goede plek nadat Jurriën Timber op de paal had geschoten. Vervolgens verraste hij de niet al te lange doelman Kostas Lamprou met een mooie boogbal. "Ik had 'm daarvoor al een paar keer afgegeven, maar die jongens schoten steeds tegen de keeper. Ik dacht, dan doe ik het zelf maar. Een beetje binnenkant wreef en lepelen, zeg maar. Ik raakte 'm perfect. Na die 3-0 was het duel gespeeld. Dit geeft een lekker gevoel voor onze laatste drie wedstrijden."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

4 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

4 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

4 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

4 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

6 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

7 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

8 uur geleden