Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

Klaassen houdt Ajax met een intikker en boogbal op titelkoers

AMSTERDAM (ANP) - Met een intikker een een prachtige boogbal bracht Davy Klaassen koploper Ajax tijdens het thuisduel met PEC Zwolle (3-0) dichterbij de 36e landstitel. "Het gaat nu maar om een ding en dat is de kampioensschaal", zei de middenvelder nadat hij was verkozen tot beste speler van de wedstrijd. "Daar moet alles voor wijken."

Het was al even geleden dat Klaassen na 80 minuten voetballen op het scorebord kon kijken en een voorsprong van 3-0 zag. Ajax vierde tegen PSV de veertiende zege van de laatste vijftien duels in de Eredivisie. Maar wat ging het moeizaam de laatste weken. De koploper besliste de zeven competitiewedstrijden voor het duel met PEC pas in de slotfase. In zes van die duels was het verschil uiteindelijk maar één doelpunt.

"Natuurlijk willen wij ook alle wedstrijden met 5-0 winnen", zei Klaassen. "Maar zo werkt het natuurlijk niet. Dat doet geen club in Europa. We zijn altijd kritisch op ons zelf en hebben de laatste weken ook gezien dat het beter moet. Maar we wonnen wel steeds. Het was dan ook niet zo dat we in een wak zaten."

'Lekker gevoel'

De 29-jarige Klaassen kreeg afgelopen week door dat Ajax tegen PEC Zwolle met twee spitsen ging voetballen. "Ik dacht even, wat gaan we nu weer doen", lachte hij. "Maar ik denk dat dit tegen PEC Zwolle goed heeft uitgepakt. We kregen zoveel ruimte. Ik had vanaf de openingsfase het gevoel dat het wel goed zou komen."

Toch leidde Ajax halverwege pas met 1-0. Dusan Tadic scoorde in zijn 124e wedstrijd op rij voor zijn club in de Eredivisie. "Hij is een voorbeeld voor ons allemaal", zei Klaassen. "Wij zien iedere dag wat hij er voor doet en hoe hij eruit ziet. Dat is keihard werken. Dat betaalt zich uit."

Na rust belandde Klaassen met zijn twee doelpunten in de schijnwerpers. De middenvelder stond eerst op de goede plek nadat Jurriën Timber op de paal had geschoten. Vervolgens verraste hij de niet al te lange doelman Kostas Lamprou met een mooie boogbal. "Ik had 'm daarvoor al een paar keer afgegeven, maar die jongens schoten steeds tegen de keeper. Ik dacht, dan doe ik het zelf maar. Een beetje binnenkant wreef en lepelen, zeg maar. Ik raakte 'm perfect. Na die 3-0 was het duel gespeeld. Dit geeft een lekker gevoel voor onze laatste drie wedstrijden."

Meer uit Voetbal

NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

12 minuten geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

2 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

3 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

13 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

14 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

16 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

16 uur geleden