Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege heeft geboekt
ARNHEM (ANP) - Davy Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege bij Vitesse heeft geboekt. "Stel dat we kampioen worden", zei hij na een zwaarbevochten overwinning in het Gelredome (2-1). "Dan is dit echt zo'n wedstrijd geweest waarvan je zegt dat het heel belangrijk is dat we hebben gewonnen."
Ajax houdt na de zege op Vitesse een achterstand van 3 punten op koploper Feyenoord, dat op 19 maart naar de Johan Cruijff ArenA komt. "Wij letten vooral op ons zelf", zei Klaassen. "Het is lekker als onze concurrenten een keer verliezen. Maar we komen heel ver als we blijven winnen. En daar hebben we ook invloed op."
Klaassen erkende dat Ajax het liet afweten in de eerste helft van het duel met Vitesse. "We waren veel te slordig", zei hij. "Daardoor leden we te veel balverlies en juist dan speel je een tegenstander als Vitesse in de kaart. In de tweede helft ging het een stuk beter maar dan verzuimen we die derde treffer te maken. Zo hielden we het onnodig spannend."
Marco van Ginkel kopte Vitesse in de 30e minuut op voorsprong. Klaassen maakte drie minuten later gelijk. Hij stond aanvankelijk buitenspel maar kreeg de bal uiteindelijk in zijn voeten gespeeld door tegenstander Nicolas Johnny Isimat-Mirin. De videoscheidsrechter keek nog even naar de 1-1 maar besloot het doelpunt goed te keuren. "Ik denk dat het een geldig doelpunt was", zei Klaassen. "Die verdediger probeert de bal weg te schieten. De bal kwam niet bij toeval bij mij. Dus is het wel een doelpunt."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
17 uur geleden