Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege heeft geboekt

Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege heeft geboekt

ARNHEM (ANP) - Davy Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege bij Vitesse heeft geboekt. "Stel dat we kampioen worden", zei hij na een zwaarbevochten overwinning in het Gelredome (2-1). "Dan is dit echt zo'n wedstrijd geweest waarvan je zegt dat het heel belangrijk is dat we hebben gewonnen."

Ajax houdt na de zege op Vitesse een achterstand van 3 punten op koploper Feyenoord, dat op 19 maart naar de Johan Cruijff ArenA komt. "Wij letten vooral op ons zelf", zei Klaassen. "Het is lekker als onze concurrenten een keer verliezen. Maar we komen heel ver als we blijven winnen. En daar hebben we ook invloed op."

Klaassen erkende dat Ajax het liet afweten in de eerste helft van het duel met Vitesse. "We waren veel te slordig", zei hij. "Daardoor leden we te veel balverlies en juist dan speel je een tegenstander als Vitesse in de kaart. In de tweede helft ging het een stuk beter maar dan verzuimen we die derde treffer te maken. Zo hielden we het onnodig spannend."

Marco van Ginkel kopte Vitesse in de 30e minuut op voorsprong. Klaassen maakte drie minuten later gelijk. Hij stond aanvankelijk buitenspel maar kreeg de bal uiteindelijk in zijn voeten gespeeld door tegenstander Nicolas Johnny Isimat-Mirin. De videoscheidsrechter keek nog even naar de 1-1 maar besloot het doelpunt goed te keuren. "Ik denk dat het een geldig doelpunt was", zei Klaassen. "Die verdediger probeert de bal weg te schieten. De bal kwam niet bij toeval bij mij. Dus is het wel een doelpunt."

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

7 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

9 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

10 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

12 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

15 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

15 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden