Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege heeft geboekt

Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege heeft geboekt

ARNHEM (ANP) - Davy Klaassen hoopt dat Ajax een cruciale zege bij Vitesse heeft geboekt. "Stel dat we kampioen worden", zei hij na een zwaarbevochten overwinning in het Gelredome (2-1). "Dan is dit echt zo'n wedstrijd geweest waarvan je zegt dat het heel belangrijk is dat we hebben gewonnen."

Ajax houdt na de zege op Vitesse een achterstand van 3 punten op koploper Feyenoord, dat op 19 maart naar de Johan Cruijff ArenA komt. "Wij letten vooral op ons zelf", zei Klaassen. "Het is lekker als onze concurrenten een keer verliezen. Maar we komen heel ver als we blijven winnen. En daar hebben we ook invloed op."

Klaassen erkende dat Ajax het liet afweten in de eerste helft van het duel met Vitesse. "We waren veel te slordig", zei hij. "Daardoor leden we te veel balverlies en juist dan speel je een tegenstander als Vitesse in de kaart. In de tweede helft ging het een stuk beter maar dan verzuimen we die derde treffer te maken. Zo hielden we het onnodig spannend."

Marco van Ginkel kopte Vitesse in de 30e minuut op voorsprong. Klaassen maakte drie minuten later gelijk. Hij stond aanvankelijk buitenspel maar kreeg de bal uiteindelijk in zijn voeten gespeeld door tegenstander Nicolas Johnny Isimat-Mirin. De videoscheidsrechter keek nog even naar de 1-1 maar besloot het doelpunt goed te keuren. "Ik denk dat het een geldig doelpunt was", zei Klaassen. "Die verdediger probeert de bal weg te schieten. De bal kwam niet bij toeval bij mij. Dus is het wel een doelpunt."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

3 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

3 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

4 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

8 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

8 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

11 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

11 uur geleden