Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen heeft goed gevoel over uitduel van Ajax met Liverpool

Klaassen heeft goed gevoel over uitduel van Ajax met Liverpool

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen snapt best wel dat er geen voetbalclub met slechts elf spelers prijzen pakt. En toch is de 29-jarige middenvelder van Ajax pissig als hij niet aan de aftrap mag verschijnen. Een uitwedstrijd als die van dinsdag tegen Liverpool in de Champions League wil hij helemaal van de eerste tot de laatste minuut spelen. "Maar uiteindelijk beslist de trainer", beseft hij. "Ik moet er voor zorgen dat hij nauwelijks meer om mij heen kan."

Klaassen was zaterdag tegen sc Heerenveen (5-0) voor de tweede competitiewedstrijd op rij basisspeler. Hij deed zijn bijnaam van 'Mister 1-0' eer aan en knikte al na 4 minuten de openingstreffer binnen. "Je kan trainen op het maken van doelpunten", weet de blonde middenvelder. "Maar trainen op de 1-0 is niet mogelijk. Toch scoor ik vaak de eerste. Dat klopt."

Mohammed Kudus wilde naar Everton toen hij in de eerste wedstrijden van het seizoen weinig speelde. En Brian Brobbey liet woensdag tijdens een korte invalbeurt tegen Rangers FC duidelijk merken dat hij baalde van zijn bijrol. Hoe trainer Alfred Schreuder zijn best ook doet, het is bijna onmogelijk om iedereen tevreden te houden.

Weinig gespeeld

Klaassen speelde de eerste weken van het seizoen ook weinig. "Maar ik heb niet echt aan een vertrek gedacht", antwoordt hij. "Natuurlijk baal je soms en heb je emoties, Maar vertrekken lijkt me ook niet handig met het oog op het WK", stelt de 34-voudig international die het afgelopen jaar een belangrijke rol in de plannen van bondscoach Louis van Gaal speelde.

Klaassen vertolkte woensdag een bijrol in de galavoorstelling van de kampioen van Nederland tegen Rangers FC (4-0), maar hij viel wel gedreven in. Het zou heel goed kunnen dat trainer Schreuder dinsdag in Liverpool opnieuw voor een middenveld met Edson Álvarez, Steven Berghuis en Kenneth Taylor kiest. Klaassen zal dan opnieuw niet blij zijn. "Als een trainer voor anderen kiest, dan is dat voor geen voetballer leuk. Dat is ook niet iets typisch Nederlands. Neem van mij aan dat Mahrez ook baalt als hij bij Manchester City op de bank moet zitten. Voetballers in het buitenland krijgen daar minder vragen over omdat ze minder met de media praten."

Basisspeler of wisselspeler, Klaassen kijkt sowieso uit naar het duel met Liverpool op een uitverkocht Anfield. "Zij moeten bijna wel na de nederlaag tegen Napoli", doelt op de toch wel verrassende 4-1 van woensdag in het Stadio Diego Armando Maradona van Napels. "En wij zijn eigenlijk nog een team in opbouw met al die nieuwe spelers. Liverpool is nog steeds Europese top. Het wordt vast een mooie pot. Ik heb er ook best een goed gevoel over."

Meer uit Voetbal

Ueda en Parrott scoren in Champions League bij LOSC - Real Betis

LILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.

21 minuten geleden
Real Madrid verslaat Inter op openingsdag Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.

25 minuten geleden
Reijnders met twee doelpunten belangrijk bij thuiszege Al Qadsiah

DAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.

1 uur geleden
NAC Breda stelt Kruys aan als nieuwe trainer na ontslag Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.

2 uur geleden
Aston Villa opent Champions League met zege bij Club Brugge

BRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.

2 uur geleden
NEC voorkomt in blessuretijd nederlaag tegen Excelsior

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.

2 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is niet vaak kwetsbaar

BARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."

2 uur geleden