Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaassen heeft goed gevoel over uitduel van Ajax met Liverpool

Klaassen heeft goed gevoel over uitduel van Ajax met Liverpool

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen snapt best wel dat er geen voetbalclub met slechts elf spelers prijzen pakt. En toch is de 29-jarige middenvelder van Ajax pissig als hij niet aan de aftrap mag verschijnen. Een uitwedstrijd als die van dinsdag tegen Liverpool in de Champions League wil hij helemaal van de eerste tot de laatste minuut spelen. "Maar uiteindelijk beslist de trainer", beseft hij. "Ik moet er voor zorgen dat hij nauwelijks meer om mij heen kan."

Klaassen was zaterdag tegen sc Heerenveen (5-0) voor de tweede competitiewedstrijd op rij basisspeler. Hij deed zijn bijnaam van 'Mister 1-0' eer aan en knikte al na 4 minuten de openingstreffer binnen. "Je kan trainen op het maken van doelpunten", weet de blonde middenvelder. "Maar trainen op de 1-0 is niet mogelijk. Toch scoor ik vaak de eerste. Dat klopt."

Mohammed Kudus wilde naar Everton toen hij in de eerste wedstrijden van het seizoen weinig speelde. En Brian Brobbey liet woensdag tijdens een korte invalbeurt tegen Rangers FC duidelijk merken dat hij baalde van zijn bijrol. Hoe trainer Alfred Schreuder zijn best ook doet, het is bijna onmogelijk om iedereen tevreden te houden.

Weinig gespeeld

Klaassen speelde de eerste weken van het seizoen ook weinig. "Maar ik heb niet echt aan een vertrek gedacht", antwoordt hij. "Natuurlijk baal je soms en heb je emoties, Maar vertrekken lijkt me ook niet handig met het oog op het WK", stelt de 34-voudig international die het afgelopen jaar een belangrijke rol in de plannen van bondscoach Louis van Gaal speelde.

Klaassen vertolkte woensdag een bijrol in de galavoorstelling van de kampioen van Nederland tegen Rangers FC (4-0), maar hij viel wel gedreven in. Het zou heel goed kunnen dat trainer Schreuder dinsdag in Liverpool opnieuw voor een middenveld met Edson Álvarez, Steven Berghuis en Kenneth Taylor kiest. Klaassen zal dan opnieuw niet blij zijn. "Als een trainer voor anderen kiest, dan is dat voor geen voetballer leuk. Dat is ook niet iets typisch Nederlands. Neem van mij aan dat Mahrez ook baalt als hij bij Manchester City op de bank moet zitten. Voetballers in het buitenland krijgen daar minder vragen over omdat ze minder met de media praten."

Basisspeler of wisselspeler, Klaassen kijkt sowieso uit naar het duel met Liverpool op een uitverkocht Anfield. "Zij moeten bijna wel na de nederlaag tegen Napoli", doelt op de toch wel verrassende 4-1 van woensdag in het Stadio Diego Armando Maradona van Napels. "En wij zijn eigenlijk nog een team in opbouw met al die nieuwe spelers. Liverpool is nog steeds Europese top. Het wordt vast een mooie pot. Ik heb er ook best een goed gevoel over."

Meer uit Voetbal

Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

15 minuten geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

57 minuten geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

1 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

4 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

5 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

20 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

22 uur geleden