Klaassen heeft goed gevoel over uitduel van Ajax met Liverpool
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen snapt best wel dat er geen voetbalclub met slechts elf spelers prijzen pakt. En toch is de 29-jarige middenvelder van Ajax pissig als hij niet aan de aftrap mag verschijnen. Een uitwedstrijd als die van dinsdag tegen Liverpool in de Champions League wil hij helemaal van de eerste tot de laatste minuut spelen. "Maar uiteindelijk beslist de trainer", beseft hij. "Ik moet er voor zorgen dat hij nauwelijks meer om mij heen kan."
Klaassen was zaterdag tegen sc Heerenveen (5-0) voor de tweede competitiewedstrijd op rij basisspeler. Hij deed zijn bijnaam van 'Mister 1-0' eer aan en knikte al na 4 minuten de openingstreffer binnen. "Je kan trainen op het maken van doelpunten", weet de blonde middenvelder. "Maar trainen op de 1-0 is niet mogelijk. Toch scoor ik vaak de eerste. Dat klopt."
Mohammed Kudus wilde naar Everton toen hij in de eerste wedstrijden van het seizoen weinig speelde. En Brian Brobbey liet woensdag tijdens een korte invalbeurt tegen Rangers FC duidelijk merken dat hij baalde van zijn bijrol. Hoe trainer Alfred Schreuder zijn best ook doet, het is bijna onmogelijk om iedereen tevreden te houden.
Weinig gespeeld
Klaassen speelde de eerste weken van het seizoen ook weinig. "Maar ik heb niet echt aan een vertrek gedacht", antwoordt hij. "Natuurlijk baal je soms en heb je emoties, Maar vertrekken lijkt me ook niet handig met het oog op het WK", stelt de 34-voudig international die het afgelopen jaar een belangrijke rol in de plannen van bondscoach Louis van Gaal speelde.
Klaassen vertolkte woensdag een bijrol in de galavoorstelling van de kampioen van Nederland tegen Rangers FC (4-0), maar hij viel wel gedreven in. Het zou heel goed kunnen dat trainer Schreuder dinsdag in Liverpool opnieuw voor een middenveld met Edson Álvarez, Steven Berghuis en Kenneth Taylor kiest. Klaassen zal dan opnieuw niet blij zijn. "Als een trainer voor anderen kiest, dan is dat voor geen voetballer leuk. Dat is ook niet iets typisch Nederlands. Neem van mij aan dat Mahrez ook baalt als hij bij Manchester City op de bank moet zitten. Voetballers in het buitenland krijgen daar minder vragen over omdat ze minder met de media praten."
Basisspeler of wisselspeler, Klaassen kijkt sowieso uit naar het duel met Liverpool op een uitverkocht Anfield. "Zij moeten bijna wel na de nederlaag tegen Napoli", doelt op de toch wel verrassende 4-1 van woensdag in het Stadio Diego Armando Maradona van Napels. "En wij zijn eigenlijk nog een team in opbouw met al die nieuwe spelers. Liverpool is nog steeds Europese top. Het wordt vast een mooie pot. Ik heb er ook best een goed gevoel over."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen en Justin Kluivert hebben zich bij bondscoach Xavi Hernández afgemeld voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal. De aanvallers van AS Roma en Bournemouth zijn geblesseerd.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid-trainer José Mourinho was zondag na de nederlaag tegen Atlético Madrid (2-1) boos op de arbitrage. Tijdens een persconferentie liet hij een foto zien met daarop twee overtredingen die spelers van Atlético in de eerste helft maakten en waarvoor ze niet werden bestraft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft een derde nederlaag in de Premier League ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick speelde met 1-1 gelijk bij het laaggeklasseerde Fulham.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
10 uur geleden