Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
Ajax koos voor een verdedigende strategie tegen Feyenoord. De thuisploeg trok zich na balverlies ver terug op eigen helft en speelde op de counter. Klaassen opende in de dertiende minuut de score. "Ik leek wel Lasse Schöne", lachte de middenvelder, die met Ajax naar de derde positie in de Eredivisie klom. Ajax verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde Feyenoord tot 5 punten. "We gaan weer de goede richting op, alleen zijn we er nog lang niet", zei Klaassen. "Je voelt in het team en in het stadion dat je als Ajax zijnde als één club weer naar voren wil. Dat is wel belangrijk."
Ajax startte met de 17-jarige Sean Steur op het middenveld. De 18-jarige Aaron Bouwman speelde centraal in de defensie en de 19-jarige Rayane Bounida en Don-Angelo Konadu mochten invallen. De 17-jarige Jorthy Mokio besliste de tweehonderdste klassieker in blessuretijd.
Blijdschap
"We hebben veel geblesseerde spelers", zei Klaassen. "Maar het past bij Ajax om jonge spelers een kans te geven. We willen ook graag dominanter spelen. Maar we winnen nu wel vier keer op rij. Nu moeten we stap voor stap richting het spel dat we uiteindelijk willen spelen. Maar mij hoor je niet klagen. Scoren en winnen van Feyenoord. Ik kan weinig dingen verzinnen die mooier voor me zijn."
Voor Klaassen is het afwachten of Fred Grim ook na de winterstop nog trainer van Ajax is. "Als je blijft winnen, dan is er denk ik weinig reden om afscheid te nemen", zei hij. "Ik denk dat Ajax de goede weg bewandelt. Eerst een technisch directeur vinden, daarna een trainer. We moeten terug naar de basis en de club weer opbouwen."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
35 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
2 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
19 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geleden