Klaassen aan de aftrap van cruciaal duel voor Werder Bremen
HEIDENHEIM (ANP) - Davy Klaassen staat om 20.30 aan de aftrap voor Werder Bremen in een cruciaal uitduel met 1. FC Heidenheim. De middenvelder wil met zijn ploeggenoten voorkomen dat zijn club volgend jaar in de Tweede Bundesliga moet uitkomen.
Werder wist donderdag in het thuisduel met de nummer drie van de Tweede Bundesliga voor promotie en degradatie geen afstand te nemen (0-0). De viervoudig kampioen van Duitsland strijdt in Heidenheim voor een laatste kans om zich toch op het hoogste niveau te handhaven.
Werder veroverde in 2004 voor het laatst de landstitel. De club speelde alleen in het seizoen 1980/1981 in de Tweede Bundesliga.
Trouw
Klaassen bleef Werder vorig jaar trouw omdat die club hem twee seizoenen geleden uit een uitzichtloze situatie bij Everton redde. De oud-speler van Ajax stond vorig jaar in de belangstelling van Italiaanse clubs. Bij Ajax is zijn naam de afgelopen weken gevallen als mogelijke opvolger voor Donny van de Beek.
Niklas Moisander kan Werder niet helpen in het duel met FC Heidenheim. De oud-verdediger van onder meer AZ, PEC Zwolle en Ajax moet een schorsing uitzitten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
17 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geleden