Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaas Otto staat terecht voor beïnvloeden getuigen

Klaas Otto staat terecht voor beïnvloeden getuigen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda begint dinsdag aan het proces tegen voormalig No-Surrendervoorman Klaas Otto en drie medeverdachten. Zij staan terecht op verdenking van het beïnvloeden van getuigen. In de afpersingszaak tegen Otto (53) zouden getuigen zijn benaderd om, al dan niet tegen betaling van forse bedragen, verklaringen in te trekken dan wel te verfraaien ten gunste van de veelbesproken verdachte.

In de afpersingszaak kreeg Otto zes jaar cel. Hij heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis. Het Openbaar Ministerie kondigde ruim drie jaar geleden al aan dat het Otto en anderen zou vervolgen voor de beïnvloeding.

Een van de afpersingsslachtoffers kreeg een ton aangeboden voor het intrekken van zijn verklaringen. Een van Otto's medeverdachten in de huidige zaak is bevriend advocaat Jan Piet van R. (73). Hij zou in de gevangenis briefjes van Otto hebben aangenomen met opdrachten. In het huis van de raadsman werd destijds, in 2017, ook een drugslab en een paar kilo speed gevonden.

De rechtbank heeft vijf dagen uitgetrokken voor het proces. De strafeisen worden donderdag verwacht.

Meer uit Binnenland

Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

2 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

3 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

4 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

6 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

7 uur geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

7 uur geleden
Ook Nederland wil Russische toeristen weren uit de EU

LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.

8 uur geleden