Klaas Otto staat terecht voor beïnvloeden getuigen
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda begint dinsdag aan het proces tegen voormalig No-Surrendervoorman Klaas Otto en drie medeverdachten. Zij staan terecht op verdenking van het beïnvloeden van getuigen. In de afpersingszaak tegen Otto (53) zouden getuigen zijn benaderd om, al dan niet tegen betaling van forse bedragen, verklaringen in te trekken dan wel te verfraaien ten gunste van de veelbesproken verdachte.
In de afpersingszaak kreeg Otto zes jaar cel. Hij heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis. Het Openbaar Ministerie kondigde ruim drie jaar geleden al aan dat het Otto en anderen zou vervolgen voor de beïnvloeding.
Een van de afpersingsslachtoffers kreeg een ton aangeboden voor het intrekken van zijn verklaringen. Een van Otto's medeverdachten in de huidige zaak is bevriend advocaat Jan Piet van R. (73). Hij zou in de gevangenis briefjes van Otto hebben aangenomen met opdrachten. In het huis van de raadsman werd destijds, in 2017, ook een drugslab en een paar kilo speed gevonden.
De rechtbank heeft vijf dagen uitgetrokken voor het proces. De strafeisen worden donderdag verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
45 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
6 uur geleden