Klaas Otto staat terecht voor beïnvloeden getuigen
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda begint dinsdag aan het proces tegen voormalig No-Surrendervoorman Klaas Otto en drie medeverdachten. Zij staan terecht op verdenking van het beïnvloeden van getuigen. In de afpersingszaak tegen Otto (53) zouden getuigen zijn benaderd om, al dan niet tegen betaling van forse bedragen, verklaringen in te trekken dan wel te verfraaien ten gunste van de veelbesproken verdachte.
In de afpersingszaak kreeg Otto zes jaar cel. Hij heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis. Het Openbaar Ministerie kondigde ruim drie jaar geleden al aan dat het Otto en anderen zou vervolgen voor de beïnvloeding.
Een van de afpersingsslachtoffers kreeg een ton aangeboden voor het intrekken van zijn verklaringen. Een van Otto's medeverdachten in de huidige zaak is bevriend advocaat Jan Piet van R. (73). Hij zou in de gevangenis briefjes van Otto hebben aangenomen met opdrachten. In het huis van de raadsman werd destijds, in 2017, ook een drugslab en een paar kilo speed gevonden.
De rechtbank heeft vijf dagen uitgetrokken voor het proces. De strafeisen worden donderdag verwacht.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden