Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaas Otto staat terecht voor beïnvloeden getuigen

Klaas Otto staat terecht voor beïnvloeden getuigen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda begint dinsdag aan het proces tegen voormalig No-Surrendervoorman Klaas Otto en drie medeverdachten. Zij staan terecht op verdenking van het beïnvloeden van getuigen. In de afpersingszaak tegen Otto (53) zouden getuigen zijn benaderd om, al dan niet tegen betaling van forse bedragen, verklaringen in te trekken dan wel te verfraaien ten gunste van de veelbesproken verdachte.

In de afpersingszaak kreeg Otto zes jaar cel. Hij heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis. Het Openbaar Ministerie kondigde ruim drie jaar geleden al aan dat het Otto en anderen zou vervolgen voor de beïnvloeding.

Een van de afpersingsslachtoffers kreeg een ton aangeboden voor het intrekken van zijn verklaringen. Een van Otto's medeverdachten in de huidige zaak is bevriend advocaat Jan Piet van R. (73). Hij zou in de gevangenis briefjes van Otto hebben aangenomen met opdrachten. In het huis van de raadsman werd destijds, in 2017, ook een drugslab en een paar kilo speed gevonden.

De rechtbank heeft vijf dagen uitgetrokken voor het proces. De strafeisen worden donderdag verwacht.

Meer uit Binnenland

Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

7 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

8 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

9 uur geleden
Boeren zoeken in Ommen steun bij gemeente om stikstofplannen

OMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.

9 uur geleden
Nog vier groepen van elk 20 Nederlanders van Sawadee in Colombia

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.

9 uur geleden
Verdachten van doodsteken man Enkhuizen zitten voorlopig vast

ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.

12 uur geleden
Rijn en IJssel verbiedt oppompen grondwater in 10 natuurgebieden

DOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".

13 uur geleden