Klaar voor tweede ronde onderhandelingen met Israël, zegt Hamas
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas is klaar voor verdere onderhandelingen met Israël over de tweede fase van het bestand in de Gazastrook, melden functionarissen van de Palestijnse beweging.
De gesprekken gaan onder meer over "het voorkomen van een herstart van de oorlog en de militaire terugtrekking" van Israël uit Gaza, aldus Hamas. Ook staat de uitwisseling van de laatste Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen op de agenda, aldus een anonieme Hamas-vertegenwoordiger tegenover AFP. Hamas wacht tot bemiddelaars Verenigde Staten, Qatar en Egypte de tweede fase in gang zetten.
Israël meldde zaterdag dat de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand maandag in de Verenigde Staten worden hervat. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu arriveerde daar zondag en is daarmee de eerste buitenlandse leider die de nieuwe Amerikaanse president ontvangt. Zondag verzekerde Donald Trump dat de gesprekken over het Midden-Oosten met Israël en andere landen "vooruitgang boekten".
Het bestand tussen Hamas en Israël, waarover maanden is onderhandeld, begon op 19 januari en bestaat uit drie fasen. De eerste duurt zes weken en moet leiden tot de vrijlating van 33 gijzelaars in ruil voor de vrijlating van meer dan 1900 Palestijnen die Israël vasthoudt. In de tweede fase moeten de laatste gijzelaars vrijkomen en de oorlog definitief eindigen. Een derde fase, die momenteel onzeker is, bepaalt mogelijk de voorwaarden voor de wederopbouw van de Gazastrook en het toekomstige bestuur daar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
5 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geleden