Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaar voor tweede ronde onderhandelingen met Israël, zegt Hamas

Klaar voor tweede ronde onderhandelingen met Israël, zegt Hamas

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas is klaar voor verdere onderhandelingen met Israël over de tweede fase van het bestand in de Gazastrook, melden functionarissen van de Palestijnse beweging.

De gesprekken gaan onder meer over "het voorkomen van een herstart van de oorlog en de militaire terugtrekking" van Israël uit Gaza, aldus Hamas. Ook staat de uitwisseling van de laatste Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen op de agenda, aldus een anonieme Hamas-vertegenwoordiger tegenover AFP. Hamas wacht tot bemiddelaars Verenigde Staten, Qatar en Egypte de tweede fase in gang zetten.

Israël meldde zaterdag dat de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand maandag in de Verenigde Staten worden hervat. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu arriveerde daar zondag en is daarmee de eerste buitenlandse leider die de nieuwe Amerikaanse president ontvangt. Zondag verzekerde Donald Trump dat de gesprekken over het Midden-Oosten met Israël en andere landen "vooruitgang boekten".

Het bestand tussen Hamas en Israël, waarover maanden is onderhandeld, begon op 19 januari en bestaat uit drie fasen. De eerste duurt zes weken en moet leiden tot de vrijlating van 33 gijzelaars in ruil voor de vrijlating van meer dan 1900 Palestijnen die Israël vasthoudt. In de tweede fase moeten de laatste gijzelaars vrijkomen en de oorlog definitief eindigen. Een derde fase, die momenteel onzeker is, bepaalt mogelijk de voorwaarden voor de wederopbouw van de Gazastrook en het toekomstige bestuur daar.

Meer uit Buitenland

President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

10 minuten geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

43 minuten geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

1 uur geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

2 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

4 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

4 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

4 uur geleden