Klaar voor tweede ronde onderhandelingen met Israël, zegt Hamas
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas is klaar voor verdere onderhandelingen met Israël over de tweede fase van het bestand in de Gazastrook, melden functionarissen van de Palestijnse beweging.
De gesprekken gaan onder meer over "het voorkomen van een herstart van de oorlog en de militaire terugtrekking" van Israël uit Gaza, aldus Hamas. Ook staat de uitwisseling van de laatste Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen op de agenda, aldus een anonieme Hamas-vertegenwoordiger tegenover AFP. Hamas wacht tot bemiddelaars Verenigde Staten, Qatar en Egypte de tweede fase in gang zetten.
Israël meldde zaterdag dat de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand maandag in de Verenigde Staten worden hervat. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu arriveerde daar zondag en is daarmee de eerste buitenlandse leider die de nieuwe Amerikaanse president ontvangt. Zondag verzekerde Donald Trump dat de gesprekken over het Midden-Oosten met Israël en andere landen "vooruitgang boekten".
Het bestand tussen Hamas en Israël, waarover maanden is onderhandeld, begon op 19 januari en bestaat uit drie fasen. De eerste duurt zes weken en moet leiden tot de vrijlating van 33 gijzelaars in ruil voor de vrijlating van meer dan 1900 Palestijnen die Israël vasthoudt. In de tweede fase moeten de laatste gijzelaars vrijkomen en de oorlog definitief eindigen. Een derde fase, die momenteel onzeker is, bepaalt mogelijk de voorwaarden voor de wederopbouw van de Gazastrook en het toekomstige bestuur daar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
3 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
3 uur geleden