Kitkat en Maggi uit schappen van AH na conflict met Nestlé
ZAANDAM (ANP) - Producten van de merken Maggi, Nescafé, KitKat en Garden Gourmet zijn de komende tijd niet te vinden in de Albert Heijn. De supermarktketen heeft een conflict met moederbedrijf Nestlé over prijsverhogingen voor deze merken. Volgens een woordvoerster van Albert Heijn heeft het van oorsprong Zwitserse voedingsmiddelenconcern daarop besloten deze items voorlopig niet te leveren.
Albert Heijn onderhandelt jaarlijks met leveranciers over de prijzen, aangezien de keten in de concurrentieslag met andere supermarkten zo goedkoop mogelijk wil zijn. "Helaas is het gesprek met Nestlé momenteel vastgelopen, omdat Nestlé prijsverhogingen wil doorvoeren van boven de 20 procent die onvoldoende verklaarbaar zijn vanuit kostenstijgingen. Dit vinden wij onacceptabel voor onze klanten", laat het bedrijf in een schriftelijke verklaring weten.
Vakmedium Distrifood schreef eerder over het conflict tussen Albert Heijn en Nestlé. De supermarktketen zou ook in de clinch liggen met leverancier Ad van Geloven, bekend van de diepvriessnacks van Mora. Volgens Albert Heijn zijn de onderhandelingen met deze Brabantse leverancier nu in de "afrondende fase" en worden de leveringen op korte termijn weer hervat.
Wereldwijd kampen bedrijven met de sterk gestegen prijzen voor grondstoffen. Dat is het gevolg van het snelle economische herstel na de coronacrisis en de knelpunten in de wereldwijde logistieke keten. Fabrikanten van consumentenproducten willen de hogere kosten het liefst doorberekenen om hun winstmarges op peil te houden. Onder andere Unilever, bekend van merken als Axe, Dove, Ola en Conimex, gaf het afgelopen najaar aan de prijzen te hebben verhoogd.
Maar supermarkten klagen dat leveranciers de inflatie als excuus opvoeren om de prijzen verder op te voeren dan strikt noodzakelijk. De financieel topman van Jumbo, Ton van Veen, beschuldigde in een gesprek met het AD leveranciers ervan zo de marges op te hogen. Namen noemde hij niet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
36 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
42 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.
1 uur geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.
3 uur geleden