Kitesurfer Lammerts tweede in enige race van de dag op Spelen
MARSEILLE (ANP) - Kitesurfer Annelous Lammerts blijft op de Olympische Spelen goed presteren. De 30-jarige debutante eindigde als tweede in haar enige race van de dag, waardoor ze twee plekken steeg naar de vierde plaats in het klassement.
"Superblij", reageerde Lammerts op haar tweede plek. "Van tevoren hebben we echt een goed 'gameplan' gemaakt, gevisualiseerd wat er kon gebeuren, alle opties doorlopen en daarom was ik echt goed voorbereid op deze race. Mooi dat het zo uitpakt."
Het gebrek aan wind speelt de kitesurfers de laatste dagen parten voor de kust van Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden. Lammerts kwam maandag ook maar tot één wedstrijd, waarin ze zevende werd. In totaal is ze in zes wedstrijden in actie gekomen.
Discipline gericht op 'tricks'
Toch hoopt Lammerts dat er nog genoeg races volgen op woensdag. "Het zou best wel kunnen, als het morgen wel waait, dat we dan nog zes races varen. Dat betekent dat we nu nog maar halverwege zijn, dus alles kan nog veranderen. Morgen lijkt het wat meer te gaan waaien, al blijft het altijd moeilijk te voorspellen. Maar ik heb er zin in. Het is fijn dat ik in de mix zit met de top en dat ik daar mee kan 'battelen'."
Bij de olympische discipline Formula Kite gaat het om snelheid, in tegenstelling tot het freestylen dat vooral gericht is op het doen van 'tricks'. Bij het kitesurfen maakt de sporter gebruik van een vlieger. Onder de plank zit een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en hoge snelheden worden bereikt.
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
30 minuten geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden