Kitesurfer Lammerts tweede in enige race van de dag op Spelen
MARSEILLE (ANP) - Kitesurfer Annelous Lammerts blijft op de Olympische Spelen goed presteren. De 30-jarige debutante eindigde als tweede in haar enige race van de dag, waardoor ze twee plekken steeg naar de vierde plaats in het klassement.
"Superblij", reageerde Lammerts op haar tweede plek. "Van tevoren hebben we echt een goed 'gameplan' gemaakt, gevisualiseerd wat er kon gebeuren, alle opties doorlopen en daarom was ik echt goed voorbereid op deze race. Mooi dat het zo uitpakt."
Het gebrek aan wind speelt de kitesurfers de laatste dagen parten voor de kust van Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden. Lammerts kwam maandag ook maar tot één wedstrijd, waarin ze zevende werd. In totaal is ze in zes wedstrijden in actie gekomen.
Discipline gericht op 'tricks'
Toch hoopt Lammerts dat er nog genoeg races volgen op woensdag. "Het zou best wel kunnen, als het morgen wel waait, dat we dan nog zes races varen. Dat betekent dat we nu nog maar halverwege zijn, dus alles kan nog veranderen. Morgen lijkt het wat meer te gaan waaien, al blijft het altijd moeilijk te voorspellen. Maar ik heb er zin in. Het is fijn dat ik in de mix zit met de top en dat ik daar mee kan 'battelen'."
Bij de olympische discipline Formula Kite gaat het om snelheid, in tegenstelling tot het freestylen dat vooral gericht is op het doen van 'tricks'. Bij het kitesurfen maakt de sporter gebruik van een vlieger. Onder de plank zit een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en hoge snelheden worden bereikt.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
13 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
47 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
50 minuten geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
50 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
20 uur geleden