Kitesurfer Lammerts tweede in enige race van de dag op Spelen
MARSEILLE (ANP) - Kitesurfer Annelous Lammerts blijft op de Olympische Spelen goed presteren. De 30-jarige debutante eindigde als tweede in haar enige race van de dag, waardoor ze twee plekken steeg naar de vierde plaats in het klassement.
"Superblij", reageerde Lammerts op haar tweede plek. "Van tevoren hebben we echt een goed 'gameplan' gemaakt, gevisualiseerd wat er kon gebeuren, alle opties doorlopen en daarom was ik echt goed voorbereid op deze race. Mooi dat het zo uitpakt."
Het gebrek aan wind speelt de kitesurfers de laatste dagen parten voor de kust van Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden. Lammerts kwam maandag ook maar tot één wedstrijd, waarin ze zevende werd. In totaal is ze in zes wedstrijden in actie gekomen.
Discipline gericht op 'tricks'
Toch hoopt Lammerts dat er nog genoeg races volgen op woensdag. "Het zou best wel kunnen, als het morgen wel waait, dat we dan nog zes races varen. Dat betekent dat we nu nog maar halverwege zijn, dus alles kan nog veranderen. Morgen lijkt het wat meer te gaan waaien, al blijft het altijd moeilijk te voorspellen. Maar ik heb er zin in. Het is fijn dat ik in de mix zit met de top en dat ik daar mee kan 'battelen'."
Bij de olympische discipline Formula Kite gaat het om snelheid, in tegenstelling tot het freestylen dat vooral gericht is op het doen van 'tricks'. Bij het kitesurfen maakt de sporter gebruik van een vlieger. Onder de plank zit een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en hoge snelheden worden bereikt.
Meer uit Sport
HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
18 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
20 uur geleden