Kitesurfer Lammerts tweede in enige race van de dag op Spelen
MARSEILLE (ANP) - Kitesurfer Annelous Lammerts blijft op de Olympische Spelen goed presteren. De 30-jarige debutante eindigde als tweede in haar enige race van de dag, waardoor ze twee plekken steeg naar de vierde plaats in het klassement.
"Superblij", reageerde Lammerts op haar tweede plek. "Van tevoren hebben we echt een goed 'gameplan' gemaakt, gevisualiseerd wat er kon gebeuren, alle opties doorlopen en daarom was ik echt goed voorbereid op deze race. Mooi dat het zo uitpakt."
Het gebrek aan wind speelt de kitesurfers de laatste dagen parten voor de kust van Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden. Lammerts kwam maandag ook maar tot één wedstrijd, waarin ze zevende werd. In totaal is ze in zes wedstrijden in actie gekomen.
Discipline gericht op 'tricks'
Toch hoopt Lammerts dat er nog genoeg races volgen op woensdag. "Het zou best wel kunnen, als het morgen wel waait, dat we dan nog zes races varen. Dat betekent dat we nu nog maar halverwege zijn, dus alles kan nog veranderen. Morgen lijkt het wat meer te gaan waaien, al blijft het altijd moeilijk te voorspellen. Maar ik heb er zin in. Het is fijn dat ik in de mix zit met de top en dat ik daar mee kan 'battelen'."
Bij de olympische discipline Formula Kite gaat het om snelheid, in tegenstelling tot het freestylen dat vooral gericht is op het doen van 'tricks'. Bij het kitesurfen maakt de sporter gebruik van een vlieger. Onder de plank zit een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en hoge snelheden worden bereikt.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
1 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
5 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
8 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden