Kist van koningin Elizabeth gaat naar Edinburgh
EDINBURGH (ANP) - Het lichaam van de Britse koningin Elizabeth wordt zondag van Balmoral Castle, waar ze donderdag overleed, overgebracht naar de Schotse hoofdstad Edinburgh. Daar wordt ze opgebaard in haar officiële Schotse residentie Holyroodhouse.
De kist van de vorstin staat nu in de balzaal van Balmoral Castle, haar Schotse vakantieverblijf. Deze wordt om 10 uur lokale tijd door zes jachtopzieners van Balmoral naar een lijkwagen gedragen. De rit naar Holyroodhouse duurt naar verwachting zes uur.
Eenmaal in Holyroodhouse krijgen medewerkers van de koninklijke residentie de gelegenheid om Elizabeth hun laatste eer te bewijzen. Daar blijft de kist liggen totdat deze de volgende dag wordt overgebracht naar St. Giles' Cathedral in de Schotse hoofdstad. De kist wordt dinsdag naar Londen overgevlogen. De staatsbegrafenis vindt plaats op maandag 19 september.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.
38 minuten geledenHALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een gevoelig corruptieschandaal heeft in het Oekraïense parlement tot een protestactie geleid. Een grote oppositiepartij blokkeerde daarmee een stemming over het vertrek van twee ministers. De oppositieleden eisen dat het volledige kabinet opstapt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een vermoedelijke aanslag op de Westelijke Jordaanoever. Drie personen raakten gewond, melden de Israëlische autoriteiten. Die spreken over terrorisme.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.
4 uur geleden