Kist van koningin Elizabeth gaat naar Edinburgh
EDINBURGH (ANP) - Het lichaam van de Britse koningin Elizabeth wordt zondag van Balmoral Castle, waar ze donderdag overleed, overgebracht naar de Schotse hoofdstad Edinburgh. Daar wordt ze opgebaard in haar officiële Schotse residentie Holyroodhouse.
De kist van de vorstin staat nu in de balzaal van Balmoral Castle, haar Schotse vakantieverblijf. Deze wordt om 10 uur lokale tijd door zes jachtopzieners van Balmoral naar een lijkwagen gedragen. De rit naar Holyroodhouse duurt naar verwachting zes uur.
Eenmaal in Holyroodhouse krijgen medewerkers van de koninklijke residentie de gelegenheid om Elizabeth hun laatste eer te bewijzen. Daar blijft de kist liggen totdat deze de volgende dag wordt overgebracht naar St. Giles' Cathedral in de Schotse hoofdstad. De kist wordt dinsdag naar Londen overgevlogen. De staatsbegrafenis vindt plaats op maandag 19 september.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.
7 uur geleden