Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kist Elizabeth na lange reis aangekomen in Edinburgh

Kist Elizabeth na lange reis aangekomen in Edinburgh

EDINBURGH (ANP) - De kist van de Britse koningin Elizabeth is zondag na een reis van langer dan zes uur aangekomen in de Schotse hoofdstad Edinburgh, vanwaar die dinsdag wordt overgevlogen naar Engeland. Langs de route stonden vele duizenden mensen die afscheid namen van de vorstin.

De 96-jarige koningin overleed donderdag in haar Schotse vakantieverblijf Balmoral Castle. Haar kist werd zondagochtend door jachtopzieners van Balmoral naar de lijkwagen gedragen. De kist was te zien door de ramen van de wagen. Op de kist lag de koninklijke standaard en een krans gemaakt van bloemen uit de tuin van de zomerresidentie.

De lijkwagen legde een reis van bijna 300 kilometer af, onder meer door de steden Aberdeen en Dundee. De koningin werd begeleid door dochter Anne en haar man Timothy Laurence. De rouwstoet bestond uit in totaal zeven auto's.

Laatste eer

Langs de route stonden veel mensen die hun laatste eer aan de koningin wilden bewijzen. Onder meer in de stad Dundee, waar de rouwstoet halverwege de middag doorheen reed, stonden belangstellenden al vroeg in de ochtend aan de kant. Ook in Edinburgh waren veel mensen op de been, vooral in het centrum was het erg druk.

Bij de officiële koninklijke residentie Holyroodhouse werd de kist van Elizabeth na een korte ceremonie naar binnen gebracht. Personeel van Holyroodhouse kan afscheid van haar nemen, voordat de kist maandag wordt overgebracht naar de kathedraal St. Giles. Daar wordt een dienst gehouden en kan het publiek langs de kist lopen. Dinsdag wordt de overleden vorstin overgebracht naar Londen. De uitvaart vindt daar op maandag 19 september plaats.

Meer uit Buitenland

Frankrijk, Duitsland en VK bereid tot defensieve actie tegen Iran

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden
Starmer: VS mogen Britse bases gebruiken tegen raketten Iran

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.

2 uur geleden
VS: hoofdkwartier Iraanse Revolutionaire Garde vernietigd

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.

3 uur geleden
Von der Leyen: Turkije wil bemiddelen in strijd in Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.

4 uur geleden
EU-ministers: escalatie in Midden-Oosten moet worden voorkomen

BRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.

4 uur geleden
Partij Iraanse ex-president Ahmadinejad ontkent zijn dood

TEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.

4 uur geleden
Doden bij rellen in Pakistan met pro-Iraanse betogers

KARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.

4 uur geleden