Kiplagat winnares marathon Boston na positieve test Kipyokei
NAIROBI (ANP) - De Keniase atlete Edna Kiplagat heeft de winst in de marathon van Boston van vorig jaar toegewezen gekregen. Dat meldt de tweevoudig wereldkampioene op Twitter, een dag nadat haar landgenote Diana Kipyokei haar zege wegens dopinggebruik moest inleveren. Kipyokei, betrapt bij een controle na de wedstrijd in Boston, werd na ook nog een valse verklaring voor zes jaar geschorst.
"Het is een geweldig cadeau dat me eindelijk na zo lang wachten is toegekend",schrijft de 43-jarige Kiplagat op Twitter. "Ik ben dankbaar dat de resultaten van 2021 officieel zijn gepubliceerd", vervolgde ze, waarna ze de "strenge antidopingmaatregelen om een eerlijke competitie en schone sport te garanderen" prees.
Kiplagat, die in 2017 op 37-jarige leeftijd voor het eerst de marathon van Boston won, werd door de organisatie al uitgenodigd voor de editie van volgend jaar.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
22 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden