Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kipketen KFC krikt verkopen in Europa flink op

Kipketen KFC krikt verkopen in Europa flink op

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Kipketen KFC heeft zijn verkopen in Europa dit jaar tot nu toe met bijna een vijfde opgekrikt vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dat is voor een deel nog te danken aan het herstel uit de coronapandemie, want begin 2022 waren er in verschillende landen nog lockdowns. Maar ook de laatste maanden wordt er beduidend meer verdiend met bijvoorbeeld Hot Wings, Zinger Burgers en Crispy Tenders.

Europa is goed voor ongeveer 12 procent van de wereldwijde omzet van de fastfoodketen. In de eerste drie kwartalen van het jaar lag de omzet hier 19 procent hoger, als wisselkoerseffecten buiten beschouwing worden gelaten. In het derde kwartaal was de groei wel afgezwakt, maar met 13 procent was de omzetgroei nog altijd stevig.

Van de grootste markten waar KFC actief is, liet alleen China (plus 16 procent) meer groei zien. Daar was een jaar geleden nog sprake van een streng coronabeleid, wat het lastig maakte voor de restaurants om goede omzet te draaien. Vandaar dat het voor de hand ligt dat daar nu meer herstel is te zien. De verkopen in thuismarkt de Verenigde Staten lagen even hoog als een jaar geleden.

664 nieuwe filialen

Topman David Gibbs van moederbedrijf Yum Brands spreekt van "wederom een uitstekend kwartaal". Alles bij elkaar zag het concern, waar ook de ketens Pizza Hut en Taco Bell toe behoren, de verkopen met 10 procent oplopen. Dat kwam deels omdat er in winkels die vorig jaar ook al open waren meer werd verkocht en deels omdat Yum er nieuwe locaties bij heeft gekregen. Zo kreeg KFC er 664 restaurants bij verspreid over 57 landen.

Het fastfoodconcern heeft voor al zijn ketens gekozen voor een koers met veel promoties en tijdelijke aanbiedingen om klanten te trekken. Dat heeft geholpen om de moeilijke marktomstandigheden waar veel horecabedrijven mee kampen, te pareren. Door de hogere inflatie zijn veel consumenten namelijk scherper op hun uitgaven gaan letten.

Kostendaling grondstoffen

De bedrijfswinst, die is gecorrigeerd voor onder meer belasting, ging afgelopen kwartaal met 12 procent omhoog. De restaurants hebben geprofiteerd van een verlaging van de kosten van grondstoffen zoals groenten, papier en ook kip, na maanden waarin de keten met veel moeite de marges op peil probeerde te houden. Doordat Yum zelf ook prijsstijgingen heeft doorgevoerd, lukte het nu om per product iets meer winst te maken.

Meer uit Financieel

Wereldwijde voedselprijzen dalen door ruime voorraden

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.

11 minuten geleden
AEX-index veert op na verliesbeurt, InPost stijgt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.

2 uur geleden
Funderingsspecialist Sif wijst op lastige markt windmolenparken

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.

4 uur geleden
Nieuwe game uit populaire GTA-serie opnieuw uitgesteld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.

4 uur geleden
Chinese export daalt voor het eerst sinds februari

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.

4 uur geleden
Chatdienstverlener CM.com wijst overnamebod Bird af

BREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiƫle waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.

5 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.

5 uur geleden