Kipchoge wint marathon Tokio in vierde tijd ooit
TOKIO (ANP) - De Keniaanse atleet Eliud Kipchoge heeft de marathon van Tokio gewonnen in de vierde tijd ooit gelopen. De 37-jarige Kipchoge bleef in de Japanse hoofdstad met 2.02.40 iets meer dan een minuut boven zijn eigen wereldrecord (2.01.39). Die tijd had nog iets sneller kunnen zijn als de kopgroep met daarin Kipchoge na 10 kilometer niet een verkeerde afslag had genomen. Dat foutje kostte de lopers zo'n 10 seconden.
Bij de vrouwen zegevierde ook de houdster van het wereldrecord, Brigid Kosgei. De 28-jarige Keniaanse won in 2.16.02, bijna 2 minuten boven haar wereldrecord (2.14.04).
Kipchoge deed voor het eerst mee aan de marathon van Tokio. Vorig jaar prolongeerde de Keniaan op de Spelen van Tokio zijn olympische titel op de klassieker over 42,195 kilometer, maar die werd toen in Sapporo gelopen.
Majors
De marathon van Tokio behoort tot de zes 'majors'. Kipchoge heeft er daar nu vier van gewonnen: vier keer Londen, drie keer Berlijn, en één keer Chicago en Tokio. De marathons van Boston en New York ontbreken nog op de erelijst van de Keniaan, die nu drie van de vier beste tijden ooit gelopen op de marathon op zijn naam heeft staan. De Ethiopiër Kenenisa Bekele staat met 2.01.41 op de tweede plaats van de ranglijst aller tijden. Kipchoge wil in ieder geval doorgaan tot en met de Olympische Spelen van 2024 in Parijs en hoopt in de tussenliggende tijd ook de twee ontbrekende majors toe te voegen aan zijn erelijst.
"Na het prolongeren van mijn olympische titel in Japan keerde ik nu terug naar Tokio om een sterke race te lopen. En dit bedoel ik daarmee: een tijd in de 2.02 en een nieuw parcoursrecord", zei Kipchoge, die zijn zegetocht door de Japanse hoofdstad aangreep om voor vrede in de wereld te pleiten. "Ik wil dat deze wereld verenigd is. Als er verschillen zijn, dan moeten we elkaar ontmoeten en met elkaar praten, niet vechten. Ik hoop met mijn overwinning positiviteit in de wereld te brengen."
Afgelopen jaar ging de marathon van Tokio niet door vanwege de coronapandemie. De wedstrijd werd in eerste instantie verplaatst van maart naar oktober, maar ook toen achtte de organisatie het onverantwoord om de marathon te houden.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden