Kipchoge wint marathon Tokio in vierde tijd ooit
TOKIO (ANP) - De Keniaanse atleet Eliud Kipchoge heeft de marathon van Tokio gewonnen in de vierde tijd ooit gelopen. De 37-jarige Kipchoge bleef in de Japanse hoofdstad met 2.02.40 iets meer dan een minuut boven zijn eigen wereldrecord (2.01.39). Die tijd had nog iets sneller kunnen zijn als de kopgroep met daarin Kipchoge na 10 kilometer niet een verkeerde afslag had genomen. Dat foutje kostte de lopers zo'n 10 seconden.
Bij de vrouwen zegevierde ook de houdster van het wereldrecord, Brigid Kosgei. De 28-jarige Keniaanse won in 2.16.02, bijna 2 minuten boven haar wereldrecord (2.14.04).
Kipchoge deed voor het eerst mee aan de marathon van Tokio. Vorig jaar prolongeerde de Keniaan op de Spelen van Tokio zijn olympische titel op de klassieker over 42,195 kilometer, maar die werd toen in Sapporo gelopen.
Majors
De marathon van Tokio behoort tot de zes 'majors'. Kipchoge heeft er daar nu vier van gewonnen: vier keer Londen, drie keer Berlijn, en één keer Chicago en Tokio. De marathons van Boston en New York ontbreken nog op de erelijst van de Keniaan, die nu drie van de vier beste tijden ooit gelopen op de marathon op zijn naam heeft staan. De Ethiopiër Kenenisa Bekele staat met 2.01.41 op de tweede plaats van de ranglijst aller tijden. Kipchoge wil in ieder geval doorgaan tot en met de Olympische Spelen van 2024 in Parijs en hoopt in de tussenliggende tijd ook de twee ontbrekende majors toe te voegen aan zijn erelijst.
"Na het prolongeren van mijn olympische titel in Japan keerde ik nu terug naar Tokio om een sterke race te lopen. En dit bedoel ik daarmee: een tijd in de 2.02 en een nieuw parcoursrecord", zei Kipchoge, die zijn zegetocht door de Japanse hoofdstad aangreep om voor vrede in de wereld te pleiten. "Ik wil dat deze wereld verenigd is. Als er verschillen zijn, dan moeten we elkaar ontmoeten en met elkaar praten, niet vechten. Ik hoop met mijn overwinning positiviteit in de wereld te brengen."
Afgelopen jaar ging de marathon van Tokio niet door vanwege de coronapandemie. De wedstrijd werd in eerste instantie verplaatst van maart naar oktober, maar ook toen achtte de organisatie het onverantwoord om de marathon te houden.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
5 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden