Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij
SAPPORO (ANP) - De Keniaan Eliud Kipchoge heeft voor de tweede keer op rij het olympisch goud op de marathon gewonnen en daarmee naar eigen zeggen zijn stempel gedrukt op de sport. De wereldrecordhouder komt in een illuster rijtje met de Ethiopiër Abebe Bikila en de voormalig Oost-Duitser Waldemar Cierpinski die het marathongoud twee keer wonnen. "Ik hoop dat ik hiermee de volgende generatie heb geïnspireerd."
De 36-jarige Keniaan plaatste op 30 kilometer in de marathon in het warme Sapporo een versnelling en liet zijn medekoplopers daardoor achter. "Ik wilde een gaatje maken om de wereld te laten zien hoe mooi deze race is. Ik wilde mijn conditie testen en kijken hoe ik me voelde."
Kipchoge, die al een behoorlijk palmares heeft, met meerdere zeges in de grote marathons van Londen, Berlijn, Chicago en Rotterdam, het wereldrecord en zijn officieuze record door de marathon als eerste en enige atleet onder de 2 uur te lopen, zei dat de olympische titel veel voor hem betekende. "De olympische droom is een speciale droom. Iedere atleet hier heeft er een leven aan voorbereiding opzitten om op dit punt te komen. Vandaag heb ik mijn olympische droom beleefd door succesvol mijn titel te verdedigen."
Het was volgens Kipchoge een heel moeilijk jaar, toen de Spelen van Tokio werden uitgesteld. "Ik ben blij voor de Japanse organisatie dat de race kon doorgaan", zei de Keniaan. "Het is een teken dat we met de wereld de juiste kant opgaan en ik feliciteer ze met het mogelijk maken van de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
12 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
14 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
16 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
16 uur geleden