Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij

Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij

SAPPORO (ANP) - De Keniaan Eliud Kipchoge heeft voor de tweede keer op rij het olympisch goud op de marathon gewonnen en daarmee naar eigen zeggen zijn stempel gedrukt op de sport. De wereldrecordhouder komt in een illuster rijtje met de Ethiopiër Abebe Bikila en de voormalig Oost-Duitser Waldemar Cierpinski die het marathongoud twee keer wonnen. "Ik hoop dat ik hiermee de volgende generatie heb geïnspireerd."

De 36-jarige Keniaan plaatste op 30 kilometer in de marathon in het warme Sapporo een versnelling en liet zijn medekoplopers daardoor achter. "Ik wilde een gaatje maken om de wereld te laten zien hoe mooi deze race is. Ik wilde mijn conditie testen en kijken hoe ik me voelde."

Kipchoge, die al een behoorlijk palmares heeft, met meerdere zeges in de grote marathons van Londen, Berlijn, Chicago en Rotterdam, het wereldrecord en zijn officieuze record door de marathon als eerste en enige atleet onder de 2 uur te lopen, zei dat de olympische titel veel voor hem betekende. "De olympische droom is een speciale droom. Iedere atleet hier heeft er een leven aan voorbereiding opzitten om op dit punt te komen. Vandaag heb ik mijn olympische droom beleefd door succesvol mijn titel te verdedigen."

Het was volgens Kipchoge een heel moeilijk jaar, toen de Spelen van Tokio werden uitgesteld. "Ik ben blij voor de Japanse organisatie dat de race kon doorgaan", zei de Keniaan. "Het is een teken dat we met de wereld de juiste kant opgaan en ik feliciteer ze met het mogelijk maken van de Olympische Spelen."

Meer uit Sport

McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

35 minuten geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

10 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

15 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

16 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

18 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

21 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

1 dag geleden