Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij

Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij

SAPPORO (ANP) - De Keniaan Eliud Kipchoge heeft voor de tweede keer op rij het olympisch goud op de marathon gewonnen en daarmee naar eigen zeggen zijn stempel gedrukt op de sport. De wereldrecordhouder komt in een illuster rijtje met de Ethiopiër Abebe Bikila en de voormalig Oost-Duitser Waldemar Cierpinski die het marathongoud twee keer wonnen. "Ik hoop dat ik hiermee de volgende generatie heb geïnspireerd."

De 36-jarige Keniaan plaatste op 30 kilometer in de marathon in het warme Sapporo een versnelling en liet zijn medekoplopers daardoor achter. "Ik wilde een gaatje maken om de wereld te laten zien hoe mooi deze race is. Ik wilde mijn conditie testen en kijken hoe ik me voelde."

Kipchoge, die al een behoorlijk palmares heeft, met meerdere zeges in de grote marathons van Londen, Berlijn, Chicago en Rotterdam, het wereldrecord en zijn officieuze record door de marathon als eerste en enige atleet onder de 2 uur te lopen, zei dat de olympische titel veel voor hem betekende. "De olympische droom is een speciale droom. Iedere atleet hier heeft er een leven aan voorbereiding opzitten om op dit punt te komen. Vandaag heb ik mijn olympische droom beleefd door succesvol mijn titel te verdedigen."

Het was volgens Kipchoge een heel moeilijk jaar, toen de Spelen van Tokio werden uitgesteld. "Ik ben blij voor de Japanse organisatie dat de race kon doorgaan", zei de Keniaan. "Het is een teken dat we met de wereld de juiste kant opgaan en ik feliciteer ze met het mogelijk maken van de Olympische Spelen."

Meer uit Sport

Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

5 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

5 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

6 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

6 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

20 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

22 uur geleden