Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij

Kipchoge hoopt te inspireren met tweede marathongoud op rij

SAPPORO (ANP) - De Keniaan Eliud Kipchoge heeft voor de tweede keer op rij het olympisch goud op de marathon gewonnen en daarmee naar eigen zeggen zijn stempel gedrukt op de sport. De wereldrecordhouder komt in een illuster rijtje met de Ethiopiër Abebe Bikila en de voormalig Oost-Duitser Waldemar Cierpinski die het marathongoud twee keer wonnen. "Ik hoop dat ik hiermee de volgende generatie heb geïnspireerd."

De 36-jarige Keniaan plaatste op 30 kilometer in de marathon in het warme Sapporo een versnelling en liet zijn medekoplopers daardoor achter. "Ik wilde een gaatje maken om de wereld te laten zien hoe mooi deze race is. Ik wilde mijn conditie testen en kijken hoe ik me voelde."

Kipchoge, die al een behoorlijk palmares heeft, met meerdere zeges in de grote marathons van Londen, Berlijn, Chicago en Rotterdam, het wereldrecord en zijn officieuze record door de marathon als eerste en enige atleet onder de 2 uur te lopen, zei dat de olympische titel veel voor hem betekende. "De olympische droom is een speciale droom. Iedere atleet hier heeft er een leven aan voorbereiding opzitten om op dit punt te komen. Vandaag heb ik mijn olympische droom beleefd door succesvol mijn titel te verdedigen."

Het was volgens Kipchoge een heel moeilijk jaar, toen de Spelen van Tokio werden uitgesteld. "Ik ben blij voor de Japanse organisatie dat de race kon doorgaan", zei de Keniaan. "Het is een teken dat we met de wereld de juiste kant opgaan en ik feliciteer ze met het mogelijk maken van de Olympische Spelen."

Meer uit Sport

Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

3 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

3 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

5 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

14 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

17 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

17 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

20 uur geleden