Kip met keurmerk wint aan populariteit in supermarkten
ZALTBOMMEL (ANP) - Supermarkten verkopen steeds meer voedings- en drankproducten met een keurmerk. Vooral kip met keurmerk wordt steeds populairder. Volgens marktonderzoeker Circana bestond een kwart van de omzet in voeding en dranken vorig jaar uit producten met een keurmerk. Een jaar eerder was dit nog 22 procent.
De groei komt voor een groot deel door de vervanging van regulier kippenvlees door producten met een Beter Leven-keurmerk met één ster. Hiermee was vorig jaar een bedrag van een half miljard euro gemoeid. Kip staat daardoor nu op de derde plaats van populaire producten met een keurmerk, na vis en eieren. Bij vis komt 80 procent van de omzet uit producten met een keurmerk, bij eieren is dat bijna 80 procent en bij kip 60 procent.
Het Beter Leven Keurmerk, dat in 2007 werd geïntroduceerd door de Dierenbescherming, is met afstand uitgegroeid tot het grootste keurmerk, met bijna 4 miljard euro omzet. Het afgelopen jaar is de totale omzet van producten met een keurmerk in 2023 volgens Circana de grens van 10 miljard euro gepasseerd.
Opvallend is volgens het onderzoeksbureau ook dat de omzet in biologische producten blijft doorgroeien. De grootste groei doet zich voor bij groente en fruit, maar ook biologische aardappelen, conserven, rundvlees, gevogelte, brood, vis en kaas laten groei in de dubbele cijfers zien.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
9 uur geleden