Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kip met keurmerk wint aan populariteit in supermarkten

Kip met keurmerk wint aan populariteit in supermarkten

ZALTBOMMEL (ANP) - Supermarkten verkopen steeds meer voedings- en drankproducten met een keurmerk. Vooral kip met keurmerk wordt steeds populairder. Volgens marktonderzoeker Circana bestond een kwart van de omzet in voeding en dranken vorig jaar uit producten met een keurmerk. Een jaar eerder was dit nog 22 procent.

De groei komt voor een groot deel door de vervanging van regulier kippenvlees door producten met een Beter Leven-keurmerk met één ster. Hiermee was vorig jaar een bedrag van een half miljard euro gemoeid. Kip staat daardoor nu op de derde plaats van populaire producten met een keurmerk, na vis en eieren. Bij vis komt 80 procent van de omzet uit producten met een keurmerk, bij eieren is dat bijna 80 procent en bij kip 60 procent.

Het Beter Leven Keurmerk, dat in 2007 werd geïntroduceerd door de Dierenbescherming, is met afstand uitgegroeid tot het grootste keurmerk, met bijna 4 miljard euro omzet. Het afgelopen jaar is de totale omzet van producten met een keurmerk in 2023 volgens Circana de grens van 10 miljard euro gepasseerd.

Opvallend is volgens het onderzoeksbureau ook dat de omzet in biologische producten blijft doorgroeien. De grootste groei doet zich voor bij groente en fruit, maar ook biologische aardappelen, conserven, rundvlees, gevogelte, brood, vis en kaas laten groei in de dubbele cijfers zien.

Meer uit Financieel

AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

53 minuten geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

14 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

17 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

19 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

21 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

22 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

23 uur geleden