KINK haalt ruim 57.000 euro op met actie voor zorgpersoneel
BUSSUM (ANP) - De actie waarmee radiozender KINK geld inzamelde voor het zorgpersoneel heeft 57.334 euro opgeleverd, zo maakte het station maandag bekend. Met het geld krijgt het personeel op alle longafdelingen en ic's in Nederland een pakket vol verrassingen en verwennerijen.
In de week tussen kerst en oud en nieuw presenteerde dj Tim op het Broek vijf dagen lang achttien uur per dag de KINK Album Top 1000 Met Zorg. Luisteraars konden hem tijdens zijn marathonuitzending sponsoren. "Ik ben ongelooflijk trots op wat we met z'n allen bij elkaar hebben weten te krijgen", laat de dj weten.
De radiozender hoopt dat alle verpleegkundigen zich met de donaties voor de verrassingspakketten gesteund voelen "in de gedachte dat we ze dankbaar zijn voor hun harde werk en tomeloze inzet in deze barre tijden".
De opbrengst is ruim twee keer hoger dan het aanvankelijke streefbedrag van 25.000 euro. Tussentijds werd het nog eens opgehoogd naar 40.000 euro om ten slotte nog ruim boven dat streefbedrag te komen.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
9 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
9 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
15 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
15 uur geleden