KINK haalt ruim 57.000 euro op met actie voor zorgpersoneel
BUSSUM (ANP) - De actie waarmee radiozender KINK geld inzamelde voor het zorgpersoneel heeft 57.334 euro opgeleverd, zo maakte het station maandag bekend. Met het geld krijgt het personeel op alle longafdelingen en ic's in Nederland een pakket vol verrassingen en verwennerijen.
In de week tussen kerst en oud en nieuw presenteerde dj Tim op het Broek vijf dagen lang achttien uur per dag de KINK Album Top 1000 Met Zorg. Luisteraars konden hem tijdens zijn marathonuitzending sponsoren. "Ik ben ongelooflijk trots op wat we met z'n allen bij elkaar hebben weten te krijgen", laat de dj weten.
De radiozender hoopt dat alle verpleegkundigen zich met de donaties voor de verrassingspakketten gesteund voelen "in de gedachte dat we ze dankbaar zijn voor hun harde werk en tomeloze inzet in deze barre tijden".
De opbrengst is ruim twee keer hoger dan het aanvankelijke streefbedrag van 25.000 euro. Tussentijds werd het nog eens opgehoogd naar 40.000 euro om ten slotte nog ruim boven dat streefbedrag te komen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
12 uur geleden