Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'King of Melbourne Park' Djokovic: het was een achtbaan voor me

'King of Melbourne Park' Djokovic: het was een achtbaan voor me

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic noemde de weken in Melbourne, na het veroveren van zijn negende Australian Open-titel, een achtbaan. In aanloop naar het toernooi, waar hij zowel mét als zónder publiek speelde, kreeg hij kritiek van de Australische bevolking en tijdens het toernooi speelde een buikblessure hem parten.

En toch was er op de afsluitende zondag, na twee weken tennis, het vertrouwde beeld: Djokovic die in de Rod Laver Arena de trofee omhoog hield. De nummer 1 van de wereld, die Daniil Medvedev met 7-5 6-2 6-2 kansloos liet, werd aangekondigd als de 'King of Melbourne Park'.

"Het was de afgelopen weken een rit in een achtbaan, maar ik hou van jullie. Ik heb gemengde gevoelens overgehouden aan de afgelopen maand, maar het was een succesvol toernooi en de organisatie heeft geweldig werk geleverd. Het was niet makkelijk en uitdagend op meerdere niveaus", aldus Djokovic.

"Ik wil deze baan bedanken, de Rod Laver Arena. Ik hou ieder jaar iets meer van deze baan."

'Alsof ik een vriend was'

Medvedev gaf aan dat het niet zijn "beste dag" was en sprak zijn waardering uit voor Djokovic. Hij besloot een anekdote te delen. "De eerste keer dat we trainden in Monte Carlo stond ik rond plek 500 of 600 van de wereld. Je had net Wimbledon gewonnen en was de nummer 1 van de wereld", aldus Medvedev. "Je was als God voor me en ik was benieuwd of je met me zou praten. Maar je sprak met me alsof ik een vriend was."

Djokovic ging daar op in. "Dank voor die mooie woorden. We moeten meer tijd doorbrengen, maar je belt me niet meer de laatste jaren", aldus de achttienvoudig grandslamkampioen. "Jouw grandslamtitel is een kwestie van tijd. Als je het niet erg vindt, zou je dan nog een paar jaar willen wachten?"

Tijdens de quarantaineperiode in aanloop naar de Australian Open uitten Australische burgers hun ongenoegen over Djokovic, die toernooidirecteur Craig Tiley zou hebben verzocht de quarantaine wat comfortabeler te laten maken. Ook werd hij vastgelegd in een busje zonder mondkapje.

Meer uit Sport

Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

9 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

16 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

17 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

21 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

22 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden