'King of Melbourne Park' Djokovic: het was een achtbaan voor me
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic noemde de weken in Melbourne, na het veroveren van zijn negende Australian Open-titel, een achtbaan. In aanloop naar het toernooi, waar hij zowel mét als zónder publiek speelde, kreeg hij kritiek van de Australische bevolking en tijdens het toernooi speelde een buikblessure hem parten.
En toch was er op de afsluitende zondag, na twee weken tennis, het vertrouwde beeld: Djokovic die in de Rod Laver Arena de trofee omhoog hield. De nummer 1 van de wereld, die Daniil Medvedev met 7-5 6-2 6-2 kansloos liet, werd aangekondigd als de 'King of Melbourne Park'.
"Het was de afgelopen weken een rit in een achtbaan, maar ik hou van jullie. Ik heb gemengde gevoelens overgehouden aan de afgelopen maand, maar het was een succesvol toernooi en de organisatie heeft geweldig werk geleverd. Het was niet makkelijk en uitdagend op meerdere niveaus", aldus Djokovic.
"Ik wil deze baan bedanken, de Rod Laver Arena. Ik hou ieder jaar iets meer van deze baan."
'Alsof ik een vriend was'
Medvedev gaf aan dat het niet zijn "beste dag" was en sprak zijn waardering uit voor Djokovic. Hij besloot een anekdote te delen. "De eerste keer dat we trainden in Monte Carlo stond ik rond plek 500 of 600 van de wereld. Je had net Wimbledon gewonnen en was de nummer 1 van de wereld", aldus Medvedev. "Je was als God voor me en ik was benieuwd of je met me zou praten. Maar je sprak met me alsof ik een vriend was."
Djokovic ging daar op in. "Dank voor die mooie woorden. We moeten meer tijd doorbrengen, maar je belt me niet meer de laatste jaren", aldus de achttienvoudig grandslamkampioen. "Jouw grandslamtitel is een kwestie van tijd. Als je het niet erg vindt, zou je dan nog een paar jaar willen wachten?"
Tijdens de quarantaineperiode in aanloop naar de Australian Open uitten Australische burgers hun ongenoegen over Djokovic, die toernooidirecteur Craig Tiley zou hebben verzocht de quarantaine wat comfortabeler te laten maken. Ook werd hij vastgelegd in een busje zonder mondkapje.
Meer uit Sport
VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
4 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
5 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
19 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
1 dag geleden