Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinepolis ontving ook in eerste kwartaal veel minder bezoekers

Kinepolis ontving ook in eerste kwartaal veel minder bezoekers

BRUSSEL (ANP) - De Belgische uitbater van bioscopen Kinepolis heeft ook in het eerste kwartaal van 2021 een fractie van het normale aantal bezoekers ontvangen. Door lockdownmaatregelen om coronabesmettingen te voorkomen bleven de meeste bioscopen de afgelopen periode dicht. In onder meer Nederland en België was dat het hele kwartaal het geval.

In totaal ontving Kinepolis de afgelopen periode 400.000 bezoekers. Dat is 95 procent minder op jaarbasis. De bioscoopketen heeft een nieuwe lening afgesloten van 80 miljoen euro om de moeilijke periode te overbruggen.

In de bioscopen die open waren, zoals in de Verenigde Staten en Spanje, werd tot 30 procent van het aantal bezoekers gehaald van voor de pandemie. Het bedrijf noemt dat "bemoedigend gezien het gebrek aan content en de ingrijpende veiligheidsmaatregelen". Onder meer Godzilla vs. Kong en Tom and Jerry waren populair. Topman Eddy Duquenne wijst erop dat de Amerikaanse filmstudio's de première van hun belangrijkste films blijven uitstellen tot er wereldwijd meer bioscopen zijn geopend.

In maart opende het bedrijf een grote bioscoop in Leidschendam, met elf zalen. Kinepolis verwacht daar onder normale omstandigheden een half miljoen bezoekers per jaar te kunnen ontvangen. Op dit moment is het volgens de Nederlandse overheid nog niet verantwoord om bioscopen en theaters te heropenen. De nieuwe bioscoop in Leidschendam maakt deel uit van de Westfield Mall of the Netherlands, een project van vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

6 minuten geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

2 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

2 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

4 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

4 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

4 uur geleden