Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderziekenhuis Kyiv geraakt bij Russische aanval

Kinderziekenhuis Kyiv geraakt bij Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - In Kyiv is een kinderziekenhuis geraakt na een Russische raketaanval. Volgens burgemeester Vitali Klitschko raakte niemand gewond. Het Russische ministerie van Defensie meldt op zijn beurt dat een Oekraïense drone is neergehaald nabij Moskou.

In Oekraïne ging in het hele land het luchtalarm af. Volgens de lokale autoriteiten van Kyiv was de luchtverdediging van de stad actief. Inwoners van de hoofdstad werden opgeschrikt door meerdere explosies.

"We moeten onze luchtmacht bedanken voor het neerschieten van de raketten", zei Mychajlo Sjamanov, een gemeenteambtenaar, kort na de aanval.

Ook in de regio Chmelnytsky in het westen van het land werden explosies gemeld en was de luchtverdediging actief. Er zijn geen slachtoffers of schade gemeld.

Het Russische ministerie van Defensie zegt dat het vrijdag een Oekraïense drone heeft neergehaald die onderweg zou zijn naar Moskou. Twee luchthavens werden korte tijd gesloten. De drone stortte neer in een bos ten westen van Moskou. Volgens het ministerie vielen er geen slachtoffers en werd er geen schade gemeld.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

1 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

1 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

1 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

4 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

4 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

6 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

6 uur geleden