Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderziekenhuis Kyiv geraakt bij Russische aanval

Kinderziekenhuis Kyiv geraakt bij Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - In Kyiv is een kinderziekenhuis geraakt na een Russische raketaanval. Volgens burgemeester Vitali Klitschko raakte niemand gewond. Het Russische ministerie van Defensie meldt op zijn beurt dat een Oekraïense drone is neergehaald nabij Moskou.

In Oekraïne ging in het hele land het luchtalarm af. Volgens de lokale autoriteiten van Kyiv was de luchtverdediging van de stad actief. Inwoners van de hoofdstad werden opgeschrikt door meerdere explosies.

"We moeten onze luchtmacht bedanken voor het neerschieten van de raketten", zei Mychajlo Sjamanov, een gemeenteambtenaar, kort na de aanval.

Ook in de regio Chmelnytsky in het westen van het land werden explosies gemeld en was de luchtverdediging actief. Er zijn geen slachtoffers of schade gemeld.

Het Russische ministerie van Defensie zegt dat het vrijdag een Oekraïense drone heeft neergehaald die onderweg zou zijn naar Moskou. Twee luchthavens werden korte tijd gesloten. De drone stortte neer in een bos ten westen van Moskou. Volgens het ministerie vielen er geen slachtoffers en werd er geen schade gemeld.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

3 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

4 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

4 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

5 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

7 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

7 uur geleden