Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kindervredesprijs naar Indiase broers die vervuiling tegengaan

Kindervredesprijs naar Indiase broers die vervuiling tegengaan

DEN HAAG (ANP) - De Internationale Kindervredesprijs 2021 gaat naar de Indiase broers Vihaan (17) en Nav (14) Agarwal, voor hun inzet tegen vervuiling in hun thuisstad Delhi. De prijs is in de Ridderzaal in Den Haag uitgereikt door kinderrechtenactivist Kailash Satyarthi, die in 2014 de Nobelprijs voor de Vrede won. De Kindervredesprijs is een initiatief van kinderrechtenorganisatie KidsRights. De uitreiking werd bijgewoond door onder meer demissionair minister van Financiën Wopke Hoekstra en Benyam Mezmur van het VN-comité voor de Rechten van het Kind.

Delhi is een van de meest vervuilde steden op aarde. De broers Agarwal hebben veel te maken gehad met het afval in hun stad en besloten zelf vuilnis te gaan ophalen en scheiden. Hun organisatie One Step Greener begon met het verwerken van afval van vijftien woningen, maar nu doen de broers dit voor duizend huishoudens, scholen en kantoren. One Step Greener heeft inmiddels bijna 174.000 kilo afval opgehaald en gescheiden. Met zelfgemaakt lesmateriaal dat in honderd scholen wordt gebruikt willen de broers kinderen in heel India meer leren over vervuiling. Daarnaast geven ze ook presentaties. De broers hebben tot nu toe ook duizend bomen geplant.

De winnaars stonden in de finale samen met de in Nederland geboren Britse activiste Christine Adane (18) en de Indiase Muhammad Aasim (15). Adane werd genomineerd voor haar inzet voor gratis schoolmaaltijden in het Verenigd Koninkrijk en Aasim stond in de finale voor zijn werk voor de rechten van gehandicapte kinderen. Aasim is geboren zonder armen en zit in een rolstoel. De finalisten waren gekozen uit 169 kandidaten uit 39 verschillende landen.

De eerste Kindervredesprijs werd uitgereikt in 2005. De winnaar krijgt een beurs om een opleiding te volgen en een projectfonds van 100.000 euro. De helft van dat geld investeert KidsRights in het thema waarmee de winnaar van de prijs zich bezighoudt en de andere helft gaat naar projecten van andere jonge activisten. De prijs wordt elk jaar uitgereikt door een winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede. Vorig jaar ging de prijs naar Sadat Rahman uit Bangladesh voor zijn werk tegen online pesten. Eerdere winnaars zijn onder anderen de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg en de Pakistaanse vrouwenrechtenactiviste Malala Yousafzai.

Meer uit Binnenland

Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Naar verwachting vertrekt later op de avond ook nog een tweede evacuatievlucht.

13 minuten geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

22 minuten geleden
Hondius vertrokken uit haven Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.

48 minuten geleden
NOS Jeugdjournaal wint Ere Zilveren Nipkowschijf

HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.

1 uur geleden
Opvarenden gaan van boord bij aangemeerde Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.

1 uur geleden
Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

2 uur geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden