Kindertelefoon voert tientallen gesprekken per dag over de oorlog
AMSTERDAM (ANP) - De Kindertelefoon krijgt sinds de Russische inval in Oekraïne een stuk meer berichten en telefoontjes binnen dan normaal van kinderen die zich zorgen maken over de actualiteit. "Het maakt kinderen heel onrustig", laat een woordvoerster van de hulplijn weten. Kinderen vragen zich bijvoorbeeld af of de oorlog ook naar Nederland zal komen.
Vrijwilligers van de Kindertelefoon leggen dan bijvoorbeeld uit hoe ver weg Oekraïne ligt ("Het is twee dagen rijden en twee nachten slapen, dus het is niet direct naast de deur"). Ze geven duiding en vragen wat kinderen nodig hebben om zich fijner te voelen. "Als je dat doet, dan zie je dat kinderen zichzelf vaak heel goed kunnen helpen", aldus de woordvoerster.
Voordat het Russische leger het buurland aanviel, voerden de vrijwilligers gemiddeld slechts twee gesprekken per dag over het wereldnieuws. Nu zijn dat er circa 40 per dag. Op het totale aantal gesprekken gaat het ondanks de groei nog om een klein aandeel. De Kindertelefoon voert ongeveer 1200 telefoon- en chatgesprekken per dag met kinderen. Die gesprekken gaan over tal van onderwerpen, van verliefdheid tot verwaarlozing.
Jongvolwassenen
Ook bij de 'Alles Oké? Supportlijn', die is bedoeld voor jongvolwassenen tot 24 jaar, neemt het aantal gesprekken over de oorlog in Oekraïne toe. Een precies aantal was donderdag niet voorhanden. "Onder jongvolwassenen merken we vooral angst", aldus de woordvoerster. Los van de vraag of ook hier geweld zou kunnen losbarsten, gaat het in de gesprekken bijvoorbeeld over de vraag wat echt nieuws is en wat niet en over de mogelijkheden om zelf iets te doen voor Oekraïne.
"Ook hier kijken we samen waar de precieze behoefte ligt. Als er bijvoorbeeld sprake is van angst, gaan we op zoek naar waar deze angst vandaan komt", aldus de woordvoerster van de hulplijnen. "Wanneer je bang bent om geconfronteerd te worden met nare beelden, kijken we hoe je dat bespreekbaar kunt maken in je omgeving. Beelden helemaal vermijden kan waarschijnlijk niet, maar wel kun je kijken naar hoe je hier meer controle over krijgt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
58 minuten geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
3 uur geleden