Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kindertelefoon: veel bezorgde telefoontjes na verkiezingsuitslag

Kindertelefoon: veel bezorgde telefoontjes na verkiezingsuitslag

UTRECHT (ANP) - Kinderen en jongeren tussen de 8 en 18 jaar klopten in de week van de verkiezingen zestig keer aan bij De Kindertelefoon om hun zorgen en vragen rondom de verkiezingsuitslag te bespreken. Normaal gesproken gaat het om enkele gesprekken per week over politiek, de hulplijn spreekt dan ook van een "piek".

De Kindertelefoon meldt dat kinderen belden en chatten met zorgen over de consequenties die de uitslag voor henzelf of klasgenoten heeft. Volgens Roline de Wilde, directeur van De Kindertelefoon, ging dit bijvoorbeeld om kinderen met een migratieachtergrond en om queer jongeren.

Ook wilden kinderen praten over meningsverschillen met klasgenoten en ouders, en de ingewikkeldheden die daarbij komen kijken. "Ze hebben het gevoel dat ze extra moeten opletten met wat ze zeggen, of zijn ontevreden over de verkiezingsuitslag", licht de directeur toe.

'Oplucht'

Verder deelden kinderen en jongeren op het forum van De Kindertelefoon hun mening over de verkiezingsuitslag met elkaar, en spraken ze ook over wat zij gestemd zouden hebben als ze oud genoeg waren geweest, en waarom.

De supportlijn van De Kindertelefoon voor jongvolwassenen van 18 tot 25 jaar had het in de verkiezingsweek ook drukker dan normaal met gesprekken over de politiek, meldt de stichting. "Onze vrijwilligers merken dat de politieke situatie bij kinderen en jongvolwassenen die contact zoeken veel zorgen oproept en het vaak oplucht wanneer ze hier in vertrouwen over kunnen praten".

Scholierenverkiezingen

Een woordvoerder van de stichting laat weten dat het om een eenmalige piek ging gelijk na de verkiezingsuitslag, die nu weer voorbij is.

Bij de scholierenverkiezingen, die in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen werden gehouden, was de PVV de winnaar. Die uitslag kwam dus overeen met de verkiezingsuitslag van de landelijke verkiezingen. Als het aan de scholieren lag, waren respectievelijk FVD en VVD daarna de grootste partijen geworden.

Meer uit Binnenland

Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

21 minuten geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

42 minuten geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

2 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

3 uur geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

4 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

5 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

15 uur geleden