Kindertelefoon vaker gebeld over grensoverschrijdend gedrag online
ROTTERDAM (ANP) - De Kindertelefoon wordt sinds het uitbreken van de coronapandemie vaker gebeld of gechat door kinderen die vragen hebben over sexting en ongewenst seksueel gedrag op internet. Tijdens de diverse lockdowns verdubbelde het aantal gesprekken over sexting, het versturen van seksueel getinte berichten, foto's en video's via internet, laat de organisatie weten.
Medewerkers voerden tijdens de lockdowns ook ongeveer de helft meer telefoon- en chatgesprekken over chantage met (naakt)foto's en video's dan in 2019, voor de corona-uitbraak. Gemiddeld benaderen zes kinderen per dag nu de Kindertelefoon met vragen hierover.
Directeur Roline de Wilde zegt dat kinderen vaak zichzelf ten onrechte de schuld geven als het fout gaat. "Er is op dit onderwerp veel angst en schaamte", zegt ze. "Iets wat begint als een onschuldige flirt op social media kan eindigen in dreiging en chantage. Het merendeel van de kinderen durft het niet met ouders te bespreken en is bang dat ze erachter komen."
Voor kinderen is het daarom belangrijk om te weten dat ze bij hun ouders terechtkunnen, benadrukt de Kindertelefoon. Ook is het volgens de hulplijn goed om te praten over respectvol omgaan met foto's van iemand anders. "Want de verspreiders zijn verantwoordelijk, niet de slachtoffers."
Dat de Kindertelefoon nu met deze cijfers komt, heeft ermee te maken dat het op veel scholen de zogenoemde Week van de Lentekriebels is. Ze leren kinderen dan over relaties, seksualiteit en weerbaarheid. Het thema is 'Je lijf is van jou'.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
12 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
13 uur geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.
13 uur geleden