Kinderpostzegelactie levert 7,6 miljoen euro op
AMSTERDAM (ANP) - De Kinderpostzegelactie heeft dit jaar 7,6 miljoen euro opgebracht. Dat is is iets minder dan vorig jaar. De kinderen haalden toen 8,2 miljoen euro op. Dit jaar kregen de kinderen vanwege de coronacrisis voor het eerst de mogelijkheid om met een persoonlijke videoboodschap online postzegels te verkopen.
Ook konden de kinderen met een speciale verkoopbox, die na het aanbellen aan de deur op de grond werd geplaatst, op minimaal 1,5 meter afstand postzegels verhandelen. Aan de Kinderpostzegelactie deden dit jaar ongeveer 120.000 scholieren en ruim 31.000 scholen mee. In totaal zijn 960.000 bestellingen geplaatst. Dat zijn gemiddeld 8 bestellingen per kind.
De opbrengst wordt onder meer gebruikt voor de Warm Welkom Tas (een schooltas gevuld met spulletjes om kinderen in de daklozen- en de vrouwenopvang een warm welkom te bieden) en Kamer voor een Kind (steun voor het verbouwen van huizen van pleeggezinnen om een fijne plek te kunnen realiseren voor een pleegkind).
De Kinderpostzegelactie is dit jaar voor de 72e keer gehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.
20 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 36-jarige verdachte Arny R. uit Rotterdam blijft vastzitten voor betrokkenheid bij de dood van Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. Dat heeft de rechtbank in Haarlem besloten.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FNV heeft nogmaals bij Qbuzz aangedrongen om op te komen voor de veiligheid van chauffeurs die op de openbare buslijnen rond Emmen en Ter Apel rijden. Volgens de vakbond doet de werkgever te weinig om overlast en onveilige situaties te voorkomen, ondanks een convenant dat in 2022 is getekend.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 23-jarige Fouad B. uit Heemskerk blijft in de cel voor het schoppen en slaan tegen het hoofd en het lichaam van een minderjarige Haarlemmer (17). Beelden daarvan werden in september online gedeeld door een groep jongeren uit Beverwijk en Heemskerk, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio de deuren een dag sloten.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Ouderenfonds heeft voor de elfde editie van De Grote Kerstkaartenactie bijna een kwart miljoen kerstkaarten voor ouderen verwerkt. Een kerstkaart ontvangen kan volgens de organisatie een "lichtpuntje voor kerst" zijn voor ouderen die zich eenzaam voelen.
2 uur geleden