Kinderporno verdachte zaak-Gino niet onderzocht door fout politie
DEN HAAG (ANP) - Door een menselijke fout heeft de politie-eenheid Limburg in 2021 de kinderporno die op de telefoon van Donny M. stond, niet nader onderzocht. Dat blijkt uit een oriënterend onderzoek van de Inspectie Justitie en Veiligheid. Donny M. wordt verdacht van het seksueel misbruiken en doden van de 9-jarige Gino in juni 2022. Zijn telefoon was anderhalf jaar daarvoor door de politie in beslag genomen, omdat hij verdachte was van een vuurwerkincident.
Toen de kinderporno werd ontdekt, heeft het basisteam van de politie Limburg de telefoon overgedragen aan het team bestrijding kinderpornografie en kindersekstoerisme (TBKK), maar daarbij zijn geen afspraken gemaakt over de registratie ervan. Daardoor was de zaak voor het TBKK niet zichtbaar in het systeem.
De kinderporno stond wel vermeld in de digitale documenten over het vuurwerkincident waarbij de telefoon in beslag was genomen. Maar na afhandeling van deze zaak verdween de kinderporno automatisch van de werklijsten, inclusief de aantekeningen die erover waren gemaakt.
Aanwijzing
De telefoon zelf lag nog wel bij het TBKK, maar die is aan de aandacht ontsnapt. Volgens de politie Limburg kwam dat door de drukke tijd waarin de telefoon binnenkwam. Het team dat opsporingszaken behandelt, moest in die tijd ook de straat op om ervoor te zorgen dat mensen zich hielden aan de toen geldende avondklok om corona, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid.
De politie-eenheid Limburg heeft het werkproces volgens de inspectie inmiddels aangepast om een dergelijke fout in de toekomst te voorkomen. Daarom is nader onderzoek door de inspectie niet nodig.
De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Donny M. vindt naar verwachting na de zomer plaats, mogelijk in september of oktober. De 9-jarige Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn zus. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen en vond daarna op diens aanwijzing het levenloze lichaam van Gino.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
18 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
11 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
11 uur geleden