Kinderporno verdachte zaak-Gino niet onderzocht door fout politie
DEN HAAG (ANP) - Door een menselijke fout heeft de politie-eenheid Limburg in 2021 de kinderporno die op de telefoon van Donny M. stond, niet nader onderzocht. Dat blijkt uit een oriënterend onderzoek van de Inspectie Justitie en Veiligheid. Donny M. wordt verdacht van het seksueel misbruiken en doden van de 9-jarige Gino in juni 2022. Zijn telefoon was anderhalf jaar daarvoor door de politie in beslag genomen, omdat hij verdachte was van een vuurwerkincident.
Toen de kinderporno werd ontdekt, heeft het basisteam van de politie Limburg de telefoon overgedragen aan het team bestrijding kinderpornografie en kindersekstoerisme (TBKK), maar daarbij zijn geen afspraken gemaakt over de registratie ervan. Daardoor was de zaak voor het TBKK niet zichtbaar in het systeem.
De kinderporno stond wel vermeld in de digitale documenten over het vuurwerkincident waarbij de telefoon in beslag was genomen. Maar na afhandeling van deze zaak verdween de kinderporno automatisch van de werklijsten, inclusief de aantekeningen die erover waren gemaakt.
Aanwijzing
De telefoon zelf lag nog wel bij het TBKK, maar die is aan de aandacht ontsnapt. Volgens de politie Limburg kwam dat door de drukke tijd waarin de telefoon binnenkwam. Het team dat opsporingszaken behandelt, moest in die tijd ook de straat op om ervoor te zorgen dat mensen zich hielden aan de toen geldende avondklok om corona, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid.
De politie-eenheid Limburg heeft het werkproces volgens de inspectie inmiddels aangepast om een dergelijke fout in de toekomst te voorkomen. Daarom is nader onderzoek door de inspectie niet nodig.
De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Donny M. vindt naar verwachting na de zomer plaats, mogelijk in september of oktober. De 9-jarige Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn zus. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen en vond daarna op diens aanwijzing het levenloze lichaam van Gino.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
4 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
9 uur geleden