Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderporno verdachte zaak-Gino niet onderzocht door fout politie

Kinderporno verdachte zaak-Gino niet onderzocht door fout politie

DEN HAAG (ANP) - Door een menselijke fout heeft de politie-eenheid Limburg in 2021 de kinderporno die op de telefoon van Donny M. stond, niet nader onderzocht. Dat blijkt uit een oriƫnterend onderzoek van de Inspectie Justitie en Veiligheid. Donny M. wordt verdacht van het seksueel misbruiken en doden van de 9-jarige Gino in juni 2022. Zijn telefoon was anderhalf jaar daarvoor door de politie in beslag genomen, omdat hij verdachte was van een vuurwerkincident.

Toen de kinderporno werd ontdekt, heeft het basisteam van de politie Limburg de telefoon overgedragen aan het team bestrijding kinderpornografie en kindersekstoerisme (TBKK), maar daarbij zijn geen afspraken gemaakt over de registratie ervan. Daardoor was de zaak voor het TBKK niet zichtbaar in het systeem.

De kinderporno stond wel vermeld in de digitale documenten over het vuurwerkincident waarbij de telefoon in beslag was genomen. Maar na afhandeling van deze zaak verdween de kinderporno automatisch van de werklijsten, inclusief de aantekeningen die erover waren gemaakt.

Aanwijzing

De telefoon zelf lag nog wel bij het TBKK, maar die is aan de aandacht ontsnapt. Volgens de politie Limburg kwam dat door de drukke tijd waarin de telefoon binnenkwam. Het team dat opsporingszaken behandelt, moest in die tijd ook de straat op om ervoor te zorgen dat mensen zich hielden aan de toen geldende avondklok om corona, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid.

De politie-eenheid Limburg heeft het werkproces volgens de inspectie inmiddels aangepast om een dergelijke fout in de toekomst te voorkomen. Daarom is nader onderzoek door de inspectie niet nodig.

De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Donny M. vindt naar verwachting na de zomer plaats, mogelijk in september of oktober. De 9-jarige Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn zus. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen en vond daarna op diens aanwijzing het levenloze lichaam van Gino.

Meer uit Binnenland

Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

1 uur geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

1 uur geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

2 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

3 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

5 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

5 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

8 uur geleden