Kinderporno verdachte zaak-Gino niet onderzocht door fout politie
DEN HAAG (ANP) - Door een menselijke fout heeft de politie-eenheid Limburg in 2021 de kinderporno die op de telefoon van Donny M. stond, niet nader onderzocht. Dat blijkt uit een oriënterend onderzoek van de Inspectie Justitie en Veiligheid. Donny M. wordt verdacht van het seksueel misbruiken en doden van de 9-jarige Gino in juni 2022. Zijn telefoon was anderhalf jaar daarvoor door de politie in beslag genomen, omdat hij verdachte was van een vuurwerkincident.
Toen de kinderporno werd ontdekt, heeft het basisteam van de politie Limburg de telefoon overgedragen aan het team bestrijding kinderpornografie en kindersekstoerisme (TBKK), maar daarbij zijn geen afspraken gemaakt over de registratie ervan. Daardoor was de zaak voor het TBKK niet zichtbaar in het systeem.
De kinderporno stond wel vermeld in de digitale documenten over het vuurwerkincident waarbij de telefoon in beslag was genomen. Maar na afhandeling van deze zaak verdween de kinderporno automatisch van de werklijsten, inclusief de aantekeningen die erover waren gemaakt.
Aanwijzing
De telefoon zelf lag nog wel bij het TBKK, maar die is aan de aandacht ontsnapt. Volgens de politie Limburg kwam dat door de drukke tijd waarin de telefoon binnenkwam. Het team dat opsporingszaken behandelt, moest in die tijd ook de straat op om ervoor te zorgen dat mensen zich hielden aan de toen geldende avondklok om corona, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid.
De politie-eenheid Limburg heeft het werkproces volgens de inspectie inmiddels aangepast om een dergelijke fout in de toekomst te voorkomen. Daarom is nader onderzoek door de inspectie niet nodig.
De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Donny M. vindt naar verwachting na de zomer plaats, mogelijk in september of oktober. De 9-jarige Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn zus. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen en vond daarna op diens aanwijzing het levenloze lichaam van Gino.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
4 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
9 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
13 uur geleden