Kinderopvangorganisaties proberen opvang te bieden ondanks storm
DEN HAAG (ANP) - Kinderopvangorganisaties proberen zoveel mogelijk opvang te blijven bieden tijdens storm Eunice. Ze hopen dat ouders bereid zijn om kinderen wat eerder op te halen als dat nodig is, maar sluiten locaties vooralsnog niet, zo blijkt uit een rondgang van ANP. Verschillende scholen sluiten vrijdag vanwege de storm, die vooral in het westen van het land heftig lijkt te worden.
Kinderopvangorganisatie Berend Botje, met meerdere locaties in Noord-Holland, vraagt ouders om hun kinderen "zo vroeg mogelijk" op te halen van het kinderdagverblijf of de buitenschoolse opvang. Dit "zodat ook onze pedagogisch medewerkers veilig naar huis kunnen", aldus Berend Botje in een bericht aan ouders.
Wij zijn jong, een kinderopvangorganisatie met zo'n tweehonderd locaties in Brabant, Gelderland en Utrecht, sluit ook de deuren niet, aldus een woordvoerder. "Er zijn wel locaties die op het terrein van een onderwijsinstelling staan. Als die dichtgaat, dan sluit onze locatie daar ook." Verder worden kinderen en medewerkers van opvanglocaties die bijvoorbeeld in het bos liggen uit voorzorg overbracht naar een veiliger locatie. "We willen niet dat medewerkers op meer afgelegen plekken vast komen te zitten met kinderen."
Noodopvang
Een woordvoerster van Kinderopvang Walcheren, met vijftig locaties in Zeeland, geeft aan "een beetje overvallen" te zijn door het bericht dat meerdere scholen in de omgeving vrijdag de deuren sluiten. "Gelukkig bieden zij zelf ook wel noodopvang. Wij hebben ouders in ieder geval laten weten dat we gewoon openblijven." Wel "hoopt" de organisatie dat ouders een beetje willen meedenken en kinderen mogelijk eerder op willen halen, zodat ook medewerkers nog veilig thuis kunnen komen.
Over de medewerkers maakt een woordvoerder van Quadrant kindercentra met veertig locaties in en rond Gouda zich dan weer geen zorgen. "Wij zitten in een stedelijke omgeving en medewerkers wonen in de buurt." De locaties blijven dan ook open zolang er kinderen zijn. "Maar als ouders hun kind eerder willen ophalen is dat natuurlijk prima."
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
5 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
7 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
13 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
16 uur geleden