Kinderopvangorganisaties proberen opvang te bieden ondanks storm
DEN HAAG (ANP) - Kinderopvangorganisaties proberen zoveel mogelijk opvang te blijven bieden tijdens storm Eunice. Ze hopen dat ouders bereid zijn om kinderen wat eerder op te halen als dat nodig is, maar sluiten locaties vooralsnog niet, zo blijkt uit een rondgang van ANP. Verschillende scholen sluiten vrijdag vanwege de storm, die vooral in het westen van het land heftig lijkt te worden.
Kinderopvangorganisatie Berend Botje, met meerdere locaties in Noord-Holland, vraagt ouders om hun kinderen "zo vroeg mogelijk" op te halen van het kinderdagverblijf of de buitenschoolse opvang. Dit "zodat ook onze pedagogisch medewerkers veilig naar huis kunnen", aldus Berend Botje in een bericht aan ouders.
Wij zijn jong, een kinderopvangorganisatie met zo'n tweehonderd locaties in Brabant, Gelderland en Utrecht, sluit ook de deuren niet, aldus een woordvoerder. "Er zijn wel locaties die op het terrein van een onderwijsinstelling staan. Als die dichtgaat, dan sluit onze locatie daar ook." Verder worden kinderen en medewerkers van opvanglocaties die bijvoorbeeld in het bos liggen uit voorzorg overbracht naar een veiliger locatie. "We willen niet dat medewerkers op meer afgelegen plekken vast komen te zitten met kinderen."
Noodopvang
Een woordvoerster van Kinderopvang Walcheren, met vijftig locaties in Zeeland, geeft aan "een beetje overvallen" te zijn door het bericht dat meerdere scholen in de omgeving vrijdag de deuren sluiten. "Gelukkig bieden zij zelf ook wel noodopvang. Wij hebben ouders in ieder geval laten weten dat we gewoon openblijven." Wel "hoopt" de organisatie dat ouders een beetje willen meedenken en kinderen mogelijk eerder op willen halen, zodat ook medewerkers nog veilig thuis kunnen komen.
Over de medewerkers maakt een woordvoerder van Quadrant kindercentra met veertig locaties in en rond Gouda zich dan weer geen zorgen. "Wij zitten in een stedelijke omgeving en medewerkers wonen in de buurt." De locaties blijven dan ook open zolang er kinderen zijn. "Maar als ouders hun kind eerder willen ophalen is dat natuurlijk prima."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
2 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.
3 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
9 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
11 uur geleden