Kinderopvangorganisaties proberen opvang te bieden ondanks storm
DEN HAAG (ANP) - Kinderopvangorganisaties proberen zoveel mogelijk opvang te blijven bieden tijdens storm Eunice. Ze hopen dat ouders bereid zijn om kinderen wat eerder op te halen als dat nodig is, maar sluiten locaties vooralsnog niet, zo blijkt uit een rondgang van ANP. Verschillende scholen sluiten vrijdag vanwege de storm, die vooral in het westen van het land heftig lijkt te worden.
Kinderopvangorganisatie Berend Botje, met meerdere locaties in Noord-Holland, vraagt ouders om hun kinderen "zo vroeg mogelijk" op te halen van het kinderdagverblijf of de buitenschoolse opvang. Dit "zodat ook onze pedagogisch medewerkers veilig naar huis kunnen", aldus Berend Botje in een bericht aan ouders.
Wij zijn jong, een kinderopvangorganisatie met zo'n tweehonderd locaties in Brabant, Gelderland en Utrecht, sluit ook de deuren niet, aldus een woordvoerder. "Er zijn wel locaties die op het terrein van een onderwijsinstelling staan. Als die dichtgaat, dan sluit onze locatie daar ook." Verder worden kinderen en medewerkers van opvanglocaties die bijvoorbeeld in het bos liggen uit voorzorg overbracht naar een veiliger locatie. "We willen niet dat medewerkers op meer afgelegen plekken vast komen te zitten met kinderen."
Noodopvang
Een woordvoerster van Kinderopvang Walcheren, met vijftig locaties in Zeeland, geeft aan "een beetje overvallen" te zijn door het bericht dat meerdere scholen in de omgeving vrijdag de deuren sluiten. "Gelukkig bieden zij zelf ook wel noodopvang. Wij hebben ouders in ieder geval laten weten dat we gewoon openblijven." Wel "hoopt" de organisatie dat ouders een beetje willen meedenken en kinderen mogelijk eerder op willen halen, zodat ook medewerkers nog veilig thuis kunnen komen.
Over de medewerkers maakt een woordvoerder van Quadrant kindercentra met veertig locaties in en rond Gouda zich dan weer geen zorgen. "Wij zitten in een stedelijke omgeving en medewerkers wonen in de buurt." De locaties blijven dan ook open zolang er kinderen zijn. "Maar als ouders hun kind eerder willen ophalen is dat natuurlijk prima."
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
4 uur geleden