Kinderopvanglocaties eerder dicht vanwege hitte
UTRECHT (ANP) - Diverse kinderopvangorganisaties hebben vanwege de hitte besloten maandag en dinsdag eerder dicht te gaan vanwege de hitte. De Belangenvereniging van Ouders in de Kinderopvang (BOinK) zegt daar "veel signalen" over te hebben gekregen. "Voor ouders natuurlijk een erg vervelend bericht, zeker wanneer zij ook al te maken hebben met sluitingen als gevolg van personeelstekort", aldus de organisatie. Die trekt in twijfel of dit wel een kwestie van overmacht is.
"Op het weer heeft de organisatie natuurlijk geen invloed, maar waar de kinderopvangorganisatie wél invloed op heeft, is hoe ze hun gebouwen zo kunnen aanpassen dat het ook bij hitte mogelijk is om open te blijven en kinderen verantwoord op te vangen", stelt BOinK.
Een kinderdagverblijf moet er altijd voor zorgen dat de veiligheid en gezondheid van kinderen is gegarandeerd. Volgens de organisatie voor ouders is de norm dat het in groepsruimten niet warmer mag zijn dan 27 graden en in slaapkamers maximaal 25 graden. Als een organisatie de opvang wil sluiten, of een tropenrooster wil instellen omdat het te heet dreigt te worden, dan moet die daarover eerst advies vragen aan de oudercommissie.
"Uit de signalen die bij BOinK binnenkomen blijkt dat dit meestal niet is gebeurd", stelt de ouderorganisatie. Die benadrukt verder dat mensen beter niet in discussie kunnen gaan met de pedagogisch medewerkers op locatie, maar met de directie die de besluiten neemt.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
8 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.
8 uur geleden