Kinderlokker Waddinxveen betuigt spijt aan 28 slachtoffers
DEN HAAG (ANP) - De 51-jarige kinderlokker Marco de W. uit Waddinxveen heeft bij de start van zijn strafproces in de Haagse rechtbank spijt betuigd aan de 28 slachtoffers die hij maakte. "Ik vind het vreselijk. Het was een soort dwang dat ik het moest doen", zei de verdachte woensdag.
De W. heeft eerder alle gevallen van ontucht en schennispleging met jongens en meisjes tussen van 6 tot en met 12 jaar bekend. Die gebeurden van december 2019 tot begin oktober 2021 in Gouda, Gouderak, Waddinxveen en Zuidplas.
De eerste slachtoffers maakte De W. bij een honkbalveld in Gouda. Twee vriendinnetjes van 7 en 9 jaar hingen rond bij een dug-out toen ze door hem werden benaderd. Hij vroeg ze op boze, dwingende toon wat ze deden en of ze wel toestemming hadden van hun ouders. Vervolgens dreigde hij de politie te bellen als ze niet hun broek zouden laten zakken. De kinderlokker gaf vervolgens 'tikjes' op hun geslachtsdelen. Bang, geschrokken en huilend vluchtten de vriendinnetjes naar huis.
Hut
Een half jaar later belaagde De W. in Gouda twee zusjes van 12,5 jaar aan wie hij zijn geslachtsdeel liet zien. In diezelfde plaats betrad de verdachte dagen later een hut waar drie kinderen speelden. De W. deed zich daarbij voor als boswachter en dwong een ventje aan diens plasser te zitten, hoewel hij aangaf dat dit pijn deed.
In de anderhalf jaar erna maakte de Waddinxvener nog talloze andere slachtoffers. Hij werd in 2021 opgepakt.
Tijdens de rechtszaak sprak een meisje De W. via een geluidsopname toe. "Ik word weer heel boos op jou. Ik vergeef je nooit wat je mij en mijn broertje hebt aangedaan."
"Wat bezielde jou", zei de moeder van een jongetje dat ‘totaal van streek en verward’ was thuisgekomen uit de hut. "Het vertrouwen in de mens is beschadigd. De traumatische gebeurtenis achtervolgt hem nog steeds." De vrouw herkende De W. na zijn arrestatie. Maanden na ‘het leed wat hij haar kind had aangedaan’ stond de Waddinxvener op het dak bij haar buurvrouw, waar hij werkzaamheden uitvoerde.
Behandeling
Een andere ouder drong aan op behandeling. "Niemand kiest ervoor geboren te worden met deze ziekte. Je verdient straf om wat je hebt aangericht, maar vooral behandeling hoe om te gaan met je ziekte. Zodat je nooit meer in de verleiding komt om zoiets fouts te doen", zei ze.
De W. zei in reactie op de slachtofferverklaringen dat het hem "ontzettend spijt dat lieve, onschuldige kinderen dit hebben moeten meemaken". "Ik heb ze vreselijke dingen laten doen. Het is moeilijk te verkroppen dat ik daartoe in staat ben geweest."
Het Openbaar Ministerie maakt woensdagmiddag de strafeis bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
9 uur geleden