Kinderhulpfonds kan nog ruim 9000 extra kinderen cadeau geven
DEVENTER (ANP) - Het Nationaal Fonds Kinderhulp verwacht als gevolg van donaties voor Actie Pepernoot die de afgelopen dagen zijn gedaan nog eens ruim 9000 kinderen uit arme gezinnen blij te kunnen maken met een sinterklaascadeau. Dinsdag om 12.00 uur stonden nog 18.684 kinderen op de wachtlijst. Dat aantal denkt het fonds door nieuwe donaties minimaal te kunnen halveren, zegt een woordvoerster. "Het is wel dubbel. Het is fijn om duizenden kinderen wél blij te kunnen maken, maar toch ook veel niet."
Het fonds liet eerder weten dit jaar overspoeld te zijn met aanvragen. Om de wachtlijst niet verder te laten toenemen, werd het aanvragensysteem vroegtijdig gesloten. Jacqueline Kremer van het fonds noemde het "een verdrietig record voor Kinderhulp" dat er dit keer zo veel kinderen op de wachtlijst staan. "Zo'n lange wachtlijst en vroegtijdig de aanvragen stopzetten. Dat is in al die jaren nog nooit voorgekomen. We vinden het verschrikkelijk dat gezinnen met geldzorgen nu alsnog stress ervaren over pakjesavond."
Het Nationaal Fonds Kinderhulp kan niet zeggen of de vele aanvragen komen, omdat meer mensen het financieel moeilijk hebben of omdat het fonds inmiddels goed bekend is. Dit jaar krijgen via het fonds in ieder geval ruim 79.000 kinderen een cadeau tijdens pakjesavond.
Actie Pepernoot wordt sinds 2000 gehouden. Ouders kunnen hun kinderen niet zelf aanmelden, de aanvragen lopen via bijvoorbeeld een jeugdhulpverlener, school, bewindvoerder of maatschappelijk werker. De ouders of verzorgers van de kinderen die meedoen, krijgen een cadeaubon van 25 euro om iets uit te zoeken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski ontkent dat zij een reeks verdachte uitspraken heeft gedaan tijdens haar arrestatie op 21 april 2023. Dat liet zij woensdag haar advocaat Geert-Jan Knoops voordragen uit een door haar geschreven verklaring, aan het begin van het pleidooi dat Knoops en zijn collega's deze week houden. Het Openbaar Ministerie verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi. Vorige week eiste het OM 4,5 jaar cel tegen haar.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
13 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
16 uur geleden