Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen weer massaal naar buiten voor les

Kinderen weer massaal naar buiten voor les

UTRECHT (ANP) - De leerlingen van meer dan 3800 basisscholen verspreid over het land krijgen dinsdag buiten les. Het is voor de vijfde keer Nationale Buitenlesdag.

Volgens Jantje Beton, een van de initiatiefnemers, zorgen de frisse lucht, beweging en speelse manier van leren ervoor dat kinderen beter presteren. Daarbij ervaren scholieren meer plezier in de lessen en vinden ze het fijn dat ze meer kunnen bewegen. "Beestjes zoeken, optellen met sprongen of een geschiedenisrace, alle vakken zijn geschikt voor een buitenles", aldus de organisatie.

Ook leraren zijn enthousiast over het buiten lesgeven. Bijna 90 procent van de juffen en meesters zou dit vaker willen doen, blijkt uit eerder onderzoek.

Ook het weer zit mee. Volgens de weersvoorspellingen van Weeronline wordt het dinsdag zonnig, met temperaturen tussen de 20 en 26 graden.

De buitenlesdag zou aanvankelijk op 7 april plaatsvinden, maar werd vanwege coronamaatregelen verplaatst naar 22 september. De Nationale Buitenlesdag wordt georganiseerd door Jantje Beton en het Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IVN).

Meer uit Binnenland

Weeronline: Eerste lokale vorst van het najaar gemeten

HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.

1 uur geleden
Staking Curaçaose huisartsen beëindigd, ook apotheken weer open

WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.

4 uur geleden
KL461 niet uit Boekarest vertrokken wegens technisch mankement

AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.

5 uur geleden
A32 dicht in beide richtingen ter hoogte van aquaduct Mid-Fryslân

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.

7 uur geleden
Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

10 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

13 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

15 uur geleden