Kinderen Pelicot teleurgesteld over straffen in verkrachtingszaak
AVIGNON (ANP/AFP) - De drie kinderen van Gisèle Pelicot (72) zijn teleurgesteld over de straffen die zijn opgelegd in de verkrachtingszaak rond hun ouders, zegt een familielid tegen persbureau AFP. De straffen zouden te mild zijn. De kinderen zijn volgens het familielid niet van plan hun vader te spreken.
Dominique Pelicot (72) drogeerde zijn toenmalige vrouw om haar vervolgens te verkrachten of te laten verkrachten. Hij kreeg donderdagochtend de maximale straf van twintig jaar opgelegd en de vijftig andere beklaagden drie tot vijftien jaar, terwijl vier tot achttien jaar was geëist. Kinderen David, Caroline en Florian waren in de rechtbank om hun moeder te steunen.
Dominique Pelicot kan nog in hoger beroep. Het is niet duidelijk of hij dat gaat doen. Zijn advocaat wil het nog niet uitsluiten. "We gaan de tien dagen die we hebben, gebruiken om te beslissen of we in beroep gaan tegen deze uitspraak", zei ze na de zitting in de rechtbank van Avignon.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
9 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
16 minuten geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
8 uur geleden