Kinderen omgekomen door explosief in Syrië
DARAA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker zeven kinderen omgekomen doordat een explosief afging, melden Syrische staatsmedia. Het Syrisch Observatorium voor Mensenrechten (SOHR) zegt dat er acht kinderen dood zijn en dat nog een persoon gewond is geraakt.
De bom ging af in de buurt van Daraa, in het zuiden van Syrië. Daar begon in 2011 de opstand tegen president Bashar al Assad, maar sinds 2018 staat de stad weer onder controle van de regering. De provincie wordt sindsdien geteisterd door gewelddadige confrontaties, moorden en slechte leefomstandigheden.
Staatsmedia schrijven dat het explosief was geplaatst door "terroristen". Het SOHR wijst naar gewapende milities.
In de Syrische burgeroorlog zijn sinds 2011 meer dan een half miljoen mensen omgekomen. Miljoenen mensen zijn op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
56 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
11 uur geleden