Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen in regio Midden als laatsten weer naar school

Kinderen in regio Midden als laatsten weer naar school

CORONAVIRUSDEN HAAG (ANP) - De zomervakantie is nu echt voorbij. In het midden van het land gaan kinderen maandag weer naar de basisschool en de middelbare school. Vorige week was het schooljaar in de regio Zuid al beginnen, en de week daarvoor in het noorden.

De middelbare scholieren komen voor het eerst sinds maart weer in volle klassen bij elkaar. In juni waren de scholen al wel weer gestart, maar met halve klassen. Vanwege het coronavirus moeten de scholieren en leraren 1,5 meter afstand houden.

Sommige scholen hebben een mondkapjesplicht ingevoerd. Zo moeten de leerlingen van het Bonifatiuscollege in Utrecht een masker over hun mond en neus dragen als ze buiten de lokalen zijn. Op andere scholen moeten leerlingen een mondkap dragen tijdens praktijklessen, omdat het moeilijk is om dan 1,5 meter afstand te bewaren.

Meer uit Binnenland

Verdachte van brandstichting aangereden op A2 bij Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Op de A2 bij Maastricht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangereden die wordt verdacht van brandstichting. De politie meldt in een persbericht dat er rond 01.10 uur een melding kwam van een voertuigbrand op de Kasteel Hillenraadweg in Maastricht. De verdachten van die brandstichting waren volgens omstanders te voet gevlucht in de richting van de A2, die parallel aan de Kasteel Hillenraadweg ligt.

1 uur geleden
Suriname zoekt via Interpol naar verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.

7 uur geleden
België pakt verdachten uit Nederland op na vondst drugslab

BREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.

7 uur geleden
Aanhoudingen voor uitbuiting, mensensmokkel bij restaurantketens

DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.

9 uur geleden
Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

11 uur geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Groep stelt minister aansprakelijk zaak lek bevolkingsonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.

11 uur geleden