Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen in groep 8 doen voor laatste keer centrale eindtoets

Kinderen in groep 8 doen voor laatste keer centrale eindtoets

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 80.000 kinderen die in groep 8 van de basisschool zitten, beginnen dinsdag aan hun centrale eindtoets. Die wordt op ongeveer 2700 scholen afgenomen. De uitkomst van de toets bepaalt mede naar welke middelbare school ze na de zomervakantie kunnen gaan. Scholen horen de uitslagen op 16 mei.

Het is de laatste keer dat de eindtoets op deze manier wordt afgenomen. De kinderen die volgend jaar in groep 8 zitten, krijgen geen eindtoets, maar een zogeheten doorstroomtoets. Die wordt dan niet in april gehouden, maar in de eerste twee weken van februari. De kinderen hebben daarvoor, in januari, al een voorlopig advies voor de middelbare school gekregen.

Als ze de doorstroomtoets beter doen dan het voorlopige advies, gaat dat advies in principe omhoog. Als een school toch vasthoudt aan het voorlopige advies, moet worden onderbouwd waarom dat in het belang van het kind is. Uiterlijk op 24 maart volgend jaar horen leerlingen en hun ouders het definitieve advies voor de middelbare school. Tussen 25 maart en 31 maart moeten alle leerlingen zich tegelijk aanmelden voor de middelbare school. Dat moet ervoor zorgen dat alle leerlingen evenveel kans hebben om op de school van hun voorkeur terecht te komen.

Meer uit Binnenland

Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

5 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

8 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

11 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

11 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

12 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

15 uur geleden
Aanpassingen box 3 zijn niet verantwoord, oordeelt Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".

16 uur geleden