Kinderen in groep 8 beginnen aan eerste doorstroomtoets
DEN HAAG (ANP) - Kinderen in groep 8 van de basisschool kunnen vanaf maandag de zogeheten doorstroomtoets doen. Het is de eerste keer dat die wordt afgenomen. De doorstroomtoets is de opvolger van de eindtoets, die vaak CITO-toets werd genoemd. De toetsperiode duurt drie weken.
In totaal maken ongeveer 170.000 leerlingen de toets. De overheid heeft zes doorstroomtoetsen goedgekeurd. Scholen mogen zelf kiezen welke toetsen de kinderen moeten maken en of de kinderen dat op papier of op een computer moeten doen.
De achtstegroepers hebben in de afgelopen weken een voorlopig advies voor de middelbare school gekregen. Dat advies kan na de doorstroomtoets nog wel omhoog wanneer een kind de toets goed heeft gemaakt, maar het advies kan niet meer omlaag.
Uiterlijk op 24 maart horen leerlingen en hun ouders het definitieve advies voor de middelbare school. Tussen 25 en 31 maart moeten alle kinderen zich tegelijk aanmelden bij een middelbare school. Dat moet ervoor zorgen dat alle leerlingen evenveel kans hebben om op de school van hun voorkeur terecht te komen.
De toetsperiode zou eigenlijk twee weken duren, van 5 tot en met 15 februari. Op verzoek van Noord-Brabant en Limburg is de week daarvoor eraan toegevoegd. Dat moet kinderen in het zuiden de ruimte geven om na de toetsen carnaval te vieren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. Deze virussen zijn niet overdraagbaar van mens op mens. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Op een cruiseschip bij Kaapverdië is één opvarende positief getest op het hantavirus, werd in de nacht van zondag op maandag bekend. De WHO spreekt van één bevestigde en vijf mogelijke besmettingen met het hantavirus.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Elektronische sigaretten zouden een neutraal uiterlijk moeten hebben. Daarvoor pleit onderzoeker Ina Hellmich van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De regel geldt al voor de verpakkingen waar de vapes in zitten, maar zou volgens Hellmich ook moeten gaan gelden voor de apparaten die mensen aan hun mond zetten.
2 uur geleden