Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen gewond door aanval op vaccinatiecentrum in Noord-Gaza

Kinderen gewond door aanval op vaccinatiecentrum in Noord-Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door een aanval op een vaccinatiecentrum in het noorden van Gaza zijn zaterdag zeker zes mensen gewond geraakt, onder wie vier kinderen. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). In Noord-Gaza is zaterdag de vaccinatiecampagne tegen polio hervat.

"Het centrum werd geraakt terwijl ouders hun kinderen naar de levensreddende poliovaccinatie brachten in een gebied waar een humanitaire pauze was afgesproken", zei WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus in een verklaring. Hij zei niet wie er achter de aanval zat.

De vaccinatiecampagne tegen polio in Noord-Gaza werd zaterdag hervat, nadat deze vorige maand werd stilgelegd door voortdurende bombardementen en beperkte toegang tot het gebied. Om de campagne te kunnen voortzetten, was een humanitaire pauze afgesproken. Deze geldt echter alleen voor Gaza-Stad. Het gaat daarmee om een veel kleiner gebied dan bij de eerste vaccinatieronde in Noord-Gaza.

De WHO noemt de vaccinatiecampagne van levensbelang om de verspreiding van polio, dat eerder dit jaar in Gaza werd vastgesteld, tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

2 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

7 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

13 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

16 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

18 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

18 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

21 uur geleden