Kinderen gewond door aanval op vaccinatiecentrum in Noord-Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door een aanval op een vaccinatiecentrum in het noorden van Gaza zijn zaterdag zeker zes mensen gewond geraakt, onder wie vier kinderen. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). In Noord-Gaza is zaterdag de vaccinatiecampagne tegen polio hervat.
"Het centrum werd geraakt terwijl ouders hun kinderen naar de levensreddende poliovaccinatie brachten in een gebied waar een humanitaire pauze was afgesproken", zei WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus in een verklaring. Hij zei niet wie er achter de aanval zat.
De vaccinatiecampagne tegen polio in Noord-Gaza werd zaterdag hervat, nadat deze vorige maand werd stilgelegd door voortdurende bombardementen en beperkte toegang tot het gebied. Om de campagne te kunnen voortzetten, was een humanitaire pauze afgesproken. Deze geldt echter alleen voor Gaza-Stad. Het gaat daarmee om een veel kleiner gebied dan bij de eerste vaccinatieronde in Noord-Gaza.
De WHO noemt de vaccinatiecampagne van levensbelang om de verspreiding van polio, dat eerder dit jaar in Gaza werd vastgesteld, tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
32 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
8 uur geleden